Kuris variantas geriausias?

Daugelyje namų kepimas yra tai, kas daroma retai, nes nerimaujama dėl sąskaitos už elektrą. Tai verčia mus susimąstyti, ar geriau dujinė ar elektrinė orkaitė? Ar galiu sutaupyti energijos sąnaudų naudodamas gamtines dujas? Ar jie turi tas pačias funkcijas ir galimybes?

Sužinokite, kuris variantas yra tinkamiausias jūsų kulinarinėms technikoms, erdvei namuose ir poreikiams.

Dujinė arba elektrinė orkaitė: funkcijos, skirtumai, privalumai ir trūkumai

Nesvarbu, ar namuose kepate sausainių partiją, ar picą, orkaitė yra vienas praktiškiausių variantų gaminant maistą.

Tai gali būti ir dujiniai, ir elektriniai, ir hibridiniai ir kiekvienas iš jų turi daugybę savybių, kurias galime klasifikuoti kaip privalumus ir trūkumus, priklausomai nuo to, ko ieškome.

Dabar, norint nustatyti, kuri yra tinkamiausia, reikia atsižvelgti į keletą bendrų veiksnių, kuriuos randame visų tipų orkaitėse.

Žemiau pažvelkime į viską, į ką turėtumėte atsižvelgti renkantis:

1. Dujinis ar elektra: kas ekonomiškiau eksploatuoti?

A-dujos ar-elektra-kuris-taupesnis-eksploatavimas

Remiantis oficialiais duomenimis siemens puslapį (prietaiso prekės ženklas) elektrinė orkaitė gali sudaryti iki 8,3 % energijos sąnaudų namo, tai yra vienas iš prietaisų, kuris namuose išleidžia daugiausiai, jei naudojamas reguliariai.

Apskritai tai priklauso nuo orkaitės efektyvumo, ką galite perskaityti ant savo energijos vartojimo efektyvumo etiketėbe temperatūros, kurią įranga gali pasiekti.

A didelio efektyvumo krosnis 180 laipsnių temperatūroje ji gali suvartoti apie 0,85 kWh, o apie 1300 vatų modeliuose, kurie yra labiausiai paplitę, vieną valandą nenutrūkstamai naudojant maksimalia galia orkaitė gali sunaudoti 1,3 kWh.

Padauginus tą kilovatą iš elektros tiekėjo kainos/val., gautume apytikslį išlaidų rezultatą.

Pavyzdys: Naudokime Iberdrolos norma, viena iš dažniausiai naudojamų įmonių Ispanijoje. Stabiliame plane siūloma 0,1147 EUR/kWh kaina, padauginta iš 1300 vatų krosnies suvartojimo (0,1147 EUR/kWh x 1,3 kWh), gaunamas 0,14 EUR už kiekvieną naudojimo valandą.

DĖMESIO

Nepamirškite, kad kiekviena elektros įmonė taiko skirtingus tarifus, ką turėtumėte žinoti, jei norite apskaičiuoti elektrinės orkaitės sąnaudas. Straipsnyje pateikti skaičiai yra tik orientaciniai.

Kiek sunaudoja dujinė orkaitė? Vidutiniškai jo suvartojimas yra pigesnis nei elektros energija kWh gamtinių dujų kaina yra apie 5 euro centus, o elektros kaina skiriasi priklausomai nuo piko ir ne piko valandų.


2. Šildymo laikas

Elektrinėse orkaitėse temperatūra orkaitės viduje paskirstoma tol, kol pasiekia pasirinktus laipsnius, o tai reiškia, kad reikia palaukti, kol prietaisas įkais, kelias minutes, nes iš visiško šalto jis įkaista palaipsniui.

Su butano virtuvės orkaitės arba gamtinių dujų, jums nereikia tiek ilgai laukti. Kai jo liepsna užsidega, šiluma pradeda sklisti akimirksniu, o jos lygį galima reguliuoti taip, kad būtų pasiekta norima temperatūra.

Be to, jie daug greičiau pasiekia aukštesnę temperatūrą.

Šia prasme, jei esate komandinės dujinės orkaitėsjie laimi tašku savo naudai.


3. Virimo rūšys: Šilumos pasiskirstymas, drėgmės lygiai

Nors dujinės orkaitės turi nemažai privalumų, tai nereiškia, kad visi elektriniai modeliai yra blogi, jie nėra tokie piktadariai šiame filme.

Elektrinių modelių rankovėje yra kortelė, kuri yra labai naudinga kepant: tolygus šilumos paskirstymas aplinkui.

nes jie turi viduje esantys ventiliatoriai, leidžiantys šilumai cirkuliuoti visur gaminant, tai, ką labai sunku įvykti a gamtinių dujų kepimo orkaitė senovės.

