Maitinimo idėjos: 10 mėn

Maitinimo idėjos jūsų 10 mėnesių kūdikiui ir patarimai, kaip valgyti mamai ir tėčiui.
Sveikatos skatinimo taryba, bendradarbiaudama su prof. Mary Daniel Lourdes, vadovė ir amp; KK Moterų ir vaiko ligoninės Vaiko raidos skyriaus Klinikinių paslaugų vyresnioji konsultantė.Jūsų kūdikiui dabar 10 mėnesių, sveikiname! Spėk? Jis gali būti paruoštas maistui su šiek tiek daugiau kąsnelio: maisto, kuris yra ne tik sutrintas, bet ir smulkiai pjaustytas arba supjaustytas mažomis kąsnio dydžio porcijomis. Jūsų kūdikio motoriniai įgūdžiai taip pat vystosi, todėl jis gali vis geriau sugriebti ir laikyti maistą, kurį jam davėte visą šį laiką. Jūsų kūdikiui vis dar reikia maitinti pienu, todėl dabar tinkamas metas išbandyti sippy. puodelius ir lėtai išimkite buteliuką. Rekomenduojama kūdikį visiškai atpratinti nuo buteliuko iki 12 mėnesio.
Susijęs:
Dantų ėduonis kūdikiui iš buteliukoAr jūsų kūdikis pasirengęs daugiau tekstūruoto maisto? Štai keletas požymių, kad jūsų kūdikis yra pasirengęs valgyti „didelių berniukų / mergaičių maistą“:
Jis liežuviu judina maistą burnojeJis pradeda daryti kramtymo judesiusJis be problemų gali valgyti tirštesnę ir stambesnę tyrę. Maistui sutrinti naudokite šakutę, o ne trintuvą, ir pabandykite duoti jam tirpstančio ar minkšto maisto, pavyzdžiui, dribsnių ar tofu, nedidelių maisto kąsnelių, kuriuos jis gali paimti ir pasimaitinti.

Susiję:
Apsaugokite nuo užspringimo

Rekomenduojamas porcijų skaičius (10 mėnesių)

Draugus priminimas, kad šie skaičiai yra tik rekomendacinis. Leiskite kūdikiui nuspręsti, kiek jis nori valgyti, ir neverskite jo visko baigti!

Rudieji ryžiai ir rupių miltų duona Vaisiai Daržovės Mėsa ir kiti Pienas (krūties / mišinio)
1–2 ½ ½ ½

500–750 ml

Sulaukus 10 mėnesių jūsų maitinimo grafikas mažylis gali atrodyti taip:

 • Ankstyvas rytinis užkandis: 150 ml motinos pieno / mišinio
 • Pusryčiai: 1 riekelė rupios duonos
 • Vidurio ryto užkandis: 180 ml motinos pieno / mišinio
 • Pietūs: nuo ¼ iki ¾ dubenėlio* kieto maisto
 • Popiečio užkandis: 180 ml motinos pieno / mišinio
 • Vakarienė:¼–¾ dubenėlio* kieto maisto
 • Vakarinis užkandis: 180 ml motinos pieno / mišinio
 • *Ryžių dubenėlis

Galbūt jau pradėjote savo kūdikį valgyti tris kartus per dieną. Skaitykite toliau, kad gautumėte idėjų, kuo galite maitinti savo 10 mėnesių kūdikį, ir būdų, kaip pavalgyti kūdikiui ir jums.

Susiję:
Sveika pradžia jūsų kūdikiui

Daugiau skanių idėjų mamai ir tėčiui

Įspūdingos tekstūros

Jūsų mažylis pasiruošęs visiškai naujas smulkinto maisto pasaulis, todėl sužavėkite jį skirtingomis tekstūromis! Ruoškite maistą įvairiais būdais ir leiskite vaikui pajusti įvairias tekstūras ir burnos pojūtį.

Pavyzdžiui, vištieną galima supjaustyti mažais kubeliais, susmulkinti, dėti į troškinį, kol ji suminkštės, arba padaryti paplotėlius ir supjaustyti. aukštyn. Žaiskite su skirtingais paruošimo būdais ir leiskite mažyliui išbandyti gabalėlius, gabaliukus, gabaliukus ir gabalėlius.

