Sparčiai blogėjantis Indijos koronaviruso protrūkis dabar plečiasi viršijant bet kurį anksčiau išmatuotą per daugiau nei vienerius pandemijos metus: Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė apie daugiau nei 310 000 naujų infekcijų, labiausiai užregistruotų bet kurioje šalyje per vieną dieną.

Remiantis „New York Times“ duomenų baze, iš viso Indijos užtemdė ankstesnį vienos dienos rekordą – 300 669 užregistruotus koronaviruso atvejus, nustatytus Jungtinėse Valstijose sausio 8 d., Nors skirtingi bandymų lygiai buvo skirtingi, o bandymų trūkumas anksti pandemijos metu apsunkinti palyginimus.

Per pastaruosius du mėnesius protrūkis Indijoje išaugo, pranešimai apie superspreaterių susirinkimus, deguonies trūkumą ir greitosios pagalbos automobilius buvo išrikiuoti prie ligoninių, nes nebuvo ventiliatorių naujiems pacientams.

Kai atvejų visame pasaulyje pasiekiama savaitės rekordai, didelė dalis naujų infekcijų atsiranda Indijoje, o tai yra baisus priminimas, kad pandemija dar toli gražu nesibaigė, net ir tuo atveju, kai infekcijų mažėja ir vakcinacijos spartėja JAV ir kitose turtingose ​​pasaulio vietose. Indija iki šiol viršijo 15,6 mln. Užkrėstų infekcijų, tai yra antroji vieta po JAV.

Žuvusiųjų skaičius taip pat pradėjo sparčiai kilti.

Ketvirtadienį Indijos vyriausybė užregistravo 2104 mirtis, o per pastarąją savaitę kasdien nuo viruso mirė vidutiniškai daugiau nei 1600 žmonių. Tai yra mažiau nei rinkliavos blogiausiais pandemijos momentais JAV ar Brazilijoje, tačiau tai yra staigus padidėjimas, palyginti su vos prieš du mėnesius, kai Indijoje kasdien mirė mažiau nei 100 žmonių.

Yra požymių, kad šalies sveikatos sistema, net ir prieš pandemiją, nevienoda, žlunga. Antradienį mažiausiai 22 žmonės žuvo per avariją centriniame Našiko mieste, kai nutekėjus ligoninės pagrindiniam deguonies bakui, deguonies srautas nutrūko Covid-19 pacientams.

Vaizdas stulbinamai skiriasi nuo vasario pradžios, kai Indija užfiksuodavo vidutiniškai tik 11 000 atvejų per dieną, o vietinės vaistų kompanijos pumpuodavo milijonus vakcinos dozių. Daugiau nei 132 milijonai indų gavo bent vieną dozę, tačiau atsargų senka ir ekspertai perspėja, kad vargu ar šalis pasieks savo tikslą iki vasaros pasėti 300 milijonų žmonių.

Kritikai teigia, kad ministras pirmininkas Narendra Modi, kuris anksti pandemijos metu įvedė griežtą uždarymą visoje šalyje 2020 m. Kovo mėn., Nesugebėjo pasirengti antrai bangai ar perspėti indėnus būti budriems nuo viruso, ypač kai pradėjo plisti daugiau infekcinių variantų. .

Pono Modi induistų nacionalistinė vyriausybė taip pat leido vykti didžiuliam induistų festivaliui, pritraukiančiam milijonus piligrimų į Gango upės krantą, o jo partija rengė gausius politinius mitingus keliose valstybėse.

„Indijos greitas patekimas į šią precedento neturinčią krizę yra tiesioginis nepasitenkinimas vyriausybe ir nepakankamas pasirengimas“, – antradienį „The New York Times“ rašė Vašingtono ligų dinamikos, ekonomikos ir politikos centro direktorius Ramananas Laxminarayanas.

Labiausiai nukentėjo Maharashtra, populiari Vakarų valstybė, apimanti Mumbajus finansinį centrą. Trečiadienį aukščiausias valstijos vadovas įsakė vyriausybinėms įstaigoms veikti 15 procentų pajėgumu ir nustatė naujus vestuvių bei privataus transporto apribojimus, kad sulėtintų viruso plitimą.

Šią savaitę Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide’as Suga nutraukė planus aplankyti Indiją. Ketvirtadienį Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pareiškė, kad tiesioginiai skrydžiai iš Indijos sumažės apie 30 proc., O australams bus leista keliauti į Indiją tik „labai skubiomis aplinkybėmis“.