Kita vertus, elektrinės orkaitės gali išlaikyti tą pačią temperatūrą (pasiekusios ją po išankstinio pakaitinimo), skirtingai nei dujiniai modeliai, kurių temperatūra gali skirtis, o tai turi įtakos tiksliam skirtingų maisto produktų gaminimui.

Tačiau yra labai modernių dujinių orkaičių, kurių viduje šiuo metu yra konvekciniai ventiliatoriai, kurie suteikia joms šiuos gaminimo pranašumus.

PATARIMAS

Elektriniuose modeliuose vienu metu galima gaminti kelis patiekalus, nes šiluma sklinda iš skirtingų sričių, o ne tik iš apačios (kaip dujinių prietaisų atveju).

  • O kaip dėl drėgmės?

Drėgmės lygis yra labai svarbus veiksnys, kuris gali turėti įtakos gaminimo rezultatams.

Turėtumėte žinoti, kad elektrinėms orkaitėms būdinga daug sausesnė šiluma, kuri greičiau dehidratuoja maistą.

Nors dujinės orkaitės palaiko aukštesnį drėgmės lygį dėl liepsnos ir vandens garai susidaro, todėl jie neleidžia tokiems maisto produktams kaip duona ar tešla būti kietiems ar sausiems.

Čia, manau, turėtume skirti tašką kiekvienam modeliui. Mūsų buhalteris 2 prieš 1 pasisako už dujines orkaites.


4. Elektrinių vs dujinių orkaičių patogumas

Elektrinių ir dujinių orkaičių patogumas

Jei namuose kada nors dings elektra, dujinės orkaitės veiks ir toliau! Taigi gaminant tortą, lazaniją ar picą vakarienei nereikės pasikliauti elektra.

Kalbant apie jos įrengimo patogumą, elektrines orkaites montuoti daug lengviau nei a įmontuojama butano dujinė orkaitė. Tiesą sakant, naudojant pastarąjį, jums turi padėti specializuotas technikas, atsakingas už sujungimus.

Taigi turime dar vieną tašką – vienas taškas dujiniams modeliams ir toliau dirba, kai nėra elektros, ir vienas – elektriniams – dėl jų montavimo paprastumo.

3 prieš 2, o mano! Kaip atrodo finalas Čempionai.


5. Saugos veiksniai

Labai aišku, kad naudojant aukštą temperatūrą visada bus rizikos veiksnys. Tačiau dujinių modelių atveju tai yra daug daugiau, nes jei yra tiekimo nuotėkis, gali kilti pavojus įkvėpti dujų arba dar blogiau… Tegul jūsų virtuvė sprogsta!

Ir niekas to nenori. Taigi EYE su geru įrengimu tinkamose rankose.

Su elektriniais modeliais gedimai atsiranda dėl trumpųjų jungimų, kurie gadina įrangą (arba gali išdeginti), todėl rizikos faktorių požiūriu jie yra saugesni nei dujiniai modeliai.

Vienas balas už elektrines orkaites, taigi nuo 3 iki 3.


6. Elektrinių ir dujinių orkaičių privalumai ir trūkumai

Kad mums būtų lengviau juos lyginti, atlikime tai per lentelę, kurioje nurodysiu jų privalumai ir trūkumai:

Dujinė orkaitė Elektrinė orkaitė
Valymas Juos valant yra šiek tiek sudėtingiau, dažniausiai yra dalių, nuo kurių alyvos ir riebalai pasišalina sunkiau. Turint keraminius arba indukcinius paviršius, paviršius lengviau valyti
Priemonė Dujų montavimui reikia techniko, tai gali būti sudėtingiau Juos reikia įterpti tik tuo atveju, jei a įmontuojama elektrinė orkaitė arba padėkite juos į tam skirtą vietą ir prijunkite prie elektros
šildymo laikas Tai mažiau nei elektrinės orkaitės ir gali įkaisti per kelias sekundes Prieš pasiekiant nurodytą temperatūrą, juos reikia iš anksto pašildyti
Šildymas po išjungimo Jie greičiau atšąla, išjungus orkaitę maistas nebegaunamas Išjungus jie ilgiau išlaiko šilumą, o tai gali toliau gaminti maistą
Papildomos funkcijos Jos dažniausiai turi mažiau funkcijų nei elektrinės orkaitės, kai kuriose galima pasirinkti kaitinimo rūšį ir kryptį Juose yra tokių funkcijų kaip grilis, kepsnys, pyragų, picų funkcija

7. Hibridinės arba dvigubos sistemos orkaitės

Yra krosnių, kurios gali veikti tiek elektros sistema, tiek dujomis, tiek gaisrų zonoje, tiek krosnyje.

Jie yra gana patogūs tiems, kurie siekia universalumo, nes sujungia geriausius iš abiejų pasaulių, užtikrindami greitą dujų modeliams būdingą šildymą, taip pat daugybę funkcijų, tokių kaip…