Įdomūs įsitikinimai apie čiaudulį

Mikrobų yra visur ir jūsų rankos gali juos nešioti ir užkrėsti save bei savo artimuosius. Vaikai yra labiausiai pažeidžiami užsikrėsti infekcijomis, todėl jų sveikatai ir gerovei labai svarbu diegti gerą asmeninę vaikų higieną, pavyzdžiui, ugdyti rankų plovimo įpročius.
“.

​Jūs žinote tą jausmą. Nekontroliuojamas niežulys po nosies tilteliu. Jis sustiprina ir kutena jūsų sinusus labai nepatogiai. Jūsų veidas susiraukšlėja į Pikaso portretą.

Tada tai atsitinka. Niežulys savaime išnyksta garsiai ir šlapiai. Akimirką atrodai šiek tiek avinas ir kvailas. Bet jaučiatės palengvėję. Laisvas nuo niežulio tironijos. Gyvenimas vėl puikus.

Palauk. Ar tikrai jūsų rūpesčiai baigiasi, kai eini ahh-CHOO? Ne visai, remiantis daugybe mitų ir įsitikinimų iš viso pasaulio. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie įdomias reikšmes, kurias pritaikėme įprastam čiauduliui.

Įdomūs įsitikinimai apie čiaudulį
Esu tikras, kad tai girdėjote anksčiau – kiekvieną kartą, kai eini ahh-chooo, kažkas kažkur galvoja apie tave. (Įžymybės ir pasaulio lyderiai turi siaubingai čiaudėti.) Niekas iš tikrųjų nežino, iš kur kilo šis mitas, bet japonai žengė dar vieną žingsnį toliau. Jie tiki, kad čiaudėjimas kartą reiškia, kad kažkas apie tave apkalba ką nors malonaus. Du kartus reiškia kažką ne taip gražaus. Tris kartus – apkalbos, kurios tikrai, tikrai visai negražios.

Dauguma iš mūsų tik gūktelėtų ir ahh, kai kūdikis čiaudėtų, bet pasirodo, kad ir tai turi daug gilesnių pasekmių kitose pasaulio vietose.

Didžiosios Britanijos slaugytojos mano, kad kūdikiai buvo užkeikiami pasakų, kol jie čiaudėjo. Šiais laikais, kai vaikai praranda angelišką žavesį ir nekaltumą, mes tai vadiname „auga“.

Panašiai Polinezijos žmonės vaiko čiaudulį traktuoja panašiai mistiškai. Jauno maorių vaiko čiaudulys gali reikšti vizito perspektyvą ar įdomią naujieną. Tongoje vaiko čiaudėjimas reiškia blogą sėkmę šeimai.

Ar jūsų akių obuoliai gali iššokti iš lizdų, jei čiaudėsite atmerktomis akimis? Nesijaudink, tau viskas bus gerai. Mūsų akių obuoliai yra labai tvirtai įkišti į jų lizdus, ​​todėl jūsų veidas bus beprotiškas, nuolat nustebęs.

Kažkam nusičiaudėjus, sakyti „palaimina tave“ yra įprastas mandagumo veiksmas. Tačiau šis gestas turi daug tamsesnę kilmę. Maždaug prieš 1500 metų buvo tikima, kad siela čiaudint laikinai palieka savo kūną, palikdama gundančiai laisvą apvalkalą, kad velnias galėtų įsiveržti ir užimti. Taigi, „palaimink jus“ apsaugojo čiaudulio sielą.

Kitos teorijos rodo, kad čiaudulio palaiminimo praktika atsirado dėl baisios Juodosios mirties pandemijos. Labai užkrečiamas maras priversdavo jo auką nevaldomai kosėti ir čiaudėti. Tada popiežius įsikišo ir nusprendė, kad čiaudulio palaiminimas apsisaugos nuo mirtino maro, siaubusio XIII amžiaus Europą.

Šiuo metu akivaizdu, kad nuolatinis „Ah…Chew“ yra kupinas tautosakos mitų ir spalvingų prasmių. Ir, kad ir kaip būtų linksma, geriausias dalykas sergant gripu yra jo vengti.

Todėl mes sukūrėme šiuos išbandytus būdus, kaip apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų, tokių kaip gripas. Nepasiduokite gripui, vadovaukitės šiais patarimais ir KOVOKITE.


Kaip visada sakydavo jūsų mama, turėtumėte kruopščiai nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu, kad jose nebūtų nemalonių virusų ir bakterijų. Visada turėtumėte nusivalyti rankas:
  • Prieš ir po valgio
  • Prieš tvarkydami maistą
  • Pasinaudojus tualetu
  • Išsipūtus nosį
Kelionės patarimas: Naudokite rankų dezinfekavimo priemonę, jei nėra galimybės plauti.

Nedidelis dūris gali sutaupyti daug skausmo. Pasiskiepyti patikima ir paprasta – tereikia pasiteirauti savo gydytojo poliklinikoje ar privačioje klinikoje. Skiepytis nuo gripo primygtinai rekomenduojama:
  • Pagyvenusiems žmonėms ir jų globėjams
  • Labai maži vaikai, nuo 6 mėnesių iki 5 metų
  • Žmonės, kurių imunitetas silpnas (pvz., gydomas vėžiu) arba serga lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip diabetas
  • Keliautojai
Kelionių patarimas: Pasiskiepykite dvi savaites prieš išvykdami iš šalies.

Nemėginkite būti kietu, nes sergant gripu tai pablogėja visiems. Kai tik pradedate jausti į gripą panašius simptomus, kreipkitės į gydymą. Nepamirškite užsidėti veido kaukės klinikoje, kad kiti ten sergantys žmonės dar labiau neapsunkintų.


Jei jaučiatės blogai, venkite žmonių perpildytų vietų, pavyzdžiui, mokyklos, darbo ir prekybos centrų, kad virusas neplistų kitiems. Būdami namuose, laikykitės atstumo nuo savo artimųjų, kad apsaugotumėte juos nuo gripo. Privalumas yra tai, kad televizoriaus nuotolinio valdymo pultą turėsite patys.

Neatsitiktinai dauguma superherojų dėvi kaukę. Uždėję kaukę arba naudodami servetėlę burnai ir nosiai uždengti, virusas neužkrės aplinkinių. Naudotas servetėles išmeskite į uždengtą šiukšliadėžę ir nusiplaukite rankas po…