Vakar ES paragino aviakompanijas vengti Baltarusijos oro erdvės ir įvedė sankcijas šalies stipriųjų lyderiui Aleksandrui Lukašenkai dieną po to, kai Baltarusija įžūliai privertė nusileisti „Ryanair“ komercinį lėktuvą, kad šis galėtų sulaikyti disidentą žurnalistą.

Didžiosios Britanijos vyriausybė teigė uždrausianti Baltarusijos nacionalinei oro linijų bendrovei veiklą šioje šalyje, o kai kurios Rytų Europos oro linijos nukreipia skrydžius virš Baltarusijos oro erdvės. JAV transporto sekretorius Pete Buttigiegas paragino peržiūrėti JAV aviakompanijų virš Baltarusijos vykdomus skrydžius.

Užuot mėginęs nutildyti diplomatinį nuosmukį, Lukašenka pasirašė naujus įstatymus, kurie toliau griežtino prieštaravimus. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad tai, kas nutiko reaktyviniam lėktuvui, griežtai laikėsi aviacijos taisyklių, o Rusija, pagrindinė Lukašenkos sąjungininkė, stovėjo šalia jo.

Pagrindas: Kas yra Romanas Protasevičius, 26 metų sulaikytas žurnalistas? Paauglystėje jis tapo disidentu ir pabėgo iš šalies 2019 m., Tačiau socialinių tinklų platformoje „Telegram“ ir toliau blaškėsi po Lukašenkos vyriausybę, gyvendamas tremtyje Lietuvoje.

Potencialiai labiau užkrečiamas koronaviruso variantas, žinomas kaip B.1.617.2, pradėjo pralenkti kitas viruso versijas Didžiojoje Britanijoje, todėl vyriausybė darė spaudimą paspartinti antrąsias vakcinų dozes. Vyriausybės mokslininkai teigė, kad variantas „labai tikėtinas“ bus labiau perduodamas nei tas, kuris slypi už pražūtingą Didžiosios Britanijos žiemos bangą.

Naujas variantas, kuris tapo dominuojančiu Indijoje nuo tada, kai pirmą kartą buvo aptiktas gruodžio mėn., Iš dalies gali būti atsakingas už sunkią infekcijos visoje Pietryčių Azijoje ir Nepale. Dabar jis yra mažiausiai 49 šalyse.

Raminantys ženklai: Naujas Anglijos visuomenės sveikatos tyrimas rodo, kad visiškai paskiepyti žmonės yra maždaug taip gerai apsaugoti nuo šio varianto, kaip ir nuo kitų koronaviruso formų. „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo šio varianto apsaugojo 88 proc., O „AstraZeneca-Oxford“ vakcina buvo veiksminga 60 proc.

JAV valstybės sekretorius šiandien keliaus į Izraelį, siekdamas sustiprinti tautos paliaubas su „Hamas“. Savo kelionę į regioną Antonijus Blinkenas taip pat panaudos humanitarinei pagalbai Gazos ruože, tačiau jis neketina tęsti visaverčių taikos derybų.

Dešimtmečius Izraelio lyderiai ir rinkėjai Vašingtoną laikė būtinu savo šalies išlikimui. Bet ta priklausomybė gali baigtis. Nors Izraeliui vis dar labai naudinga amerikiečių pagalba, analitikai teigia, kad šalis galėjo pasiekti veiksmingą JAV autonomiją

Nors JAV vis dar turi tam tikrų svertų, kaip ir su kiekviena šalimi, kur teikia ginklus ir diplomatinę paramą, ji gali mažėti tuo metu, kai Izraelis gali ir nori daryti taip, kaip nori JAV. Kadaise pasikliaudamas amerikiečių ginklais, Izraelis dabar gamina daug ginklų savo šalyje.

Kontekstas: Pokyčiai įvyksta, kai demokratų ir kairiųjų aktyvistų frakcija, pasipiktinusi Izraelio elgesiu su palestiniečiais ir bombardavimu Gazoje, yra iššaukiantis Vašingtono ilgalaikis sutarimas dėl Izraelio – net toks reikšmingas, jei traukiasi, išreiškia amerikiečių skaičius parama Izraeliui.

Ant žemės: Izraelio policija areštavo daugiau nei 1550 žmonių, įtariamų dalyvavusiais neseniai įvykusiame minios smurto tarp arabų ir žydų protrūkyje, iš kurių 70 procentų buvo Izraelio arabų piliečiai, o 30 procentų žydai.

Prieš kelerius metus daugelis Silicio slėnyje tikėjosi, kad savaime važiuojantys automobiliai bus įprasti iki 2021 m. siekimas. Dabar pramonė įsitvirtina ilgesniam darbui.

Tos įmonės, kurios dar liko, gali išleisti papildomus 6–10 mlrd. USD, kol technologija taps įprasta kažkada maždaug dešimtmečio pabaigoje ar vėliau.

Filmas „Space Jam“ – komedija, kurios pagrindinis vaidmuo tenka krepšinio varžyboms, kuriose Michaelas Jordanas ir Looney Tuneso personažai supriešinami su ateiviais – pasirodė 1996 m., Ankstyvomis interneto dienomis. Oficiali jos svetainė atspindi jo amžių: paprastas pikselinis žvaigždžių vaizdas, išmargintas animacinėmis planetomis. Likdamas nepakitęs, jis tapo mėgstamu tūkstantmečių pogrupio kultūriniu artefaktu.

Svetainė „yra svarbi tuo, kaip svarbu antikvariniai žemėlapiai“, – rašo Gina Cherelus ir Caity Weaver „The Times“. Tai dokumentuoja internetą tokį, koks buvo kadaise, su atsisiųstomis ekrano užsklandomis, atsispausdinamais spalvinamaisiais puslapiais ir vienos sekundės trukmės Jordanijos garso įrašu: „Jūs, vaikinai, esate riešutai“.

2010 m. Svetainė tapo meme statusu po to, kai populiariame „Reddit“ įraše buvo pažymėta apie jos tolesnį egzistavimą. Riedantis akmuo pavadino „Svetainė, kuri nemirtų“.

„Spacejam.com“ neseniai buvo paskirta reklamuoti būsimą tęsinį „Space Jam: A New Legacy“, kuriame vaidino LeBronas Jamesas. Tačiau vis tiek galite rasti žinomą nuorodą į pradinę svetainę. Kai jis buvo sukurtas, „internetas vis dar šnabždėjo savo pažadą“, – sakė filmo reklamos vadovas Don Buckley. „Mes buvome be galo dideli dėl jo galimybių.”