Norint gaminti sveikai, pirmiausia reikia nepamiršti naudoti sveikus ingredientus, kuriuose gausu vitaminų, mineralų, baltymų, angliavandenių ir kitų svarbių maistinių medžiagų. Jos reikalingos ne tik tam, kad tinkamai veiktų visos sistemos, bet ir tam, kad mūsų imuninė sistema būtų stipri ir galėtų veiksmingai kovoti su ligomis. Apie tai daugelis žino ir stengiasi atidžiai rinktis subalansuotą mitybą ir rinktis ingredientus! Tačiau yra keletas ne mažiau svarbių sveiko maisto ruošimo aspektų, kurie, deja, ignoruojami – dažniausiai dėl nepakankamo informuotumo.

Pirma, mūsų naudojami indai daro didelę įtaką juose gaminamo maisto kokybei. Prisiminkime įprastus indus, pagamintus iš įvairių metalų ir keramikos, kurie nėra tinkami maisto gaminimui, nors ir yra tokie populiarūs. Kodėl jie netinkami? Skaitykite toliau:

Maistas yra biocheminis darinys

Visi metalai reaguoja su maistinėmis medžiagomis, kurios yra deguonies, vandenilio halogenų, rūgščių ir šarmų pavidalo. Maisto gaminimo temperatūroje metalai skyla į jonus ir reaguoja su maistu. Tuomet jie virškinami kartu su maistu ir kaupiasi audiniuose bei organuose. Kai tai tęsiasi ilgai, tai tampa įvairių sveikatos sutrikimų, kurie gali būti įvairūs – nuo nedidelių ligų iki lėtinių susirgimų, pagrindu. Taip pat sutrinka imuninė sistema, todėl organizmui sunku pačiam kovoti su ligomis.

Pabandykite paliesti metalinę keptuvę po penkių minučių kaitinimo, ji nudegina audinius ir palieka randą. Tas pats atsitinka ir su maistingosiomis maisto medžiagomis, kai maistas ruošiamas metaliniuose ar keraminiuose induose. Viena vertus, smarkus karštis pažeidžia subtilias maistines medžiagas, jas ištirpindamas. Kita vertus, vandenyje tirpios maistinės medžiagos garuoja garų pavidalu ir mažina maisto maistinę vertę. Lieka maistinės vertės neturintis ir toksinų pilnas maistas.

Nesunku sužinoti, ar jūsų virtuvės indai išplauna maistines medžiagas, tiesiog atlikite šarminės sodos testą savo namuose ir patikrinkite indų toksiškumą!

Nėra sveiko maisto gaminimo be sveikų indų! – Tokių, kurie neišplauna toksinų į maistą ir nepažeidžia maistinių medžiagų. Grynas molis yra sveika medžiaga, tinkama sveikiems indams gaminti. Jį galima rinkti iš nedirbamų ir nepramoninių žemių, nes tose vietose jis randamas gryniausio pavidalo. Grynas molis pasižymi natūraliai inertiškomis savybėmis, todėl jis yra nereaktyviausias iš visų rinkoje esančių indų medžiagų.

Be to, jie skleidžia unikalią tolimųjų infraraudonųjų spindulių šilumą, kuri prasiskverbia giliai į kiekvieną grūdą ir švelniai verda nesunaikindama subtilių maistinių medžiagų. Jie garsėja puikiomis garų valdymo savybėmis, kurios atlieka svarbų vaidmenį išsaugant vandenyje tirpstančias maistines medžiagas. Taigi maistinė maisto vertė išlieka nepakitusi, todėl grynasis molis yra geriausias pasirinkimas gaminant sveikus indus.

Jei norite išbandyti sveiką maisto gaminimą, apsilankykite Miriams Earthen Cookware ir raskite puikius sveikus indus savo virtuvei!

Miriams Earthen Cookware misija – pateikti vartotojui 100 % sveiką ir ekologišką maisto gaminimo alternatyvą, kurioje nėra metalų, toksinų ir kitų cheminių teršalų. Naudodami savo pagrindinę sudedamąją dalį – 100 % maistingųjų medžiagų turtingą molį – jie gamina modernaus dizaino, universalaus naudojimo ir geriausios kokybės bei apdailos puodus ir keptuves puikiam ir itin maistingam maistui. Jie gaminami JAV iš molio, išgaunamo saugiose ir 100 % patikrintose vietose.