Viskas, ką reikia žinoti apie bulvių dietą

Šiuolaikiniame sparčiai besivystančiame pasaulyje žmonės linkę į greitas dietas, kad per trumpą laiką pasiektų rezultatus. Dėl to didėja dietų, tokių kaip bulvių dieta, augimas. Bulvių dietos taisyklės yra paprastos. Tai trumpalaikis mitybos planas, kai asmuo turi valgyti tik bulves nuo trijų iki penkių dienų, o po to savaitę ar mėnesius, priklausomai nuo asmens poreikio.

Šis ekstremalus mitybos planas skirtas vartoti tik virtas bulves, kad greitai numestumėte svorio. Pavyzdžiui, tris ar penkias dienas laikydamiesi bulvių dietos galite net numesti iki vieno svaro (0,45 kg) per dieną. Tačiau ilgalaikės bulvių dietos versijos gali neturėti didelės naudos sveikatai. Ji paprasčiausiai daro viską, ko tik bando bet kuri dieta: riboja maisto produktų kiekį, kad numestų svorį.

Maistas, kurį reikia valgyti pagal bulvių dietą

Paprastos bulvės

Remiantis tyrimu, paprastos virtos bulvės yra labai sočios. Tačiau visada geriau juos valgyti saikingai. Tada, jei norite ištirti daugiau, galite pereiti prie kitų veislių.

Tačiau saldžiosios bulvės ar jamsai neįtraukiami į jūsų bulvių pašalpą. Galite valgyti virtas, keptas arba trintas bulves, jei jos nėra traškučiai.

Visavertis, augalinis maistas

Griežta forma bulvių dieta neleidžia dietos besilaikančiam vartoti kitokio maisto nei bulvės. Tačiau švelnioje formoje asmuo gali vartoti neperdirbtus ir visaverčius maisto šaltinius, įskaitant vaisius, daržoves, ankštinius augalus ir mažo kaloringumo grūdus.

Prieskoniai ir prieskoniai

Bulvių dieta turi gryniausių prieskonių, padažų ir prieskonių apribojimų. Laikantis negriežto mitybos plano, asmeniui leidžiama valgyti nedidelį kiekį neriebių pagardų, tokių kaip garstyčios ir prieskonių milteliai arba žolelės.

Gėrimai

Juodoji arbata, kava (be pieno ir cukraus), žolelių arbata ir vanduo yra vieninteliai gėrimai, kuriuos leidžiama vartoti laikantis bulvių dietos. Tačiau, kadangi būtina išlaikyti hidrataciją, žmonės skatinami gerti daug vandens.

Maisto produktai, kurių reikia vengti bulvių dietoje

Pridėta riebalų

Dėl riebumo bulvių dietoje nėra augalinių aliejų, sviesto, riešutų, sėklų ir avokadų. Nors riebalai padeda įsisavinti maistines medžiagas, jie taip pat turi daug kalorijų, todėl greitai priaugate svorio.

Perdirbti ir rafinuoti maisto produktai

Bulvių dieta neprideda perdirbtų maisto produktų, įskaitant makaronus, duoną, traškučius, bandeles, spurgas, dribsnius ir krekerius, nes juose yra daug riebalų, natrio ir kalorijų. Taigi, pavyzdžiui, vietoj gruzdintų bulvyčių galite valgyti keptas bulves.

Gyvūninės kilmės produktai

Bulvių dieta yra veganizmo dalis. Todėl gyvūninės kilmės produktai, įskaitant mėsą, paukštieną, jūros gėrybes, žuvį, pieno produktus ir kiaušinius, yra draudžiami.

Bulvių dieta: kaip jos laikytis?

Dauguma žmonių mano, kad bulvės yra nesveikos. Tačiau ne dėl pačios daržovės, o dėl jos gaminimo būdų, kurie žymiai padidina kalorijų kiekį.

Vietoj to, bulvių dieta ieško sveikų maisto gaminimo alternatyvų, tokių kaip kepimas ir virimas. Kai kurios bulvių dietos versijos leidžia valgyti tik baltas bulves ir apima preparatus su oda. Tuo pačiu metu kiti apima platesnę įvairovę ir reikalauja lupimo. Kai kurios bulvių dietos yra ne tokios griežtos, leidžiant nedidelį kiekį ne pieno pieno, kepsnio ir troškinimo.

„HealthifyMe“ pastaba

Pagal bulvių dietą nėra konkretaus valgymo grafiko, nes norint greitai numesti svorio, paprastai tai yra 3–5 dienos. Taip pat per dieną suvartotų bulvių skaičius taip pat priklauso nuo žmogaus. Tačiau bendra rekomendacija yra nuo dviejų iki penkių svarų bulvių per dieną, nes tai padės jums gauti pakankamai kalorijų ir maistinių medžiagų.

Bulvių dietos privalumai

Bulvės yra be glitimo, jose gausu vitaminų, mineralų, skaidulų ir kitų maistinių medžiagų. Dieta sukelia kalorijų trūkumo būseną ir atkuria apetitą, padeda numesti svorio.

Užkirsti kelią persivalgymui

Tyrimai rodo, kad bulvėse yra daug skaidulų (maždaug 3,7 gramo) ir atsparus krakmolas, kuris užima daugiau vietos virškinimo trakte, lėtina virškinimą ir galiausiai neleidžia persivalgyti. Tai taip pat padės išvengti atsparumo insulinui ir palengvins svorio metimą.

