Akupresūra: slėgio taškai, svorio metimas ir privalumai

Akupresūra yra senovės kinų sveikatinimo procedūra, labai panaši į akupunktūrą. Ši sveikatingumo sistema išnaudoja skirtingus kūno taškus, kuriems turi būti taikomas spaudimas. Paprasčiau tariant, akupresūra yra akupunktūra be adatų.
Akupresūra buvo naudojama šimtmečius, siekiant gydyti daugybę ligų, atpalaiduoti kūną ir palengvinti skausmus. Įdomus atradimas taip pat parodė, kad akupresūra yra labai naudinga skatinant medžiagų apykaitą organizme ir padedant žmonėms išlikti tinkamiems ir aktyviems.

Turinys

Kaip veikia akupresūra?

Akupresūra siekiama panaudoti tradicinės kinų medicinos (TCM) sukauptą išmintį, kad kūnas būtų gydomas įvairiais būdais. Tiek akupunktūra, tiek akupresūra naudoja įvairius taškus, kurie eina išilgai 12 kūno meridianų. Tai laikomi energijos keliais, kuriuose yra „qi“ arba „chi“, kurie abu yra terminai, vartojami „gyvybės energijai“ apibūdinti. Žmonės tiki, kad ligas sukelia ir plinta tam tikri „qi“ užsikimšimai, kurie neleidžia energijai tekėti kūne. Akupresūra ir akupunktūra siekiama atkurti „qi“, naudojant slėgį ir adatas, kad atblokuotų šiuos energijos kelius ir atkurtų energijos srautą.
Daugelis žmonių nežino, kodėl vieni žmonės lengvai priauga svorio, o kiti sugeba išlikti liekni. Žmogaus kūno tipą lemia medžiagų apykaitos greitis. Asmuo, kurio medžiagų apykaita yra greita, gali greičiau deginti riebalus ir kalorijas, net kai kūnas ilsisi. Kita vertus, esant žemai medžiagų apykaitai, kalorijos nenaudojamos energijai gauti, jos kaupiamos ir nusėda organizme kaip riebalų perteklius. Žinoma, kad akupresūra skatina energijos srautą organizme, kad pagerintų medžiagų apykaitą ir taip padeda numesti svorio.
Tradicinė kinų medicina skatina svorio metimą, leisdama iš organizmo pašalinti šilumos ir drėgmės perteklių, taip pat palaikydama organus, atsakingus už sklandų virškinimą. Čia šiluma ir drėgmė yra žodžiai, vartojami apibūdinti energijos disbalansą, o ne fizinę kūno būklę. Žmonės, kurie specializuojasi akupresūros srityje, naudoja šiuos senovinius metodus, kad sutelktų kūną, subalansuotų energiją ir leistų kūnui natūraliai ir efektyviai deginti riebalus.

Kokie yra skirtingi akupresūros taškai?

Akupresūrai reikalingas spaudimas įvairiuose kūno taškuose, kad būtų subalansuotas energijos srautas.

Ausies taškas

Taškinis masažas ausyje

Pradėkite padėdami nykštį tiesiai prieš trikampį atvartą, esantį ausies priekyje. Ausies tašką taip pat galite rasti padėję pirštą prie žandikaulio ir atidarę bei uždarę burną, kad surastumėte vietą, kurioje vyksta daugiausiai judesių. Taip pat patartina naudoti nykščio tašką, nes jis apima didžiąją paviršiaus ploto dalį.

Nustačius ausies tašką, turėsite tris minutes nuolat spausti nuo vidutinio iki didelio spaudimo. Akupresūros taškai aplink ausį žinomi kaip SI19, TW21 ir GB2. Šie taškai veikia kartu, kad pagerintų energijos srautą, kad būtų galima kontroliuoti apetitą ir alkį, taip pat pagerinti virškinimą organizme. Ausies taškas turi tris ar daugiau spaudimo taškų vienoje srityje, todėl jis yra labai efektyvus.

Viršutinė lūpa

Viršutinės lūpos akupresūra

Akupresūros taškas, vadinamas GV26, yra tarp viršutinės lūpos ir nosies. Šį tašką galite nustatyti sekdami natūralią viršutinės lūpos raukšlę arba įdubimą, vadinamą philtrum. Nustačius, vidutiniškai spauskite šią vietą penkias minutes ir kartokite du kartus per dieną. Kad poveikis būtų geresnis, naudokite nykščio tašką. Taip pat žinoma, kad viršutinės lūpos taškas mažina apetitą ir padeda kūnui kontroliuoti alkį.

Vidinė alkūnė

Vidinis alkūnės taškas vadinamas LI11 ir jį galima rasti vidinėje alkūnės raukšlės pusėje, netoli išorinės alkūnės dalies. Šis taškas yra glaudžiai susijęs su organizmo virškinimo procesu. Nykščio tašku spauskite vieną minutę, kiekvieną dieną. Vidinės alkūnės spaudimas paskatins žarnyno veiklą ir pašalins iš kūno šilumos ir drėgmės perteklių bei subalansuos energiją, kad pagerintų virškinimo veiklą.

Kiti punktai

Be šių trijų pagrindinių taškų, kiti spaudimo taškai aplink kūną yra keliuose, žemiau bambos, šalia kulkšnių ir šalia šonkaulių.

Santrauka

Taškinis masažas yra senovės kinų sveikatingumo procedūra, kuri neturi neigiamo šalutinio poveikio ir yra visiškai saugus būdas įtraukti į savo kasdienį režimą. Nors kai kurie žmonės gali pastebėti didelį svorio kritimą, kai kuriems kitiems gali būti naudinga geresnė žarnyno sveikata, streso mažinimas ir labiau kontroliuojamas apetitas. Akupresūros nauda kiekvienam žmogui skiriasi, tačiau žinoma, kad ji naudinga visiems.
Akupresūra taip pat turėtų būti derinama su sveika mityba ir mankštos režimu. Mityba, kurią suteikiame savo kūnui, gaunama iš maisto, kurį valgome, todėl visada patartina vengti maisto, dėl kurio kūnas jaučiasi mieguistas ir neramus. Nepamirškite išlikti aktyviems ir mankštintis kelis kartus per savaitę, kad raumenys, sąnariai ir kaulai veiktų sveikai.

Atsisiųskite Healthifyme APP