Ar moliūgai tinka diabetikams?  Atsakymo radimas

Moliūgai yra dideli, apvalūs, ryškiai oranžiniai žieminiai moliūgai, kuriuose gausu maistinių medžiagų ir mažai kalorijų. Per pastaruosius kelerius metus išaugo moliūgų skonio maisto produktų, ypač Vakarų virtuvėje, sprogimas.

Moliūgų prieskoniais pagardinta latte, moliūgų ledai, moliūgų spurgos, moliūgų pyragas ir moliūgų ravioliai. Nors tai nėra desi kultūros dalis, Indijoje šis Helovino pagrindinis produktas buvo įtrauktas į kelių ajurvedinių vaistų receptus, daugiausia dėl savo diabetikams tinkamų savybių. Tinkamai virti ir valgomi įprastomis porcijomis, moliūgai turi keletą savybių, kurios teigiamai veikia cukraus kiekį kraujyje.

Šiame straipsnyje dalijamasi viskuo, ką reikia žinoti apie moliūgus nuo diabeto.

Moliūgų nauda sergant diabetu

Atvejo tyrimas rodo, kad moliūgų pridėjimas prie dietos žymiai pagerina cukraus kiekį kraujyje. Rezultatai taip pat rodo, kad baltymai ir aliejus iš moliūgų sėklų ir polisacharidai iš moliūgų minkštimo suteikia antidiabetinių savybių.

Štai keletas moliūgų valgymo privalumų, jei sergate diabetu:

Moliūgų poveikis cukraus kiekiui kraujyje

Maisto glikeminės apkrovos (GL) reitingavimo sistema parodo, kiek cukraus iš angliavandenių patenka į jūsų kraują. Maistas, kurio GL yra mažesnis nei 10, turi minimalų poveikį cukraus kiekiui kraujyje.

Glikemijos indeksas (GI) yra matas, apibūdinantis, kiek maisto porcija padidins cukraus kiekį kraujyje. Didesnis skaičius GI skalėje reiškia, kad maistas sukels didesnį cukraus kiekio kraujyje šuolį.

Kadangi glikemijos indeksas neatsižvelgia į maisto angliavandenių kiekį, Glikemijos apkrova leidžia tiksliau nuspėti, kiek maisto porcija gali paveikti cukraus kiekį kraujyje.

Nepaisant to, kad moliūgų GI yra aukštas – 75, jo GL yra žemas – 3. Taigi, suvalgius tik vieną moliūgo porciją, cukraus kiekis kraujyje reikšmingai nepaveiktų. Tačiau reikia būti atsargiems, nes suvalgius didelę moliūgų porciją, cukraus kiekis kraujyje gali labai padidėti.

Vitaminai moliūguose

Moliūguose yra vitamino A, kuris padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Aukštas cukraus kiekis kraujyje gali sukelti keletą sveikatos problemų, todėl vitamino A vartojimas yra svarbus.

Vitaminas A taip pat būtinas akių sveikatai ir gali padėti išvengti tokių ligų kaip katarakta, naktinis aklumas ir su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija. Šios sveikatos problemos būdingos ilgalaikiam diabetui.

Moliūguose esantis vitaminas C gali padėti 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams išvengti kraujagyslių pažeidimo dėl didelio gliukozės kiekio. Be to, jis gali sulėtinti pernelyg didelį insulino skilimą.

Kolagenas negali egzistuoti be vitamino C, kuris taip pat būtinas cheminei kortizolio sintezei, o tai labai svarbu palaikant sveiką cukraus kiekį kraujyje.

Reguliuoti virškinimą

Žmonės, sergantys cukriniu diabetu, dažnai susiduria su skrandžio sutrikimu ir blogu virškinimu. Virti moliūgai, tokie kaip sriubos ir tyrės, ramina virškinamąjį traktą ir padeda gerai virškinti.

Be to, iš puodelio moliūgo gausite 3 gramus maistinių skaidulų. Moliūgų skaidulos reguliuoja žarnyno judėjimą ir lėtina cukraus pasisavinimą kraujyje.

„HealthifyMe“ pastaba

Saikingas moliūgų valgymas greičiausiai nesukels cukraus kiekio kraujyje šuolių, nes jis turi mažą glikemijos apkrovą. Be to, virtame, trintame šviežiame moliūge esančios tirpios skaidulos gerina virškinimą ir sulėtina cukraus išsiskyrimą į kraują. Dėl to lengviau išvengti cukraus kiekio kraujyje šuolių.

Kaip pridėti moliūgų į savo diabeto mitybos planą

Prieš įtraukdami moliūgą į savo racioną, suraskite rūšį arba šaltinį, kuris mažiausiai veikia cukraus kiekį kraujyje. Pavyzdžiui, konservuotuose moliūguose dažnai yra daug pridėtinio cukraus ir rafinuotų angliavandenių, o tai yra nesveika sergant diabetu.

Panašiai, geriant moliūgų prieskonių latte ir valgant moliūgų skonio skanėstus, nėra tokios pat naudos, kaip valgant šviežius, sveikus moliūgus. Tačiau galite pabandyti pasigaminti saldžių ar pikantiškų moliūgų skanėstų namuose sumažindami cukraus kiekį.

Moliūguose yra skirtingas maistinių medžiagų, kalorijų ir angliavandenių kiekis, priklausomai nuo to, ar jie švieži, ar konservuoti. Naminėje moliūgų tyrėje paprastai yra mažiau kalorijų, angliavandenių ir priedų nei konservuotoje tyrėje.

Iš anksto supjaustyti švieži ir konservuoti moliūgai be druskos yra geras pasirinkimas patogumui. Tačiau visada patikrinkite mitybos etiketę, kad surastumėte paslėptų kalorijų ir priedų. Pirkdami konservuotus moliūgus, patikrinkite, ar etiketėje nėra 100 % moliūgų.

Keletas sveikų būdų įtraukti moliūgą į savo mitybos planą:

  • Moliūgų kokteilis
  • Skrudintas moliūgas
  • Skrudinta Moliūgų sėklos grūdų dubenyje arba apibarstyti mėgstamais mažai angliavandenių turinčiais prieskoniais
  • Moliūgų tyrė avižiniuose dribsniuose, karyje, kokteiliuose arba jogurte
  • Moliūgų sriuba

Išvada

Moliūgai gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje diabetu sergantiems ir nesergantiems žmonėms. Jame yra mažai kalorijų ir glikemijos, todėl jis yra geras pasirinkimas diabetu sergantiems žmonėms.

Moliūgų įtraukimas į savo racioną gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, jei valgysite jį mažiausiai apdorotu pavidalu ir sumažinsite porcijos dydį.

Nors švieži moliūgai yra sveikesni, dauguma žmonių juos vartoja kaip saldžius gėrimus, kepinius ir šventinius pyragus. Tačiau valgant sveikesnę moliūgo versiją, geriau kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Atsisiųskite Healthifyme APP