Ar diabetas yra vienas iš visceralinių riebalų (pilvo riebalų) pavojų?

Kas yra visceraliniai riebalai?

Tai gerai žinomas faktas. Tyrimai rodo, kad antsvoris ar nutukimas padidina riziką susirgti lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip 2 tipo diabetas. Tačiau tai nereiškia, kad lieknesni žmonės vargu ar susidurs su tokiomis ligomis.

Tiesą sakant, net jei paprastai esate apdairus, vis tiek turite saugotis visceralinių riebalų pertekliaus arba riebalų aplink vidaus organus pilvo ertmėje. Daktaras Ianas Phoon, asocijuotasis konsultantas iš SingHealth poliklinikų – Pasir Ris, SingHealth grupės narys, paaiškino daugiau apie šį „plonas išorėje, riebus viduje“ reiškinį.

Kodėl turėtumėte saugotis pilvo riebalų?

Vyras, turintis besiplečiančią juosmens liniją, gali susidurti su daugybe pavojų sveikatai ir sveikatos problemų.

„Visceraliniai riebalai yra riebalai, kurių galbūt nematote, bet jie kaupiasi aplink jūsų organus. Visceraliniai riebalai yra pavojingesni, nes jie sukelia didesnį atsparumą insulinui, palyginti su poodiniais riebalais arba riebalais po oda“, – sakė daktaras Phoon.

Atsparumas insulinui yra tada, kai organizmas gamina insuliną, bet negali tinkamai jo panaudoti cukraus kiekiui kraujyje kontroliuoti. Gliukozė (cukrus) kaupiasi kraujyje ir sukelia diabetą.

Per daug visceralinių riebalų nešimas sukelia daug rimtų sveikatos problemų. Tyrimai parodė, kad yra ryšys tarp šių riebalų ląstelių pertekliaus ir kitų lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos, insultas ir net kai kurios vėžio formos.

Visceraliniai riebalai taip pat paprastai žinomi kaip pilvo riebalai. „Nors vyrų kūno riebalų procentas yra mažesnis nei moterų, jie linkę kaupti riebalus pilvo srityje, o moterų klubuose ir šlaunyse paprastai yra daugiau riebalų. Tačiau pagimdžiusios ar menopauzę turinčios moterys labiau linkusios į pilvo riebalus nei kitos moterys“, – pridūrė daktaras Phoon.

Ar KMI gali išmatuoti visceralinius riebalus?

KMI (kūno masės indeksas) yra vienas iš būdų nustatyti, ar turite antsvorio, ir įvertinti 2 tipo diabeto riziką. Pilvo riebalams matuoti geriau naudoti juosmens apimtį (WC) arba juosmens ir klubų santykį (WHR). Išmatuoti savo juosmenį yra gana paprastas, bet geras rodiklis, nurodantis, kiek visceralinių riebalų turime.

Didesnė rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu yra, jei liemens apimtis yra: 90 cm (35,5 colio) ir didesnė vyrams ir 80 cm (31,5 colio) ir didesnė moterims.

Kaip atsikratyti pilvo riebalų?

Dieta ir mankšta yra geriausias būdas sumažinti visceralinius riebalus. Tinkamai subalansuota mityba yra naudinga ne tik norint numesti svorio. Tai taip pat padeda sumažinti riziką sveikatai, susijusią su nereikalingu svorio padidėjimu.

Aerobiniai pratimai kartu su sveika mityba padės efektyviai atsikratyti visceralinių riebalų. Taip pat turėtume vengti arba apriboti alkoholio vartojimą.

Sveikas svorio metimas efektyviausiai sumažina visceralinius riebalus. Bet nesvarbu, ar jūsų juosmens apimtis yra 30, 35 ar 40 colių, rekomenduojama, kad kiekvienas kiekvieną savaitę turėtų bent 150 minučių vidutinio sunkumo ar energingos veiklos ir toliau rinktis išmintingą bei sveikesnę mitybą, kad išliktų sveikas ir stiprus.

Jei esate 18–39 metų amžiaus, išsiaiškinkite savo riziką atlikdami diabeto rizikos vertinimą. Ženkite pirmąjį žingsnį įveikdami diabetą.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.


Skaitykite toliau: