Koks cukraus kiekis kraujyje yra pavojingas? – HealthifyMe

Cukrinis diabetas yra ilgalaikė (lėtinė) liga, kuri paveikia tai, kaip jūsų kūnas maistą paverčia energija. Jūsų kūnas didžiąją dalį suvartojamo maisto paverčia cukrumi (gliukoze), kuris vėliau patenka į kraują. Jūsų kasa išskiria insuliną, kai padidėja cukraus kiekis kraujyje.

Insulinas yra būtinas, kad cukraus kiekis kraujyje galėtų patekti į jūsų kūno ląsteles ir aprūpinti jas energija. Deja, sergant cukriniu diabetu, organizmas gamina nepakankamai insulino arba jį naudoja netinkamai.

Dėl to dėl mažo insulino kiekio kraujyje lieka per daug cukraus arba pačios ląstelės nustoja reaguoti į insuliną. Tai galiausiai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip inkstų liga, regėjimo praradimas ir širdies liga.

Cukraus kiekis kraujyje – apžvalga

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei bėgimo metu rodomi daugiau nei 300 mg/dL. Sunkiais atvejais neįtikėtinai didelis cukraus kiekis kraujyje (daug didesnis nei 300 mg/dl) gali sukelti komą.

Cukraus kiekis kraujyje nuo 180 iki 250 mg/dl yra didelis. Mažas cukraus kiekis kraujyje yra tada, kai jis yra mažesnis nei 70 mg/dl. Didesnis nei 250 mg/dl arba mažesnis nei 50 mg/dl cukraus kiekis kraujyje yra pavojingas, todėl reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Paprastai tariant, idealus cukraus kiekis kraujyje yra nuo 70 iki 130 mg/dl.

Cukraus kiekio kraujyje diagrama

Žmonės, sergantys cukriniu diabetu, turi suprasti savo cukraus kiekį kraujyje, kad išlaikytų savo sveikatą ir išvengtų komplikacijų. Be to, kadangi cukraus kiekio kraujyje žinojimas gali padėti greičiau imtis veiksmų dėl nenustatytų cukraus kiekio kraujyje problemų, tai taip pat gali būti naudinga asmenims, kuriems diabetas nediagnozuotas.

„HealthifyPRO 2.0“ yra su nešiojamu įrenginiu CGM prietaisas. Net jei esate išoriškai sveikas, prasminga suprasti, kaip maistas ir kiti gyvenimo būdo veiksniai veikia gliukozės kiekį kraujyje.

Pavyzdžiui, vienas paprastas būdas sumažinti gliukozės kiekio kraujyje šuolius yra valgyti tinkamą maistą ir pakankamai fiziškai aktyvuoti, kad būtų galima kontroliuoti medžiagų apykaitą. Tai pagerina bendrą savijautą, kai naudojate šią nuostabią priemonę kaip prevencinę priemonę. Todėl HealthifyMe PRO 2.0 tinka visiems.

Štai keletas bendrų cukraus kiekio kraujyje intervalų nurodymų:

Pasninkas

  • Normalus diabetu nesergančiam žmogui: 70–99 mg/dl (3,9–5,5 mmol/l)
  • Oficiali ADA rekomendacija sergantiesiems cukriniu diabetu: 80–130 mg/dl (4,4–7,2 mmol/l)

1-2 valandas po valgio

  • Normalus diabetu nesergančiam žmogui: Mažiau nei 140 mg/dl (7,8 mmol/l)
  • Oficiali ADA rekomendacija sergantiesiems cukriniu diabetu: Mažiau nei 180 mg/dl (10,0 mmol/l)

HbA1c

  • Normalus diabetu nesergantiems žmonėms: mažiau nei 5,7 proc.
  • Oficiali ADA rekomendacija diabetu sergantiems žmonėms: mažiau nei 7,0 proc.

Ar aukštas cukraus kiekis kraujyje yra pavojingas?