Palaikykite pratimų atlikimą

Bulvėse gausu angliavandenių ir įvairių maistinių medžiagų, todėl jos yra puikus kuro šaltinis mankštai. Tyrimas parodė, kad mažų ir vidutinių keptų bulvių vartojimas sustiprins jūsų treniruotes ir galiausiai padės numesti svorio.

Padeda kontroliuoti svorį

Teigiama, kad bulvėse esantis atsparus krakmolas, pasiekęs storąją žarną, fermentuojasi, o tai skatina organizmą deginti riebalus. Be to, didelis kalio kiekis bulvėse padeda išvengti vandens susilaikymo ir veiksmingai padeda numesti svorio.

Nors nėra rekomenduojamo atsparaus krakmolo lygio, mitybos specialistai rekomenduoja kasdien suvartoti bent 10 gramų, o dauguma žmonių suvalgo tik apie 5 gramus.

Padidinti medžiagų apykaitos greitį

Bulvės yra žinomos kaip turtingas antioksidantų, tokių kaip polifenoliai, šaltinis. Jie vaidina svarbų vaidmenį skatinant medžiagų apykaitą, todėl greičiau skaidomos sudėtingos cukraus medžiagos. Be to, atsparus krakmolo kiekis taip pat padeda augti gerosioms bakterijoms, o tai skatina žarnyno sveikatą.

Sumažinti Apetitą

Proteinazės inhibitoriaus 2 buvimas bulvėse padės asmeniui sumažinti maisto suvartojimą. Jis veikia gamindamas sotumo hormoną, vadinamą cholecistokininu. Tai reiškia, kad ilgiau jausitės sotūs ir greičiausiai valgysite tik tada, kai būsite alkani.

Vitaminų ir mineralų galia

Bulvėse esantys mikroelementai padės palaikyti normalią organizmo veiklą. Pavyzdžiui, jame gausu vitamino B6, kuris ne angliavandenių šaltinį paverčia tinkama energijos forma. Jis taip pat gyvybiškai svarbus gaminant eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius) ir neurotransmiterius (cheminius pasiuntinius).

Įperkama ir lengva sekti

Palyginti su kitais vaisiais ir daržovėmis, bulvės yra autentiškos, tačiau lengvai prieinamos ir įperkamos. Be to, bulvių dieta yra nesudėtingas procesas su paprastomis taisyklėmis, pavyzdžiui, prisitaikymu prie sąmoningo valgymo praktikos, kurių laikytis gana lengva.

Bulvių dietos trūkumai

Bulvės vaidina svarbų vaidmenį mūsų kasdienėje mityboje, tačiau be daugybės privalumų, ilgalaikis bulvių dietos laikymasis gali sukelti drastiškų pasekmių sveikatai.

Labai ribojantis

Bulvių dieta yra griežtai suplanuota, todėl gali atsirasti netvarkinga mityba ir nesveika mitybos praktika. Be to, dėl ribojančio ir riboto pobūdžio ši dieta neleidžia organizmui įsisavinti visų mikroelementų.

Sunku išlaikyti rezultatus

Bulvių dieta gali sukelti adaptacinę termogenezę, todėl pereinant prie standartinio valgymo metodo gali būti sunku išlaikyti gautą naują svorį. Be to, tyrimas rodo, kad 90% dietos besilaikančių žmonių, sustabdžius dietos planą, atsistato iki ankstesnio svorio.

Trūksta tam tikrų maistinių medžiagų

Nors bulvėse gausu įvairių maistinių medžiagų šaltinių, joms taip pat trūksta kelių būtinų maistinių medžiagų optimaliai sveikatai palaikyti. Pavyzdžiui, jiems trūksta vitamino A, B12, kalcio, cinko ir baltymų. Todėl vien iš bulvių tampa neįmanoma gauti visų būtinų mikroelementų.

Toksinų poveikis

Krakmolingas maistas, pavyzdžiui, aukštoje temperatūroje virtos bulvės, išskirs toksišką cheminį komponentą, vadinamą akrilamidu. Didelis šios cheminės medžiagos kiekis paveiks žmogaus nervų sistemą ir gali sukelti vėžį.

Patarimai, kuriuos reikia atsiminti laikantis bulvių dietos

  • Užuot valgę keptas bulves, rinkitės ore keptas, keptas, trintas arba virtas bulves, kad gautumėte galimą dietos naudą.
  • Prieš valgydami, leiskite bulvėms atvėsti po virimo. Taip yra todėl, kad atsparaus krakmolo kiekis yra didesnis toje formoje, o tai padeda deginti riebalus organizme.
  • Venkite nulupti bulvių odelę prieš jas verdant. Taip yra todėl, kad išorinis daržovių sluoksnis gali apsaugoti jos maistines medžiagas gaminimo metu. Jei nulupsite odą, po virimo pranyks baltymų ir mineralų kiekis.
  • Verdant bulves, prieš dėdami daržoves, pakaitinkite vandenį iki virimo temperatūros. Tai padės sutrumpinti gaminimo laiką ir mažiau paveikti maistinių medžiagų kiekį.
  • Į bulves įberkite tik šiek tiek druskos.
  • Laikydamiesi bulvių dietos, nedarykite sunkių pratimų. Vietoj to, laikykitės lengvų pratimų, pavyzdžiui, vaikščiojimo.
  • Nelaikykite žalių bulvių šaldytuve ilgą laiką.
  • Prieš kepdami bulves visada pamirkykite vandenyje.

„HealthifyMe“ pastaba

Joks konkretus maisto ar dietos planas nepadės numesti ar priaugti svorio, nebent sutelksite dėmesį į bendrą kalorijų kiekį…