7 veiksmingos jogos asanos, kurios padės sergant diabetu

Joga yra būtina norint išlikti sveikiems tiek protiškai, tiek fiziškai, ir galbūt tai jau žinote. Bet ar žinote, kad tai darant be tinkamų nurodymų gali nepavykti pasiekti laukiamų rezultatų? Yra tam tikrų kategorijų, ir šiandien mes tyrinėjame jogą sergant diabetu.

Tokios ligos kaip diabetas neturėtų būti vertinamos lengvai. Norėdami kovoti su diabetu, turite tinkamai rūpintis savo kūnu dietos, gyvenimo būdo ir mankštos požiūriu.

Todėl joga nėra tik tam tikra treniruotė, tai yra kažkas, ko jūsų kūnas reikalauja, kad jūsų gyvenimas būtų geresnis. Taigi, jei jums rūpi, kaip užsiimti joga sergant diabetu, čia yra 7 veiksmingos jogos asanos.

Turinys

7 jogos asanos, kurios padės sergant diabetu

#1 sveikinimai saulei (Surya Namaskar)

saulės sveikinimai

Kalbant apie jogą sergant cukriniu diabetu, pirmoji poza, kuri ypač naudinga diabetu sergantiems pacientams, yra sveikinimai saulei. Tai puikus būdas padidinti širdies ritmą ir ištempti visą kūną. Be to, sveikinimai saulei yra palankus apšilimas prieš atliekant bet kokią asaną ar tiesiog einant pasivaikščioti.

Taip pat galite rasti saulės pasveikinimo variantų. Saulės sveikinimai gerina cukraus kiekį kraujyje, kraujotaką, tiesina kūną. Jis valdo insuliną jūsų kūne.

Procesas:

 1. Atsistokite tiesiai prie kilimėlio, laikykite pilvą įtrauktą ir sujunkite delnus. Įkvėpkite keldami rankas ir ištieskite rankas į nugarą. Iškvėpkite ir eikite į priekį, pailginkite stuburą ir lėtai eikite žemyn. Pažiūrėkite žemyn ir atpalaiduokite kaklą.
 2. Įkvėpkite ir patraukite dešinę koją atgal, dešiniuoju keliu atsiremkite į grindis. Įsitikinkite, kad kairysis kelias yra 90° kampu, o delnai yra lygūs ant grindų. Žiūrėkite tiesiai galva. Iš šios padėties sulaikykite kvėpavimą ir atitraukite kairę koją atgal ir eikite į lentos padėtį.
 3. Laikykite savo kūną vienoje tiesioje linijoje. Iškvėpkite ir nuleiskite kelius, nuleiskite krūtinę ir smakrą. Ir lėtai nuleiskite klubus. Įkvėpkite ir lėtai pakelkite viršutinę kūno dalį, o galva pažiūrėkite į viršų. Tada pakeldami iškvėpkite. Įveskite savo kūną į apverstą V pozą. Jūsų kulnai ir delnai turi būti ant grindų, tada pabandykite pailginti stuburą.
 4. Įkvėpdami pakelkite dešinę koją į priekį. Pakelkite kairę koją priešais kūną ir iškvėpkite. Pasilenkite ir palieskite kojų pirštus, tada padėkite delnus ant grindų ir ištempkite. Įkvėpkite, pakelkite rankas, ištieskite nugarą, iškvėpkite ir sujunkite delnus.
 5. Pakartokite su kaire puse.

Lėtai treniruokitės saulės sveikinimais 4–8 raundus.

#2 Kūno pasukimas gulint (sulenktos kojos juosmens tempimas)

Kūno pasukimas gulint yra antrasis mėgstamiausias, kai kalbama apie jogą sergant diabetu. Daugiausia dėmesio skiriama vidaus organų masažui ir virškinimo gerinimui. Nors ši poza veikia pilvo organus, ji gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

Procesas:

 1. Atsigulkite ant nugaros, ištieskite rankas į šonus delnais žemyn.
 2. Pakelkite kairiuosius kelius krūtinės lygyje ir sulenkite per dešinę pusę. Stenkitės kelį ištiesti klubų lygyje.
 3. Išlikite šioje pozoje 30 sekundžių ir pakartokite su priešinga puse.

