NAUJASIS „DELHI“ – Delis pirmadienį surengė savaitės trukmės uždarymą mieste, nes infekcijos ir mirtys Indijoje pasiekė naujus dienos rekordus, o kelios vietos vyriausybės, įskaitant šalies sostinę, pranešė apie deguonies, lovų ir narkotikų trūkumą.

Indija pirmadienį pranešė apie daugiau nei 272 000 atvejų ir 1619 mirčių, kai antroji koronaviruso banga toliau plito visoje šalyje. Blogėjanti padėtis privertė Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Borisą Johnsoną atšaukti planuojamą kelionę į šalį kitą savaitę, pirmadienį paskelbė Didžiosios Britanijos ir Indijos vyriausybių sprendimas.

Delino vyriausiasis ministras Arvindas Kejriwalas pirmadienį paskelbė, kad bus uždaryta visa miestui, pradedant 22 val. Ir baigiantis balandžio 26 d., Apie 5 val.

„Mūsų sveikatos sistemos pasiekė savo ribą”, – sakė jis. „Mums beveik nebeliko ICU lovų. Mes susiduriame su didžiuliu deguonies trūkumu “.

Pasak jo, bus leidžiamos tik būtinos paslaugos, įskaitant maisto prekių parduotuves, vaistines ir maisto pristatymą. Vestuvių apeigose dalyvaus 50 žmonių.

„Jei dabar nepadarysime užrakto, tai gali sukelti didelę tragediją“, – sakė p. Kejriwal.

Praėjusią savaitę Maharaštros valstijos vyriausybė, į kurią įeina Mumbajus, uždraudė viešuosius susirinkimus ir nurodė daugeliui įmonių artimiausioms savaitėms užsidaryti po to, kai ten buvo prislėgtos ligoninės. Jos vyriausiasis ministras kreipėsi ministrui pirmininkui Narendrai Modi, kad ši panaudotų Indijos oro pajėgas deguonies balionams skraidinti, kad patenkintų valstybės poreikius.

Indija taip pat susiduria su eksperimentinio vaisto remdesivir trūkumu.

Sekmadienį, Hemantas Sorenas, Rytų Jharkhando valstijos vyriausiasis ministras, paprašė centrinės vyriausybės leisti jam importuoti 50 000 buteliukų su narkotikais, kuriuos Pasaulio sveikatos organizacija nerekomendavo iš Bangladešo naudoti avariniais atvejais.

„Padėties netikrumas bus akivaizdus iš to, kad Jharkhandas, priešingai nei užsakė 76 640 buteliukų, gavo tik 8038 buteliukus“, – laiške centrinei vyriausybei sakė p. Sorenas.

Dėl trūkumo kilo ginčai tarp opozicijos vadovaujamų valstijų vyriausybių ir p. Modi vyriausybės, kuri kontroliuoja labai reikalingo medicininio deguonies ir narkotikų tiekimą.

Sekmadienį ponas Modi kabineto ministras Piyushas Goyalas paprašė valstijų išlaikyti „kontrolę“ deguonies poreikiui ir leisti pacientams naudoti tik tiek, kiek reikia deguonies “.

„Daugelyje vietų yra žinių, kad deguonis yra skiriamas net tada, kai jo nereikia”, – sakė jis. Opozicijos lyderiai kritikavo jo pastabas.