Likus mėnesiui iki Tokijo olimpiados ir nepaprastosios padėties, kuri ką tik buvo pakelta didžiojoje šalies dalyje, Japonijoje pastebimas palyginti mažas koronaviruso atvejų skaičius praėjusį mėnesį. Tačiau žemas šalies skiepijimo lygis, ypač palyginti su kitomis turtingomis šalimis, ir ten kylantys variantai pastarąsias savaites kai kuriuos visuomenės sveikatos ekspertus paskatino reikšti susirūpinimą apie žaidimus arba paskambinkite jiems turi būti atšauktas.

Sportininkams ir treneriams iš beveik visų pasaulio šalių rengiantis nusileisti į Japoniją, kur dešimtys tūkstančių gyventojų dirbs žaidynėse ar jose dalyvaus, tik 7 procentai šalies gyventojų yra visiškai paskiepyti, palyginti su maždaug ketvirtadaliu ar daugiau gyventojų daugelyje kitų turtingų šalių. Maždaug 18 procentų gavo bent vieną šūvį, įvertindami Japonijos vakcinacijos lygį tarp žemiausių savo bendraamžių ir palikdami gyventojus pažeidžiamus tuo metu, kai „Delta“ variantas auga ir prognozuojama, kad tapti dominuojančiais.


Japonijos žemas skiepijimo lygis

Dalis visų visiškai paskiepytų gyventojų


Tarp turtingiausių 50 šalių


Tarp turtingiausių 50 šalių


Tarp turtingiausių 50 šalių


Šaltinis: „Mūsų pasaulis duomenyse“, Pasaulio bankas

Balandžio mėnesį įsibėgėjus byloms dėl naujos viršūnės ir įsigalėjus labiau užkrečiamiems variantams, Japonijos vyriausybė paskelbė trečiąją Tokijo ir kitų sričių nepaprastąją padėtį, galiausiai iš viso 10 prefektūrų. Šį savaitgalį, kai byla ir toliau mažėjo, Japonija daugumoje prefektūrų nutraukė skubias priemones, tačiau išlaikys tam tikrus tikslingus apribojimus Tokijuje ir kitur. Nepaprastosios padėties sąlygos nebuvo tokios griežtos, kaip kai kuriose kitose šalyse pastebėtas bendras uždarymas, tačiau tai reiškė, kad restoranai buvo paprašyti sutrumpinti darbo laiką, kai kurie prekybos centrai ir kino teatrai buvo uždaryti, o įmonėms uždrausta prekiauti alkoholiu.

Japonijai pavyko išlaikyti pandemijos atvejus palyginti nedaug, palyginti su kitomis turtingomis šalimis, nors dėl variantų pastaruosius protrūkius buvo sunkiau kontroliuoti. Net tada Japonijos didžiausias gegužė buvo užfiksuotas palyginti nedidelis, kai pritaikyta 128 milijonų gyventojų populiacija, nors Japonija testavo daug žemiau nei kitos šalys. Piko metu Japonija vidutiniškai pranešė apie beveik 6500 naujų koronaviruso atvejų per dieną arba apie penkis naujus atvejus per dieną 100 000 žmonių. JAV, priešingai, blogiausiu sausio mėnesiu pranešė daugiau nei 76 naujus atvejus per dieną 100 000.

Nauji atvejai Japonijoje per dieną, septynių dienų vidurkis

Balandžio 1 d.

Sausio 1 d.

Birželio 21 d.

2020 m

2021 m

2021 m

Balandžio 7 d

Paskelbta pirmoji nepaprastoji padėtis.

Sausio 7 d

Paskelbta antroji nepaprastoji padėtis.

Balandžio 23 d

Paskelbta trečioji nepaprastoji padėtis.

Birželio 20 d

Skubios priemonės palengvėjo.

2 000

4 000

6000 atvejų

Šaltinis: Sistemų mokslo ir inžinerijos centras Johns Hopkins universitete

Iki šiol maždaug kas 161 Japonijos gyventojas nustatė, kad virusas yra teigiamas. Pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose šis skaičius yra maždaug vienas iš 10. Japonijos palyginti mažas atvejų skaičius per pandemiją rodo, kad šalies natūralaus imuniteto lygis taip pat yra daug žemesnis nei daugelio kitų pasaulio šalių.

Japonija, kaip ir kelios kitos šalys, kurioms per pandemiją sekėsi gana gerai, skiepijo lėčiausiai turtingas šalis. Viena vėluojančios pradžios priežasčių yra ta, kad šalis reikalauja savo pačios vakcinos bandymų, todėl Japonija savo pirmąją vakciną – „Pfizer“ šūvį – leido tik praėjus daugiau nei dviem mėnesiams po to, kai tai padarė Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos.

Ekspertai taip pat teigia, kad vyriausybė nesugebėjo derėtis dėl sutarčių, dėl kurių būtų pradėtos ankstyvos vakcinos dozės, galbūt dėl ​​to, kad dėl ankstesnės viruso sėkmės sumažėjo skubos jausmas dėl vakcinų.

Tačiau, kai olimpinės žaidynės yra horizonte ir didėja spaudimas – gegužės mėnesį atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei 80 procentų apklaustų japonų nenorėjo, kad gimtoji šalis šią vasarą rengtų žaidynes, pastarosiomis savaitėmis paspartėjo Japonijos vakcinų kampanija. Balandžio mėnesį vidutiniškai paskyrusi mažiau nei 100 000 dozių per dieną, Japonija dabar administruoja beveik milijoną šūvių per dieną.

Pirmuosius vakcinos kampanijos mėnesius vyriausybė, naudojusi tik „Pfizer“, gegužės pabaigoje leido suteikti dvi papildomas vakcinas – „Moderna“ ir „AstraZeneca“. Iš šių dviejų šalies viduje iki šiol buvo naudojama tik „Moderna“. O birželio 17 dieną visi suaugusieji japonai tapo tinkama gauti pirmąją vakciną, nušautą valstybės valdomose vietose. Iki tol galėjo pasiskiepyti tik 65 metų ir vyresni žmonės.

Japonijos vakcinacijos kampanija spartėja

Vasario 17 d

Birželio 21 d

Gegužės 21 d

Vyriausybė leidžia naudoti „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinas. „Pfizer“ jau buvo prieinamas.

Balandžio 12 d

65 metų ir vyresni asmenys gali pasinaudoti vakcina.

Vasario 17 d

Praėjus dviem mėnesiams po daugelio kitų šalių, Japonija perduoda pirmuosius Covid vakcinos šūvius sveikatos priežiūros darbuotojams.

Bent jau
viena dozė

Visiškai
paskiepyti

5%

10%

15%

20%

Šaltinis: „Mūsų pasaulis duomenyse“

Atsižvelgdami į spartėjantį vakcinos platėjimą ir mažėjantį koronaviruso atvejų skaičių, Tokijo olimpiados organizatoriai nusprendė leisti šalies žiūrovams dalyvauti žaidynėse, kurių kiekvienoje vietoje yra iki 10 000 sirgalių. Vis dėlto visuomenė nėra įsitikinusi: savaitgalio apklausa parodė kad 86 procentai apklaustųjų nerimauja dėl to, kad, surengus olimpines žaidynes, įvykiai atsinaujins.