#3 lanko poza (dhanurasana)

Lanko poza yra vaistas nuo nuovargio. Jis stiprina pilvo raumenis, mažina vidurių užkietėjimą ir padeda reguliuoti kasos veiklą. Jame yra daug rekomendacijų, kaip subalansuoti cukraus kiekį kraujyje.

Procesas:

 1. Atsigulkite ant pilvo, kojos šiek tiek atskirtos, beveik lygiagrečios klubams, ir padėkite rankas ant kūno šono.
 2. Lėtai sulenkite kelius aukštyn ir rankomis laikykite kulkšnis.
 3. Įkvėpkite ir pakelkite krūtinę nuo žemės, patraukite kojas aukštyn ir ištieskite. Turėtumėte jausti tempimą ant rankų ir šlaunų.
 4. Laikykite pozą 12–15 sekundžių, atkreipkite dėmesį į kvėpavimą, kai kvėpuojate ilgai ir giliai.
 5. Lėtai pakelkite krūtinę ir kojas atgal į žemę, atleiskite laikymą už kulkšnių ir atsipalaiduokite rankomis ant šono. Pakartokite keletą rinkinių.

#4 Sėdimas į priekį (Paschimottanasana)

Jei norite praktikuoti terapinį požiūrį į jogą sergant cukriniu diabetu, čia yra jums viena jogos asana. Sėdimas lenkimas į priekį yra puikus pasirinkimas diabetu sergantiems žmonėms. Jis kontroliuoja diabetą, mažina kraujospūdį ir subalansuoja insulino kiekį kraujyje. Žmonės taip pat mėgsta šią pozą, nes ji padeda numesti svorio. Be to, jis gali sumažinti stresą, nuovargį, galvos skausmą ir nerimą.

Procesas:

 1. Atsisėskite ir ištieskite kojas tiesiai.
 2. Įkvėpkite ir patraukite rankas aukštyn.
 3. Nuleiskite rankas ir pabandykite rankomis paliesti kojų pirštus nesulenkdami kelių.
 4. Palieskite smakrą prie krūtinės.
 5. Išlikite pozoje 60 sekundžių normaliai kvėpuodami.

#5 Kojos aukštyn į sieną (Viparita Karani)

Norėdami stimuliuoti kasą ir sujungti vidaus organus, kojos aukštyn sienoje daro didelę įtaką jūsų diabetui. Jis mažina stresą, reguliuoja kraujospūdį ir mažina cukraus kiekį kraujyje. Be to, tai ideali poza atsipalaiduoti, nes padidina kraujotaką ir energijos lygį.

Procesas:

 1. Paimkite rankšluostį, sulenkite jį ir atsisėskite ant jo šalia sienos.
 2. Atsigulkite ant nugaros ir pakelkite kojas į viršų ir liesdami sieną sukurkite 90° kampą.
 3. Atpalaiduokite galvą, kaklą, gerklę ir smakrą.
 4. Ištieskite rankas ir laikykite delnus į viršų.
 5. Išbūkite šioje pozoje 5-10 minučių.
 6. Paskelbkite tai, lėtai slyskite žemyn kojomis.

Pakartokite kitoje pusėje.

#6 Bhujangasana (į viršų nukreipto šuns poza)

bhujangasana

Kai tricepsas brachii, stuburo tiesikliai ir keturgalviai raumenys dirba kartu, tai sustiprina raumenų jėgą. Tada jis galiausiai sumažina kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje. Tai padeda pagerinti laikyseną ir yra lengvas gydymas astma sergantiems pacientams.

