Dengiame „Pfizer“ vakcinų pelną tarp didėjančių prieigos spragų ir mirtinos katastrofos Meksike.

„Pfizer“ teigė, kad jos vakcina „Covid-19“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius uždirbo 3,5 mlrd. USD pajamų, tai yra beveik ketvirtadalis pajamų.

Bendrovė neatskleidė detalių, tačiau prognozavo, kad pelno marža bus aukšta 20 proc. Tai reikštų maždaug 900 milijonų JAV dolerių pelną prieš apmokestinimą vakcinomis per pirmąjį ketvirtį.

„Pfizer“ buvo plačiai pripažinta kurianti technologiją, kuri išgelbėjo neapsakomą skaičių gyvybių. Tačiau jo vakcina neproporcingai pasiekia pasaulio turtinguosius – bent jau kol kas tai prieštarauja jos vadovo pažadui užtikrinti, kad skurdesnės šalys „turėtų tas pačias galimybes kaip ir visas pasaulis“.

Kontekstas: Balandžio viduryje turtingos šalys užsitikrino daugiau nei 87 procentus iš daugiau nei 700 milijonų visame pasaulyje išleistų vakcinų „Covid-19“ dozių, o skurdžios šalys – tik 0,2 procento, praneša Pasaulio sveikatos organizacija.

Kinija elektromobilių gamyklas stato beveik taip pat greitai, kaip ir visas pasaulis kartu, planuodama aštuonis milijonus automobilių per metus.

Yra rizika, tačiau jei Kinijai pavyks įsitvirtinti, ji turės koją pasaulyje, kuris vis daugiau dėmesio skiria kovai su klimato kaita. Gamintojai naudoja milijardus dolerių, kuriuos surinko iš vietinių ir tarptautinių investuotojų, norėdami įveikti rinkoje įsitvirtinusius automobilių gamintojus.

Šalyje jau yra elektromobilių infrastruktūra, o pasauliniai automobilių gamintojai, įskaitant „Volkswagen“, Kinijoje stato daugiau gamyklų. Elektroninės prekybos milžinė „Alibaba“ ir dvi valstybės remiamos įmonės įkūrė bendrą elektromobilių įmonę „IM Motors“, kuri planuoja savo automobilius išleisti kitais metais.

Numeriai: Kai kuriais vertinimais, Kinija iki 2028 m. Pagamins daugiau kaip aštuonis milijonus elektromobilių per metus. Iki to laiko Europa ketina pagaminti 5,7 milijono visiškai elektromobilių, o Šiaurės Amerikos automobilių gamintojai atsilieka – iki 2028 metų tik 1,4 milijono elektromobilių per metus.

Iššūkiai: Daugelis naujų Kinijos kompanijų lažinasi, kad vartotojai išleis 40 000 USD ar daugiau naujų automobilių, apie kuriuos negirdėjo, automobiliams, net jei kelius jau užpildo tokie populiarūs prekės ženklai kaip „Buicks“, „Volkswagen“ ir „Mercedes-Benzes“.


Pirmadienį Meksikoje sugriuvo metro viadukas, nusiųsdamas traukinį į žemę ir nužudęs mažiausiai 23 žmones, įskaitant vaikus.

Skubios pagalbos darbuotojai nukrito į sceną, kur pakreipti traukinių vagonai gulėjo tarp susivėlusių laidų ir susisukusio metalo, ištraukdami dešimtis žmonių nuo nuolaužų ir daugiau nei 70 žmonių veždami į ligonines su sužeistais.

„Tai liūdna žinia“, – sakė prezidentas Andrésas Manuelis Lópezas Obradoras, kuris pažadėjo, kad bus atliktas išsamus tyrimas. Metro sistema sukėlė vis didesnį susirūpinimą po kelių avarijų ir žemės drebėjimo 2017 m.

Kitos didelės istorijos

Mozambikas turėjo savo širdies skausmo, tačiau praėjusiais metais jis šventė aplinkos triumfą, kai paskyrė nuostabiai gražų naują nacionalinį parką: Chimanimani. Ne kiekvieną dieną šalis, kurios praeityje buvo daug karo, įgyvendina ambicingą gamtos apsaugos tikslą.

Psichologas Adamas Grantas neseniai rašė apie merdėjimą, sąstingio jausmą, esantį kažkur tarp perdegimo ir depresijos. Psichologų teigimu, klesti priešingybė: emocinis, fizinis ir psichinis pasirengimas. Štai keli žingsniai, padėsiantys ten patekti.

Skanaukite ir švęskite mažus dalykus. Šventės padeda kurti ir įtvirtinti santykius. Reikėtų pažymėti ne tik dideles progas. Geros savijautos svarba yra ir mažų akimirkų pripažinimas. Psichologai tai vadina ragavimu ar tam tikro momento įvykio ar veiklos vertinimu.

Padaryk penkis gerus darbus. Gerumo veiksmai ne tik padeda kitiems; jie taip pat gali padėti jums klestėti. Tyrimai rodo, kad penkių gerumo aktų atlikimas per vieną dieną, kartą per savaitę, gali turėti galingą poveikį. Savanorių darbas taip pat gali pagerinti savijautą.

Išbandykite ką nors naujo. Prisijunkite prie knygų klubo ar bėgimo grupės, lankykite keramikos užsiėmimus ar apsilankykite muziejuje ar lauko meno parodoje. Daktaras Grantas sakė, kad įgūdžių išmokimas ir mokymas kažkam arba aistros projektų vykdymas kaip pomėgiai taip pat gali padėti išsipildyti. Šis pandemijos etapas suteikia naują galimybę apmąstyti ir užduoti naują klausimą: „Kaip aš noriu leisti savo laiką?“

Įpilkite keptuvėje keptą tofu šie veganiški dan dan makaronai.

Ką skaityti

Michaelo Lewiso „Nuojauta“ yra apie medicinos renegatus, kurie daugelį metų perspėjo apie pandemiją.

Ko klausytis

Šeštasis Sent Vinsento albumas „Daddy’s Home“ aprašytas ilguose dokumentiniuose filmuose, Janet Jackson biustas ir Joni Mitchell albumas, maitinantis jos kūrybiškumą.

Dabar laikas žaisti

Štai šiandieninis mini kryžiažodis ir užuomina: liūtas „Liūtas karalius“ (penkios raidės).

O štai šiandieninė rašybos bitė.

Visus mūsų galvosūkius rasite čia.


Štai ir šiandienos instruktažas. Ir pataisymas: vakarykštėje informacijoje buvo neteisingai nustatytas mūsų žurnalistės Isabel Kershner vaidmuo. Ji yra korespondentė Jeruzalėje, o ne biuro vadovė.

Pasimatysim kitą kartą. – Melina

Kalbėjosi mūsų reporteris Naujajame Delyje PS Karanas Deepas Singhas CNN apie deguonies paieškas per Indijos Kovid krizę.

Naujausias „The Daily“ epizodas yra apie gyventojų sulėtėjimą JAV

Meliną ir komandą galite pasiekti adresu [email protected].