Indijos vyriausybė pareiškė, kad paspartins užsienyje pagamintų vakcinų patvirtinimą, o trečiadienį Bideno administracija pareiškė palaikanti atsisakymą nuo Covid-19 vakcinų intelektinės nuosavybės apsaugos, kad padidėtų tiekimas žemas pajamas gaunančioms šalims.

Tačiau norint atsisakyti, reikėtų gauti vieningą paramą Pasaulio prekybos organizacijoje – ir net tada ekspertai sako, kad Indijos narkotikų įmonėms prireiks plataus masto technologinės ir kitokios paramos dozėms gaminti.

„IP apsaugos sumažėjimas yra tik vienas elementas”, – apie intelektinę nuosavybę sakė Anantas Bhanas, sveikatos mokslininkas Melaka Manipal medicinos koledže pietų Indijoje. Dėl papildomų veiksmų, reikalingų norint pradėti gaminti didžiulę vakciną, jis sakė: „Tai nereiškia, kad artimiausioje ateityje bus suteikta daugiau galimybių naudotis vakcinomis“.

Kadangi ponas Modi atsisakė nustatyti visoje šalyje taikomą uždarymą, kokį jis įvedė praėjusiais metais, valstybės priėmė savo priemones. Ketvirtadienį pietinė Keralos valstija, kurioje yra vienas didžiausių bylų, paskelbė beveik visišką užrakinimą iki gegužės 16 d.

Ekspertai taip pat nerimauja, kad krizė gali įsiplieksti Indijos kaimo vietovėse, kur bandymų galimybės dar ribotos.

„Mano pagrindinis rūpestis yra testų nebuvimas ir logistika, kad žmonės netestuojami kaimo vietovėse“, – sakė šiaurinės Indijos Ašokos universiteto fizikos ir biologijos profesorius Gautamas Menonas. „Taigi mes niekada negausime realių infekcijų ar mirčių skaičių iš daugelio tokių Indijos rajonų.”

JAV Valstybės departamentas turi patvirtino JAV vyriausybės darbuotojų šeimos narių išvykimą Indijoje ir ragina Amerikos piliečius pasinaudoti komerciniais skrydžiais iš šalies. Trečiadienį ji pareiškė, kad patvirtins savanorišką skubių JAV vyriausybės darbuotojų išvykimą.

Ketvirtadienį Šri Lanka tapo naujausia šalimi, draudžiančia keliautojus iš Indijos, prisijungusi prie JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos ir kitų.