Skamba paprastai! Tereikia sukurti produktą, kurio nori tam tikra žmonių grupė, pateikti jį pardavimui vietoje, kurioje tie patys žmonės reguliariai lankosi, nustatyti tokią kainą, kuri atitiktų jų manymu gaunamą vertę, ir visa tai padaryti tokiu metu, kai jie nori pirkti.

Tačiau norint tai pasiekti veiksmingai, reikia daug ir sunkiai dirbti, kad išsiaiškintumėte, ko nori klientai, ir nustatyti, kur jie apsipirkinėja. Tada reikia sugalvoti, kaip pagaminti prekę už jiems priimtiną kainą ir viską suderinti lemiamu metu.

Tačiau jei suklysite tik dėl vieno elemento, tai gali reikšti katastrofą. Galite likti reklamuoti automobilį, kurio degalų sąnaudos nuostabios, šalyje, kurioje degalai labai pigūs, arba išleisti vadovėlį prasidėjus naujiems mokslo metams, arba parduoti prekę už per didelę – arba per mažą – kainą, kad pritrauktumėte žmones, į kuriuos orientuojatės.

Marketingo agentūra teigia, kad rinkodaros derinys ir 4P rinkodaros principai yra puikios priemonės, galinčios padėti išvengti tokių klaidų. Šiame straipsnyje ir toliau pateiktame vaizdo įraše sužinosime daugiau apie tai, kaip galite jais naudotis kurdami sėkmingą rinkodaros strategiją.

Spustelėkite čia, jei norite peržiūrėti šio vaizdo įrašo stenogramą.

Kas yra rinkodaros 4P?

Rinkodaros 4P – tai modelis, skirtas „rinkodaros komplekso” – būdo, kuriuo rinkai pateikiate naują produktą ar paslaugą, – komponentams tobulinti. Jis padeda apibrėžti rinkodaros galimybes kainos, produkto, skatinimo ir vietos požiūriu, kad jūsų pasiūlymas atitiktų konkretų kliento poreikį ar paklausą.

Rinkodaros derinys ir rinkodaros 4P dažnai vartojami kaip vienas kito sinonimai. Iš tikrųjų jie nebūtinai yra tas pats.

„Rinkodaros priemonių derinys” – tai bendra frazė, vartojama apibūdinti įvairioms pasirinkimo galimybėms, kurias organizacijos turi priimti gaminio ar paslaugos pateikimo rinkai proceso metu. 4P yra vienas iš būdų – turbūt geriausiai žinomas – apibrėžti rinkodaros priemonių rinkinį, kurį 1960 m. pirmą kartą išreiškė E. J. McCarthy knygoje „Rinkodaros pagrindai – vadybinis požiūris”. ,