LONDONAS – Milijonai metų prieš Cotswolds vakarų Anglijoje tapo populiari atostogų vieta, romantizuota dėl senovės miškų, medaus spalvos akmeninių kaimų ir viduramžių abatijų, tai buvo sekli, šilta jūra, kurioje gyveno juros jūrų ekosistema.

Praėjus daugiau nei 167 milijonams metų du paleontologai mėgėjai Neville ir Sally Hollingworth atidarė fosilijas ten esančiame kalkakmenio karjere. Tai didžiausias kada nors buvusių juros jūros žvaigždžių ir jų giminaičių radinys.

Per trijų dienų kasinėjimą birželį neatskleistoje vietoje buvo iškasta daugiau nei 1 000 moksliškai reikšmingų egzempliorių, sakoma Londono gamtos istorijos muziejaus pranešime praėjusią savaitę. Svetainė neatskleidžiama saugumo sumetimais.

Vyrų ir žmonų komandos „Hollingworths“ radinyje yra trys naujos rūšys ir visa dygiaodžių ekosistema – gyvūnų grupė, į kurią įeina jūrų žvaigždės, trapios žvaigždės, plunksnų žvaigždės, jūros lelijos, jūros agurkai ir kt. echinoidai. Tokių gyvūnų fosilijos yra itin retos, nes turi trapius griaučius, kurie nėra dažnai išsaugomi.

Puiki surinktų fosilijų detalė užfiksuoja paskutines būtybių akimirkas, kol juos palaidojo ekspertų teigimu, tai galėjo būti povandeninio purvo nuošliauža.

60 metų P. Hollingworthas nėra naujiena iškastinių medžioklių srityje. Pirmą fosiliją – mažą opalescuojantį amonitą – jis atrado Somersete, pietvakarių Anglijoje, kai jam buvo 12 metų, o tai paskatino aistrą paleontologijai ir paskatino daktaro laipsnį. temoje.

„Kasdien eidavau į fosilijas rinkti”, – sakė jis. „Daugelis mano draugų manė, kad aš keista.”

Hollingworths susitiko 2016 m. Vietos mokslo festivalyje po a Gorgosaurus, galbūt iš anksto numatantis didelį poros atradimą. Nors daugelis žmonių kreipėsi į raugo ir bananų duonos receptus, kad būtų užimti per tris pandemijos uždarymus Anglijoje, pora tyrinėjo „Google Earth“, kad nustatytų kito jų kasimo vietą.

Vieta, kurią ponas ir ponia Hollingworth nustatė praėjusį rugpjūtį, buvo privačių kalkakmenių karjeras, apsuptas juros laikų uolienų. Ši vieta buvo paminėta daugiau nei prieš šimtmetį paskelbtuose tyrimuose kaip vieta, kurioje buvo rasti kai kurie jūrų iškastinių egzempliorių pavyzdžiai. Tačiau užrakinimo apribojimai reiškė, kad pora negalėjo apsilankyti karjere iki lapkričio mėn.

Ponas Hollingworthas jau buvo susipažinęs su Kotsvoldo geologija – 2004 m. Ten atrado penkių pėdų mamuto kaukolę. Ir lapkritį, iškasęs mažiau nei dvi pėdas į karjero molį, jis pasakė, kad „akimirksniu atpažino“ fosilijų įrodymus. .

„Per 10 minučių, – pasakė p. Hollingworthas, jis pagalvojo: -„ Čia yra kažkas tikrai ypatingo “.

„Jei jis būtų tiesiog paliktas”, – pridūrė jis, „jis būtų prarastas”.

Žmona buvo skeptiškesnė. „Mes radome tikrai mažus, nagų dydžio fosilijų fragmentus”, – sakė ponia Hollingworth (50), dirbanti buhalterijoje statybų įmonėje.

– Aš ruošiausi išgerti puodelį arbatos, – juokdamasi pasakė ji. – Visa tai buvo šiek tiek nuobodu.

Tačiau pono Hollingwortho tai neatbaidys. Nors jis sakė, kad iš iškastų molio plokščių nedaug tikėjosi, jis vis tiek kelias valandas praleido savo garaže, pašalindamas nuosėdų sluoksnius, grūdus po grūdų, naudodamasis smėlio pūtikliu. Tada jis pagavo žvilgsnį į jūros lelijos fosiliją.

„Visas kvartalas atgyveno”, – sakė ponia Hollingworth. „Aš niekada nemačiau nieko panašaus”.

„Jie turi šią gražią, puošnią karūnos taurę ir iš jų kyšo mažos, mažytės plunksninės projekcijos“, – sakė ponas Hollingworthas, apibūdindamas jūros lelijos fosiliją. „Puikiausiai išsaugota smulkiausia detalė.“

Jis nedelsdamas kreipėsi į Gamtos istorijos muziejaus vyresnįjį kuratorių, su kuriuo susipažino ankstesniuose kasinėjimuose. P. Hollingworthas pakvietė kuratorių Timą Ewiną apsilankyti kasimo vietoje, elektroniniu paštu suviliodamas fosilijų nuotraukas.

„Mano džiaugsmui ir nuostabai, tai buvo gražiai išsilaikiusios fosilijos – jūrų ežiai, jūrų žvaigždės ir keletas tikrai retų plunksnų žvaigždžių”, – sakė p. Ewinas.

„Gamtos istorijos muziejaus kolekcijose, – pridūrė jis, – mes neturime išsamių tokių fosilijų pavyzdžių, todėl iškart supratau, kad tai svarbu.“

Žiemos uždarymas ir nepalankus oras, sukeliantis potvynius karjere, atidėjo muziejaus tyrinėjimus iki birželio mėn. Bet radinio reikšmė buvo greitai pripažinta.

„Anksčiau muziejaus kolekcijoje buvo tik 25 neišsamūs egzemplioriai”, – sakė p. Ewinas. Vien tik Cotswolds svetainėje yra apie 150 pilnų egzempliorių.

Tarp dygiaodžių, rastų kasimo vietoje, plunksnų žvaigždės – jūriniai bestuburiai krinoidai plunksnuotomis rankomis – buvo rečiausi.

„Tai leidžia jums suprasti, kokia gausa ši svetainė yra”, – pridūrė p. Ewinas.

Sausio mėnesį Velso paplūdimyje 4 metų mergaitė užklupo 200 milijonų metų senumo pėdsaką iš nežinomo žolėdžių dinozauro, gyvenusio Aukštutinio Triaso laikotarpiu. Fosilija dabar eksponuojama Nacionalinis muziejus Kardifas.

Nors Gamtos istorijos muziejus neplanuoja eksponuoti savo naujausių lobių, išsaugojimo darbai tikriausiai suteiks naujos informacijos apie jų evoliucijos istorijas. Ekspertai „gali juos nuskaityti 3D formatu“, – sakė p. Hollingworthas.

„Tai suteiks daug naujos informacijos apie šios tikrai ikoniškos grupės evoliuciją ir geologinę istoriją”, – pridūrė jis.