Procesas:

 1. Atsigulkite ant pilvo ir laikykite kojas tiesiai.
 2. Laikydami dilbius statmenai grindims, padėkite ranką ant grindų šalia paskutinio šonkaulių lanko.
 3. Paspauskite rankas, kad pakeltumėte kūną.
 4. Sukurkite spaudimą kojoms ir stangrumą klubams.
 5. Žiūrėkite tiesiai ir palaikykite poziciją 30-40 sekundžių normaliai kvėpuodami.

#7 lavono poza (Shavasana)

savasana

Lavono poza yra paskutinis diabeto jogos žingsnis. Galite pradėti nuo bet kurios jogos asanos, bet turite baigti lavono poza. Jis turi neabejotiną poveikį mažinant cukraus kiekį kraujyje, subalansuojant kraujospūdį, nuramina kūną ir protą. Tai nuves jūsų kūną į meditacinę stadiją, kai nebegalėsite jausti streso. Be to, tai tradicinis būdas užbaigti jogos užsiėmimą.

Procesas:

 1. Atsigulkite tiesiai, ištieskite kojas šiek tiek plačiau ir laikykite rankas ramybės padėtyje.
 2. Sukurkite Y formą su savo kūnu, išlygindami liemenį tiesia linija.
 3. Pajuskite savo kvėpavimą, rankas, kojas, pėdas, delnus, pilvą, akis, ausis ir visas savo kūno dalis.
 4. Atleiskite stresą ir atsipalaiduokite.
 5. Laikykite šią poziciją 15-20 minučių.

Santrauka

Kai kuriems žmonėms joga gali būti gyvenimo būdas, o kitiems – būdas išlaikyti sveiką kūną ir protą. Ekspertai tiki joga gydant diabetą. Jei į tai žiūrite skeptiškai, pabandykite ir patys pamatysite rezultatus. Tačiau tai reikalauja visiško jūsų įsipareigojimo ir jūsų gyvenimo būdo pasirinkimo. Jei rimtai rūpinatės savo sveikata, vadovaukitės šiuo diabeto jogos vadovu.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

K. Ar joga naudinga diabetu sergantiems pacientams?

A. Taip, joga gali būti labai naudinga diabetu sergantiems pacientams. Jei negalite atlikti visų jogos pozų, tiesiog pasirinkite 4 iš aukščiau paminėtų pozų. Ir reguliariai treniruokitės.

K. Ar joga padeda visam laikui subalansuoti cukraus kiekį kraujyje?

A. Taip, joga gali padėti jums nuolat subalansuoti cukraus kiekį kraujyje. Tačiau būtina reguliariai praktikuoti jogą. Jei negalite skirti vienos valandos jogai, darykite tai bent 30 minučių kasdien.

K. Kokia jogos poza geriausia sergant diabetu?

A. Geriausia jogos poza diabetu sergantiems pacientams yra „Saulės sveikinimai“. Jei praktikuosite 10–12 saulės pasveikinimo raundų, tai pamažu padės jums kovoti su diabetu kartu su įprasta pranajama, tokia kaip Nadi suddhi pranayama ir Bhramari Pranayama.

K. Kaip joga veikia diabetą?

A. Joga ištempia jūsų kūną, įtempia raumenis ir atpalaiduoja kūną. Jis sujungia jūsų vidinius pilvo organus ir padeda palaikyti cukraus kiekį kraujyje.

K. Ar joga gali išgydyti 2 tipo diabetą?

A. Jogos pozos yra vaistas nuo 1 tipo diabeto. Tuo tarpu 2 tipo diabeto atveju jis neleidžia vystytis jauninančioms kasos ląstelėms. Kai jogos asanos ištempia jūsų kasą, tai padeda subalansuoti insulino gamybą. Ir tai galiausiai užkerta kelią 2 tipo diabetui.

Atsisiųskite Healthifyme APP