Hipoglikemija reiškia, kai žmogaus cukraus kiekis kraujyje pakyla pavojingai. Hiperglikemija (padidėjęs cukraus kiekis kraujyje) kenčia 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu sergančios moterys ir besilaukiančios motinos, sergančios gestaciniu diabetu.

Kartais tai gali turėti įtakos ir nesergantiems diabetu. Tačiau dažnai tai paveikia tik labai sergančius žmones, pavyzdžiui, žmones, neseniai patyrusius širdies priepuolį, insultą ar sunkią ligą.

Norėdami kontroliuoti diabetą, turite užtikrinti, kad cukraus kiekis kraujyje būtų kuo artimesnis normaliam. Bet nepaisant to, koks atsargus esate, jei sergate cukriniu diabetu, tam tikru momentu gali atsirasti hiperglikemija. Hiperglikemijos nustatymas ir gydymas yra labai svarbūs, nes negydoma ji gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Retkarčiais pasitaikantys lengvi atvejai, kuriuos galima lengvai gydyti arba išspręsti savarankiškai, paprastai nekelia nerimo. Tačiau hiperglikemija kelia pavojų, jei cukraus kiekis kraujyje labai padidėja arba išlieka ilgą laiką.

Labai didelis cukraus kiekis kraujyje gali sukelti mirtinų pasekmių, tokių kaip:

  • Sergantieji 1 tipo diabetu dažniau serga diabetine ketoacidoze (DKA) – būsena, kurią sukelia organizmo troškimas vartoti riebalus kaip energijos šaltinį, o tai gali baigtis diabetine koma.
  • Žmonės, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, dažniau patiria hiperosmolinę hiperglikeminę būseną (HHS), kuri yra didžiulė dehidratacija, kurią sukelia organizmo bandymas pašalinti cukraus perteklių.
  • Reguliarus aukštas cukraus kiekis kraujyje ilgą laiką (mėnesius ar metus) gali sukelti ilgalaikę žalą tokiems organams kaip inkstai, kraujagyslės, akys, nervai ir nervų sistema.

Jei dažnai sergate hiperglikemija, pasitarkite su gydytoju arba diabeto priežiūros komanda. Norint išlaikyti tinkamą cukraus kiekį kraujyje, gali tekti keisti vaistus ar gyvenimo būdą.

Ar žemas cukraus kiekis kraujyje yra pavojingas?

Jūsų kūno ląstelėms reikia energijos, kad veiktų. Cukrus yra pagrindinis organizmo energijos šaltinis, paprastai žinomas kaip gliukozė.

Hipoglikemija yra medicininis terminas, kai cukraus kiekis kraujyje nukrenta žemiau įprasto diapazono. Mažas cukraus kiekis kraujyje gali sukelti įvairius simptomus, tačiau gliukozės kiekio kraujyje tyrimas yra vienintelis būdas diagnozuoti mažą cukraus kiekį kraujyje.

Viena dažniausių mažo cukraus kiekio kraujyje priežasčių yra vaistai diabetui gydyti. Kasa nebegali gaminti insulino, kai žmogus serga 1 tipo cukriniu diabetu. Sergant 2 tipo cukriniu diabetu, kasa gamina nepakankamai insulino arba jūsų organizmui sunku jį panaudoti. Hipoglikemija gali atsirasti dėl per didelio insulino ar geriamųjų vaistų nuo diabeto kiekio, siekiant sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir kontroliuoti abiejų tipų diabetą.

Priešingai populiariai prielaidai, mažas cukraus kiekis kraujyje yra ne tik diabeto simptomas; bet tai gali atsirasti net tada, kai jūsų organizmas gamina daugiau insulino, nei laikoma sveika. Per didelis alkoholio kiekis, ypač ilgą laiką, yra dar vienas galimas mažo cukraus kiekio kraujyje veiksnys. Dėl to gali sumažėti kepenų gebėjimas kaupti gliukozę ir prireikus išleisti ją į kraują.

