Amerikos istorijos metu tai buvo pirmyn ir atgal kova: kiek mokesčių turėtų sumokėti turtingieji?

Kolonijiniais laikais dalis Šiaurės šalių apmokestino turtinguosius labiau nei Europa, o Masačusetsas pasiekė turto mokestį, kuris apėmė finansines valdas, žemę, papuošalus ir dar daugiau. Pietų kolonijos, priešingai, išlaikė žemas normas ir surinkimas yra neveiksmingas, kad mokesčiai nesumažintų vergovės ardydami vergvaldžių turtus.

Įkūrus šalį, nugalėjo žemų mokesčių šalininkai – iki XX a., Kai išaugo nelygybė, du karai ir Didžioji depresija paskatino Vašingtoną sukurti pažangiausią pasaulyje mokesčių sistemą. Tada situacija vėl pakrypo, o aukščiausi mokesčių tarifai per pastaruosius kelis dešimtmečius smuko.

Vakar naujienų organizacija „ProPublica“ išleido samtelį, remiantis tūkstančių turtingų amerikiečių, įskaitant Jeffą Bezosą, Warreną Buffettą, Billą Gatesą, Rupertą Murdochą, Eloną Muską ir Marką Zuckerbergą, mokesčių deklaracijomis. Anoniminis šaltinis „ProPublica“ atsiuntė medžiagą po to, kai organizacija paskelbė straipsnius apie tai, kad IRS griežtai taiko turtingus gyventojus. (Štai „ProPublica“ paaiškinimas kodėl nusprendė paskelbti naują istoriją, nepaisant privatumo problemų.)

Mokesčių deklaracijose pateikiama išsami istorija apie istoriją, kuri jau seniai aiški: turtingieji dabar moka stebėtinai mažus mokesčių tarifus.

Pavyzdžiui, Bezoso turtas nuo 2006 m. Iki 2018 m. Išaugo 120 mlrd. Dolerių, o jo federaliniai mokesčiai per tą laiką sudarė tik 1,09 proc. Turto padidėjimo. Vidutinio namų ūkio padėtis buvo kardinaliai kitokia: jo mokesčiai sudarė daugiau nei 100 procentų turto padidėjimo.

Pagrindinė priežastis, kodėl labai turtingi žmonės gali išvengti mokesčių, yra ta, kad JAV sistema apmokestina tik vadinamąjį realizuotą pelną, pvz., Atlyginimus ar akcijų pardavimą. Tačiau turtingieji dažnai gyvena iš nerealizuoto pelno – akcijų ir kito turto, kuris laikui bėgant auga vertingesnis, pavidalu. Turtingi skolinasi iš šio turto, kad sumokėtų už namus, salas ir privačius lėktuvus, ir tada naudojasi įvairiomis strategijomis, kad išvengtų mokesčių už skolos grąžinimą.

Viena iš tokių strategijų laukia, kol po mirties grąžinama paskola – arba tai, ką Edwardas McCaffery, mokesčių ekspertas iš Pietų Kalifornijos universiteto, vadina „pirkti, skolintis, mirti“. Robertas McClellandas iš Mokesčių politikos centro pavadino pagrindinis „ProPublica“ istorijos apreiškimas.

Visą laiką turtingi dažnai gali išlaikyti mažas apmokestinamas pajamas. 2011 m. Bezosas pranešė apie tiek mažai pajamų, kad jis galėjo gauti 4000 JAV dolerių vaiko mokesčių kreditą ir jį reikalavo. Tiek 2016 m., Tiek 2017 m. Carl Icahn, kuris yra milijardierius, nemokėjo federalinių pajamų mokesčių.

Teisėtas turtingų asmenų vengimas per pastarąjį pusšimtį metų tapo labiau paplitęs dėl kelių priežasčių. Pirma, nelygybė išaugo, o tai reiškia, kad turtingieji turi daugiau turto, kurį reikia apsaugoti. O mokesčių tarifai smarkiai sumažėjo.

„Nuostabu, kiek net nuo 1997 m. Mes sumažinome mokesčius – nuo dividendų, turto mokesčio ribos, kapitalo prieaugio ir aukščiausio tarifo“, – man sakė Prinstono universiteto ekonomistas Owenas Zidaras. „Visi šie dalykai tapo palankesni platinimo viršūnėms“. Svarbus buvo ir pelno mokesčio tarifo sumažėjimas – faktiškai akcininkų mokesčio sumažinimas.

Kartais girdi cinišką požiūrį, kad mokesčių didinimas turtingiesiems yra beprasmis, nes jie turi išteklių išvengti visų mokesčių, kuriuos bando įvesti vyriausybė. Tačiau istorija rodo ką kita.

