Karalienė Elizabeth II, princas Charlesas ir princas Williamas penktadienį prisijungė prie 7 lyderių grupės priėmimui ir vakarienei, nes karališkoji šeima neįprastai tvirtai dalyvauja kasmetinio aukščiausiojo lygio susitikimo kraštuose.

Karališkieji žaidėjai vedė aplinkos ir švietimo centro „Eden Project“, esančio Kornvalyje, Anglijoje, maždaug už 35 mylių nuo Karbiso įlankos, kur rengiamas aukščiausiojo lygio susitikimas, lyderius. Be karalienės, Velso princas ir sosto įpėdinis Charlesas bei jo vyresnysis sūnus princas Williamas, Kembridžo kunigaikštis, Charleso žmona, Kornvalio kunigaikštienė Camilla ir Williamo žmona Kate, Hercogienė. Kembridžas, taip pat dalyvavo.

Ankstesnį penktadienį pirmoji ponia Jill Biden aplankė Kornvalio mokyklą su Kembridžo hercogiene.

Aukščiausiojo lygio susitikimas įvyks praėjus vos dviem mėnesiams po 73 metų karalienės vyro princo Philipo mirties. Tačiau būdama 95 metų Elžbieta greitai atnaujino viešų pasirodymų tvarkaraštį. Penktadienį bus pažymėtas jos pirmasis susitikimas su užsienio šalių lyderiais nuo pandemijos pradžios.

„Edeno projektas“ yra tinkama vieta princui Charlesui, kuris taip pat turi Kornvalio hercogo titulą. Jis kovojo su įvairiomis aplinkosaugos priežastimis, įskaitant kovą su visuotiniu atšilimu – viena iš temų, kurią aptaria G7 lyderiai.

Planuojama, kad prezidentas Bidenas ir jo žmona daktarė Biden sekmadienį vėl aplankys karalienę Vindzoro pilyje, prieš išvykdami į Briuselį susitikti su NATO ir Europos Sąjungos lyderiais.