Uragano „Ida“ liekanos Niujorke, Naujajame Džersyje, Pensilvanijoje ir Konektikute nužudė mažiausiai 43 žmones ir be elektros liko daugiau nei 150 000 namų. Nepaprastosios padėtys vis dar galiojo vakar vidurdienį, nes pareigūnai siekė išsiaiškinti padarytą žalą. Čia yra naujausi atnaujinimai ir nuotraukos iš audros.

Mažiausiai 11 žmonių buvo rasti negyvi rūsio butuose Niujorke. Šios gyvenamosios vietos dažnai yra neteisėtos ir joms trūksta pagrindinių saugos funkcijų, pavyzdžiui, daugiau nei vieno būdo išeiti, tačiau daugeliui imigrantų jos yra gyvybiškai svarbus prieglobsčio šaltinis.

Kalbėdamas iš Baltųjų rūmų, prezidentas Bidenas sakė, kad žala parodė, kad „čia yra ekstremalios audros ir klimato krizė“, ir tai yra tai, ką jis pavadino „vienu didžiausių mūsų laikų iššūkių“. JAV sutampančios nelaimės atskleidė akivaizdžią tiesą: šalis nėra pasirengusi ekstremaliems orams, kuriuos sukelia klimato kaita.

Išsami informacija: Centrinis parkas užfiksavo daugiau nei tris colius arba apie aštuonis centimetrus lietaus per vieną valandą trečiadienio vakarą, sumušęs ankstesnius rekordus. Lietus paralyžiavo miestą, vandens kaskados pasipylė į metro stotis ir išjungė didžiąją sistemos dalį valandų.

Talibano vadams iškeitus ginklus į valdžios vairą, maždaug 38 milijonai afganų gali nieko nedaryti, tik sulaikyti kvėpavimą ir laukti, kol valdys naujausi jų užkariautojai.

Istorija gali pasiūlyti keletą užuominų. Visame pasaulyje sukilėlių perėmimai dažnai turėjo tam tikrų bruožų: griežtai biurokratinis autoritarizmas; dėmesys visuomenės elementų, laikomų susietiems su senąja tvarka, valdymui; ir užsienio pripažinimo siekis – visa tai siekiant konsoliduoti valdžią.

Finansiniu požiūriu Talibanas susiduria su krize. Grupė jau seniai naudojo pogrindžio bankus ir opiumą savo sukilimams finansuoti. Norint išspręsti Afganistano problemas, reikės daug daugiau.

Cituojama: Vakarų miesto Herato gatvėse protestuodami moterys ragino suteikti daugiau teisių ir įtraukti į Talibano vadovaujamą vyriausybę. „Nebijok“, – skandavo jie. „Mes visi kartu“.

Lėktuvas: Grupė „The Times“ dirbusių afganų kartu su savo šeimomis pasiekė JAV


Plintant labai užkrečiamam „Delta“ variantui, kelios Europos šalys šį mėnesį pradėjo arba pradės skiepyti žmones, kurie jau buvo visiškai pasiskiepiję nuo koronaviruso.

Nors ES narkotikų reguliavimo institucija yra sakiusi, kad visiškai skiepytiems, sveikiems žmonėms skubiai nereikia revakcinacijos, Prancūzija, Vokietija ir Čekija primygtinai rekomendavo papildomą švirkštimą vyresniems nei 60 metų žmonėms. Didžiojoje Britanijoje trečioji dozė bus pasiūlyta „kaip kuo greičiau “žmonėms, turintiems labai susilpnėjusią imuninę sistemą, sakė sveikatos sekretorė.

JAV planuoja pradėti administruoti trečius šūvius, kai federalinės reguliavimo institucijos juos patvirtins, o tai gali įvykti artimiausiomis savaitėmis. Tačiau daugelis šalies gyventojų dar negavo pirmųjų šūvių: beveik 10 milijonų vyresnio amžiaus žmonių nėra visiškai skiepyti, o vaikams iki 12 metų dar nebuvo leista skiepyti.

Eksperto nuomonė: Nepaisant to, kad turtingesnėse šalyse vyksta stiprinimo programos, mokslas, ar jos reikalingos, dar nėra aiškus. Mokslininkai paprastai sutinka, kad trečiasis šūvis yra pagrįstas tiems, kurių imuninė sistema sutrikusi.

Čia yra naujausi pandemijos atnaujinimai ir žemėlapiai.

Kituose pokyčiuose:

Konfidencialūs dokumentai rodo, kad Karlesui Puigdemontui, aukščiau esančiam, buvusiam Katalonijos prezidentui, artimi žmonės dėjo bendras pastangas puoselėti ryšius su rusais, susijusiais su jų šalies žvalgybos įstaiga. Remiantis Europos žvalgybos ataskaita, jie siekė užsitikrinti Rusijos pagalbą atskirdami Kataloniją nuo likusios Ispanijos.

„Daug galvoju apie Rusiją“, – praėjusiais metais p. Puigdemont’ui parašė vyresnysis patarėjas Josepas Lluisas Alay. „Ir šiais laikais viskas yra labai, labai sudėtinga“.

Fermi problemos pavadintos italų fiziko Enrico Fermi vardu, kuris turėjo neįtikėtiną sugebėjimą atlikti apytikslius skaičiavimus, turėdamas mažai faktinių duomenų, rašo Caroline Chen šiame rekomendaciniame laiške.

Vienas garsiausių pavyzdžių yra toks: kiek pianino derintojų yra Čikagoje?

Nežiūrėdami, tarkime, kad Čikagos gyventojų yra nuo vieno iki penkių milijonų žmonių. Pradžiai naudojant 2,5 mln. Ir darant prielaidą, kad vidutinis namų ūkis turi keturis žmones, turėtume 625 000 namų ūkių.

Tarkime, vienas iš penkių namų ūkių turi pianiną; tai mus pasiekia apie 125 000 fortepijonų. Tarkime, jie visi derinami kartą per metus. Taip pat tarkime, kad kiekvienas fortepijono derintojas gali sureguliuoti tris fortepijonus per dieną. Padauginkite iš penkių dienų per savaitę, 50 savaičių per metus, ir tai sudaro apie 750 pianinų vienam imtuvui per metus. Padalinkite fortepijonų skaičių (125 000) iš 750, ir mes gausime maždaug 170 derintojų visoje Čikagoje.

Tikslas čia nėra tikslaus skaičiaus žinojimas, o sugebėjimas įvertinti teisingą dydį, naudojant tik sveiką protą. Tokių problemų apmąstymas gali padėti mums domėtis pasauliu ir tuo, kaip viskas susiję.