Susiję:
Nebrangus sveikas maistas namuose


Toliau plėskite meniu

Skatinkite savo kūdikį valgyti įvairų maistą ir toliau tyrinėti skirtingus skonius.

Grūdai: Dabar jūsų mažylis gali išbandyti originalios tekstūros grūdus – leiskite jam paragauti gerai išvirtos quinoa, kuskuso ar miežių arba smulkiais kubeliais supjaustytų bulvių. p>

Taip pat galite pabandyti maitinti mažylį smulkiais pilno grūdo makaronais, pvz., makaronais, spiraliniais makaronais, lukšto formos makaronais arba bičių hoon arba mee sua, kurie yra supjaustyti mažesniais gabalėliais.

Įsitikinkite, kad jie yra išvirti ir minkšti, nekramtyti. Ilgesni ar didesni gabalai ar sruogos turi būti supjaustytos pagal dydį, kad jos nekeltų užspringimo pavojaus.

Vaisiai ir daržovės: Mama ir tėtis dabar gali ruošti maistą ir daržoves pjaustydami arba supjaustydami mažais gabalėliais. Įsitikinkite, kad jūsų daržovės yra iškepusios, kol suminkštės.

Mėsa / kiti Štai dar vienas baltymas, kurį galite dėti į kūdikio maistą – minkštas, pasterizuotas sūris, pvz., varškė arba susmulkintas čederis. Vaiko bulvių košę galite pagardinti sūriu arba sumaišyti varškės į vaisių tyreles, kad gautumėte skanų saldžiai pikantišką skanėstą. Persikai arba uogos puikiai tinka.

Susiję:
Sveikas maisto gaminimas

Daugiau užkandžiai

Galbūt pradėjote kūdikį valgyti pirštais: mažyčiai kąsneliai, kuriuos jūsų mažylis gali paimti ir įdėti į burną, kad išmoktų maitintis.

Dabar, kai jis gali įgauti daugiau tekstūros, galite išbandyti naujus įvairių formų ir dydžių užkandžius, pvz.,&# 58;

 • Švelniai skrudinta rupių miltų duona, supjaustyta juostelėmis, kurias mažylis galėtų pamirkyti į pupelių ar vaisių tyrę.
 • Nedideli virtų pilno grūdo makaronų gabalėliai (pvz., supjaustyti makaronai arba spiraliniai makaronai ). Įsitikinkite, kad jie gerai iškepti ir minkšti, o ne al dente ar kramtomi.
 • Saldžiųjų bulvių bulvytės, kurios yra garuose, kepamos arba skrudinamos orkaitėje be aliejaus.
 • Plonos. arbūzo skiltelės, pašalintos sėklos ir žievė.

Leiskite kūdikiui tyrinėti maistą lytėjimo ir skonio pojūčiu – nesijaudinkite, jei viskas pasidarys netvarkinga. Maistas turi būti minkštas ir lengvai sutrinamas tarp pirštų ar dantenų ir gali būti nuo žirnio dydžio iki maždaug kūdikio piršto ilgio ir dydžio.

Saugokitės, kad kūdikis neužspringtų, sodindamas kūdikį tiesiai į aukštą kėdutę ir laikydamas akis. ant jo, kai jis valgo. Venkite žalių ir kietų daržovių, nesmulkintų vaisių (pvz., vynuogių), riešutų ar sėklų, mėsos gabalėlių arba maisto, kuris susimaišo (pvz., neskrudintos baltos duonos).

Susiję:
Sveiki užkandžiai vaikams

Išbandykite šiuos kietus patiekalus!

Pusryčiai

 • Rudų ryžių dribsniai su pjaustytais keptais persikais ir varške
 • Rudo grūdo duona su mišria uogų tyre ir trintais bananais
 • Pietūs / vakarienė

  • Smulkinta mee sua su vištienos kubeliais ir pjaustyta bok choy
  • Skrudinta bulvė…