Nors neišvengiama tam tikro mokesčių vengimo, federalinei vyriausybei iš esmės pavyko padidinti mokesčius, kai ji tai bandė. Patys turtingiausi amerikiečiai 1950-aisiais ir šeštajame dešimtmetyje sumokėjo daugiau nei 50 procentų savo pajamų iš federalinių mokesčių (jiems ne taip sėkmingai pavyko apsaugoti savo turtus nuo mokesčių). Šiandien šis procentas sumažėjo žemiau 30 procentų.

Yra trys pagrindiniai būdai, kaip pakeisti turtingųjų sumažėjusį mokesčių mokėjimą, sakė Gabrielis Zucmanas iš Kalifornijos universiteto Berklyje. Vienas iš jų yra tiesioginis turto mokestis, kurį siūlo senatoriai Bernie Sandersas ir Elizabeth Warren. Du yra nerealizuoto pelno – turto, kuris tapo vertingesnis – mokestis, kaip senatorius Ron Wydenas iš Oregono pasiūlė. Trys yra pelno mokesčių padidinimas, nes prezidentas Bidenas tam pritaria. Yra ir kuklesnių idėjų, pavyzdžiui, didesnis turto mokestis.

Visuomenės gali pasirinkti, kiek jie daro ar neapmokestina turtingiausių žmonių, sakė Zucmanas. „Milijardieriams, – pridūrė jis, – federalinis pajamų mokestis – JAV mokesčių sistemos ramstis – tapo savanorišku mokesčiu“.

Michaelas Lindenas, Bideno administracijos pareigūnas: „Mes jau žinojome, kad kai kurios didžiausios korporacijos nemoka pajamų mokesčio. Dabar žinome, kad vieni turtingiausių žmonių taip pat gali išsisukti nemokėdami pajamų mokesčio. Laikas reformoms “.

Binyamin Appelbaum, „New York Times“ nuomonė: „Turtuoliai gyvena pagal kitokias taisykles ir gausiai leidžia pinigus, kurie nėra apmokestinami kaip pajamos“.

Jody Avirgan, tinklalaidės vedėjas: „Apie„ ProPublica IRS “ataskaitas jau kyla nemenkas požiūris pagal„ koks skandalas, visa tai jau žinojo bet kuris turtingas asmuo ar finansų žurnalistas “. Bet, pavyzdžiui, tai yra esmė! “

Megan McArdle, „Washington Post“: „Maniau, kad milijardierių mokesčių„ ProPublica “analizė bus įdomi. Užtat man pasakė tai, ką jau žinojau. … Įdomiausia įdomu, kas jiems suteikė informaciją ir kiek laiko tas asmuo praleis kalėjime, kai bus sugautas, kaip įtariu, kad taip ir bus “. (Federalinės valdžios institucijos tiria nutekėjimą.)

„A Times“ klasika: 36 klausimai, vedantys į meilę.

Gyvenimai: Douglasas Crameris sukūrė keletą sėkmingiausių 20-ojo amžiaus televizijos laidų, įskaitant „Dinastiją“ ir „Meilės laivą“. Jis mirė būdamas 89 metų.

Ji yra 18-metė pop žvaigždė, turinti du hitus singlus ir didžiausią debiutinį metų albumą. Ją gyrė Taylor Swift ir ji pasirodė apdovanojimų šou. Tačiau mažiau nei prieš metus tikriausiai nežinojai Olivijos Rodrigo vardo.

Nors Rodrigo užaugo pramogų srityje – ji vaidino „Disney +“ filme „Vidurinės mokyklos miuziklas“, – pagrindinę šlovę ji rado sausio mėnesį išleidusi savo populiariausią singlą „Vairuotojų licencija“. Jos albumas „Sour“ pastatytas tuo pagreičiu. Tai skaudus išsiskyrimo įrašas, kurį kartu parašė Rodrigo, kupinas įniršio ir kartų rūstybės. Yra pop-punk dainų, primenančių Avril Lavigne ir Paramore, ir detalių sunkūs tekstai, įkvėpti Swift.

„Tai nuotaikinga, aguoniška, pankiška, nešvanki, juokinga, miela, liūdna ir kalba apie gniuždančius jausmus būti gyvam ir būti meilėje be atsako“, – Scaachi Koulas rašo „BuzzFeed News“.

Rodrigo populiarumas neapsiriboja gen. Z. Vyresni klausytojai (ir kritikai) priėmė jos muziką. Lindsay Zoladz, rašymas NPR, sakė, kad jos paauglystė būtų skeptiškai vertinusi Rodrigo „Disney“ kilmę. „Bet galų gale turiu galvoti, kad mane būtų patraukusi vandenyninė jos muzikos subjektyvumo apatinė dalis, nepaprastai išsami, giliai jaučiama, jauna merginos perspektyva.“ – Sanamas Yaras

Daugiau: Muzikos kritikai gilinasi į Rodrigo sėkmę naujausiame „Popcast“ epizode.