Jūsų ląstelės netenka energijos, kai cukraus kiekis kraujyje yra per mažas. Pirmieji požymiai gali būti nedideli, pavyzdžiui, alkis ir galvos skausmas. Tačiau galite susidurti su didele rizika, jei greitai nepadidinsite cukraus kiekio kraujyje.

Jums reikia tinkamos insulino dozės, kad išvengtumėte hiperglikemijos ar per didelio cukraus kiekio kraujyje. Jūsų cukraus kiekis kraujyje padidėja, jei insulino nepakanka. Kita vertus, vartojant per daug insulino, smarkiai sumažės cukraus kiekis kraujyje.

Būdai, kaip greitai sumažinti cukraus kiekį kraujyje

Pratimas

Pratimai greitai ir efektyviai sumažina cukraus kiekį kraujyje. Po treniruotės cukraus kiekis kraujyje gali išlikti žemesnis iki 24 valandų. Taip pat yra todėl, kad jis padidina jūsų organizmo jautrumą insulinui.

Dėl to fizinio krūvio metu organizmui reikalinga gliukozė. Savo ruožtu raumenys gauna gliukozę iš ląstelių, o cukraus kiekis kraujyje dažnai sumažėja.

Kad tai veiktų, turite užsiimti veikla, dėl kurios jūsų širdis plaka greičiau nei įprastai. Pavyzdžiui, tai gali reikšti greitą judėjimą einant. Svarbu tai, kad turėtumėte ištirti, ar šlapime nėra ketonų, jei cukraus kiekis kraujyje yra didesnis nei 240 mg/dl.

Jei yra ketonų, turite vengti mankštos, nes dėl to cukraus kiekis kraujyje gali dar labiau padidėti. Venkite intensyvių pratimų, jei jūsų ketonų kiekis yra aukštas, ir pabandykite atlikti lengvą mankštą, pavyzdžiui, pasivaikščiojimą.

Jei sergate 1 tipo cukriniu diabetu, gydytojas tikriausiai patars prieš mankštą pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje. Tai galite padaryti naudodami šlapimo ketonų tyrimo rinkinius namuose.

Pratimai gali padėti jums valdyti cukraus kiekį kraujyje visą dieną. Vis dėlto kai kurios mankštos formos, ypač trumpos intensyvios veiklos pliūpsniai, gali akimirksniu juos padidinti. Be to, fizinis krūvis suaktyvina organizmo reakciją į stresą, o tai išskiria gliukagoną, kad pamaitintų raumenis.

Angliavandenių suvartojimas

Jūsų cukraus kiekis kraujyje labai priklauso nuo suvartojamų angliavandenių skaičiaus. Be to, taip yra todėl, kad jūsų kūnas angliavandenius paverčia paprastu cukrumi, pirmiausia gliukoze.

Tada insulinas padeda jūsų kūnui jį naudoti ir kaupti energijai. Šis procesas nutrūksta, o gliukozės kiekis kraujyje gali padidėti, kai suvartojate per daug angliavandenių arba turite problemų dėl insulino veikimo.

Tai padės tinkamai suplanuoti savo maistą ir sustiprins cukraus kiekio kraujyje kontrolę. Remiantis tyrimais, mažai angliavandenių turinti dieta padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir išvengti cukraus kiekio kraujyje šuolių.

Tikrindami cukraus kiekį kraujyje, vis tiek galite vartoti šiek tiek angliavandenių. Tačiau renkantis nesmulkintus grūdus, o ne perdirbtus grūdus ir rafinuotus angliavandenius, gaunama geresnė maistinė vertė ir sumažėja cukraus kiekis kraujyje.

Skaidulų suvartojimas

Jis skatina laipsniškesnį cukraus kiekio kraujyje didėjimą, nes lėtina angliavandenių skaidymąsi ir cukraus pasisavinimą.

Pluoštas būna dviejų rūšių: tirpus ir netirpis. Nors abi yra svarbios, tirpios skaidulos daugiausia padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, o netirpios skaidulos – ne. Todėl ląstelienos turtinga dieta gali padidinti jūsų organizmo gebėjimą…