Po lėtos pradžios Kinijos „Covid-19“ vakcinacijos potraukis įsibėgėja, nes valdžios atstovai siekia ambicingo tikslo iki šio mėnesio pabaigos visiškai paskiepyti 40 procentų šalies beveik 1,4 milijardo žmonių.

Kinija paskyrė daugiau nei 945 milijonus vakcinos dozių, daugiau nei trečdalį viso pasaulio, rodo „New York Times“ vakcinų stebėjimo priemonė. Šį mėnesį kiekvieną dieną suleidžiant apie 17 milijonų kadrų, Kinija artėja per ateinančias dienas ir viršys milijardą smūgių.

Siekdama paskatinti skiepus, Kinija išsitraukė savo pandemijos sėkmės knygelę: „iš viršaus į apačią“ požiūris, pagrįstas aukštųjų technologijų priemonių ir senamadiškos, vietos gyventojų mobilizacijos deriniu – su tam tikrais paskatinimais.

Palyginti su JAV, kur vietiniai pareigūnai bandė sustiprinti skiepijimą siūlydami masalus, pavyzdžiui, milijoninius loterijos prizus ir nemokamą piktžolę, paskatos Kinijoje buvo nuolankesnės. Šanchajuje vienas vyras gavo vandens butelį. Anhui provincijoje pareigūnai dalija nemokamus kiaušinius. Pekino moteris gavo maždaug 7 USD grynųjų pinigų.

Įsisavinimas išaugo. Kovo viduryje Kinija administravo tik apie 65 milijonai dozių. Balandį ji skirdavo tik 4,8 mln. Dozių per dieną. Daugelis kinų nesiryžo gauti šūvių, iš dalies dėl praeityje vykusių skandalų, susijusių su Kinijoje pagamintomis vakcinomis, taip pat dėl ​​to, kad virusas Kinijoje buvo daug prisijaukintas. Šalyje siūlomos tik šalyje pagamintos vakcinos.

Paklausa išaugo po neseniai įvykusio koronaviruso „Delta“ varianto protrūkio pietiniame Guangdžou mieste. Guangdongo provincijoje, apimančioje Guangdžou, iki birželio pradžios buvo visiškai skiepyti tik 36 procentai gyventojų.

Netoliese esančio Šendženo miesto gyventoja Yuhui Li teigė, kad iš pradžių ji nenorėjo skiepytis, nes jaudinosi dėl galimo šalutinio poveikio. Pasak protrūkio Guangdžou, ji persigalvojo, tačiau stengėsi užsisakyti susitikimą. Ji pridūrė, kad paklausa buvo tokia didelė, kad jos kaimynystėje esantys pareigūnai nebesiūlė nemokamų kiaušinių ar važiavimų į skiepijimo vietas.

„Noriu pasiskiepyti, bet dabar tikrai sunku susitarti dėl susitikimo“, – sakė 27 metų ponia Li, kino gamybos kompanijos padėjėja.

Trečiadienį Guangdžou valdžia pirmą kartą nuo protrūkio pradžios gegužę nepranešė apie naujus vietinius atvejus.

Kinija dar turi nueiti ilgą kelią, kol visiškai paskiepys 70 procentų gyventojų, apie 980 milijonų žmonių, o valdžios atstovai tikisi, kad tai pavyks pasiekti iki metų pabaigos. Siekdama tikslo, Kinija paspartino dviejų pagrindinių naudojamų vakcinų gamybą – vakcinų, kurias gamina bendrovės „Sinovac“ ir „Sinopharm“. Abi vakcinos sumažina sunkios Covid riziką, nors jų veiksmingumas klinikinių tyrimų metu – 78 proc. „Sinopharm“ ir 50–78 proc. „Sinovac“, priklausomai nuo to, kurioje šalyje tyrimas buvo atliktas – yra mažesnis nei vakcinų. pagamino „Pfizer“ ir „Moderna“.

Kai kurie miestai yra toliau nei kiti. Pekine, sostinėje, nuo trečiadienio buvo visiškai paskiepyti daugiau kaip 80 procentų 18 metų ir vyresnių gyventojų. Atsižvelgiant į netolygų diegimą ir į tai, kad dauguma žmonių negavo dviejų dozių, Kinijos sveikatos ekspertai perspėjo neatleisti šalies sienos kontrolės, kuri tebėra viena griežčiausių pasaulyje.