Ar riebios kepenys sukelia skausmą? Štai simptomai – „HealthifyMe“.

Suriebėjusios kepenys yra dažna lėtinė kepenų liga, ypač žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu ir turintiems antsvorio. Nors kepenys yra didžiausias vidaus organas, gali būti sudėtinga tiksliai nustatyti kepenų skausmą. Taigi suriebėjusios kepenys neturi reikšmingų simptomų.

Tačiau tai gali sukelti skausmą viršutinėje dešinėje pilvo srityje. Daugeliu atvejų jūs nežinote, kad turite riebias kepenis, kol įprastinis tyrimas neparodo anomalijos požymių. Dėl to riebiųjų kepenų skausmą lengva supainioti su skrandžio skausmu.

Suriebėjusios kepenys – apžvalga

Kepenys yra gyvybiškai svarbus organas. Jo funkcijos apima tulžies gamybą, padedančią virškinti, kaupti geležį organizme, kurti medžiagas, kurios padeda kraujo krešėjimui, ir kovoti su infekcijomis pašalinant iš kraujo toksinus. Kepenys taip pat gamina baltymus kūnui ir paverčia maistines medžiagas energija.

Suriebėjusių kepenų liga yra dažna sveikatos būklė, kurią sukelia per didelis riebalų kaupimasis kepenyse. Sveikose kepenyse yra nedidelis riebalų kiekis. Tačiau kai riebalai sudaro 5–10 % kepenų svorio, tai tampa svarbia problema.

Suriebėjusios kepenys: etapai

Remiantis tyrimu, riebiųjų kepenų liga progresuoja trimis etapais. Pirmasis etapas, vadinamas steatohepatitu, yra tada, kai kepenys užsidega ir pradeda patirti žalą.

Antrasis etapas, fibrozė, yra tada, kai aplink pažeistas vietas pradeda formuotis rando audinys. Trečioji ir labiausiai progresuojanti stadija, cirozė, yra tada, kai platus randų audinys pakeičia visus sveikus audinius ir sukelia sunkų kepenų pažeidimą.

Šis kietas randinis audinys gali sulėtinti organo funkcionavimą ir sukelti kepenų nepakankamumą arba kepenų vėžį.

Skausmo intensyvumas įvairiose stadijose skiriasi, o paskutiniame etape pasireiškia stiprus skausmas. Tokiais atvejais gali prireikti stiprių skausmą malšinančių vaistų, kad sumažintų skausmą, kai suriebėjusios kepenys progresuoja į cirozę ar vėžį.

Suriebėjusios kepenys: rizikos veiksniai

Kai kurie rizikos veiksniai daro kai kuriuos žmones jautresnius riebiųjų kepenų vystymuisi. Jie apima:

Simptomai: ar suriebėjusios kepenys sukelia skausmą?

Riebalų kepenų liga dažnai nepasižymi atpažįstamais simptomais ar pastebimu skausmu, kol neperžengia į paskutinę stadiją – cirozę. Tačiau skausmas viršutinėje dešinėje pilvo dalyje, net ir lengvas, yra įspėjamasis ženklas.

Vaikai, sergantys riebiomis kepenimis, dažnai jaučia skausmą viršutinėje dešinėje skrandžio dalyje, kuri yra tiesiai po šonkauliu. Suaugusieji jaučia skausmą, kai suriebėjusių kepenų liga progresuoja iki uždegiminės stadijos, dėl kurios padidėja kepenys.

Tačiau šis skausmas gali rodyti kitas pagrindines ligas, todėl geriausia kuo greičiau pasikonsultuoti su gydytoju ir pradėti tinkamą gydymą.

Kai kurie kiti simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra šie:

 • Didelis nuovargis ir nuovargis. Nors nepaaiškinamas nuovargis gali būti daugelio ligų simptomas, jis yra riebiųjų kepenų ligų priešakyje.
 • Pykinimas ir apetito praradimas
 • Patinęs pilvas ir galūnės, taip pat žinomas kaip edema
 • Greitas svorio kritimas
 • Gelsva oda ir akių baltymai, dar vadinama gelta

„HealthifyMe“ pastaba

Nors suriebėjusios kepenys paprastai nesukelia jokių simptomų, jos gali sukelti nuolatinį nuobodų skausmą dešinėje viršutinėje skrandžio dalyje arba visame jo plote. Jūs paprastai nejausite stipraus skausmo, kol jūsų suriebėjusios kepenys neperžengs į vėlesnes stadijas. Tačiau kai tik pradeda skaudėti pilvo sritį, skausmas gali plisti iš pilvo srities ir sukelti lėtinį silpnumą.

Gydymas ir prevencija

Šiuo metu nėra jokių specifinių vaistų ar gydymo būdų, skirtų suriebėjusioms kepenų ligoms gydyti. Tačiau priklausomai nuo to, kurioje ligos stadijoje asmuo yra, jis gali stengtis ją kuo geriau pakeisti.

 • Svorio metimas yra geriausias būdas sumažinti šios ligos progresavimą. Tačiau per greitas svorio metimas gali pabloginti būklę.
 • Alkoholio atsisakymas gali padėti tiems asmenims, kuriems yra ankstyvosios alkoholinės suriebėjusios kepenų ligos stadijos, pvz., uždegimas ar fibrozė. Jie gali pakeisti kepenims padarytą žalą arba užkirsti kelią jos pablogėjimui. Tačiau visiškos grįžtamosios kepenų cirozės bet kuriuo atveju nėra.
 • Tam tikri receptiniai vaistai gali padėti nuo cirozės, taip pat chirurginės galimybės. Pavyzdžiui, kepenų transplantacija yra optimali, jei kepenys pereina į nesėkmės režimą.

Be to, labai svarbu keisti gyvenimo būdą, kad būtų galima gydyti suriebėjusias kepenis. Jie apima:

 • Vengti alkoholio
 • Valgyti gerai subalansuotą mitybą
 • Valgyti mažesnes maisto porcijas
 • Reguliarus fizinis aktyvumas

Išvada

Suriebėjusios kepenys paprastai nesukelia jokių ryškių ar specifinių simptomų, tačiau pilvo skausmas yra dažnas įspėjamasis ženklas. Paprastos suriebėjusios kepenys paprastai nesukelia skausmo ankstyvosiose stadijose.

Tačiau jis gali progresuoti į uždegimą, cirozę ar pažeidimą, kuris gali sukelti stiprų skausmą. Kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate nuolatinį skausmą viršutinėje dešinėje pilvo dalyje.

Atsisiųskite Healthifyme APP