Tyčinis ar netyčinis, nesvarbu, ar tai plagiatas, ar netinkamas techninis įgyvendinimas, turinio dublikatas yra problema, kuri veikia milijonus interneto svetainių. Jei susimąstėte, koks yra turinio dubliavimasis tiksliai ir kaip jis veikia SEO ir „Google“ reitingus, esate tinkamoje vietoje.

 

Nesvarbu, ar manote, kad jūsų svetainę paveikė ši problema, ar tiesiog norite apie tai sužinoti, šiame straipsnyje rasite viską, ką reikia žinoti apie pasikartojantį turinį. Nuo to, kas yra, iki to, kaip galite tai išspręsti konkrečiais atvejais, čia jūs turite viską, todėl skaitykite toliau.

 

Pasikartojantis turinys _-_ The_Ultimate_Guide

 

 1. Kas yra pasikartojantis turinys
 2. Kaip „Google“ tvarko pasikartojantį turinį
 3. Mitas iš pasikartojančio turinio bausmės
 4. Kodėl „Google“ nemėgsta pasikartojančio ir labai panašaus turinio?
 5. Kiek kopijavimo / įklijavimo laikoma turinio kopija
 6. Problemos, kurias sukelia turinio dublikatas
  1. Degantis tikrinimo biudžetas
  2. Nuorodos signalo skiedimas
  3. Ne SEO tinkami URL
  4. Netinkama vartotojo patirtis
 7. Vidinės pasikartojančio turinio problemos
  1. HTTP / HTTPS ir WWW / ne WWW
  2. Hierarchiniai produkto URL
  3. URL variantai (parametrai ir seanso ID)
  4. Blogas daugiakalbis įgyvendinimas
  5. Indeksuoti skelbimų nukreipimo puslapiai
  6. Katilų turinys
 8. Išorinis pasikartojantis turinys (plagiatas)
  1. Kažkas pavagia jūsų turinį
  2. Jūs vagiate kažkieno turinį
  3. Turinio kuravimas
  4. Turinio sindikavimas
 9. Kaip nustatyti pasikartojančias turinio problemas
 10. Kaip išspręsti pasikartojančio turinio problemas
  1. Naudojant 301 peradresavimą
  2. „Canonical Tags“ naudojimas (tikriausiai geriausias)
  3. Naudojant „Noindex“
  4. Naudojant visų derinį

1. Kas yra pasikartojantis turinys

 

Pasikartojantis turinys yra turinys, kurį jau kažkas parašė kažkur kitur. Taigi, jei jūs pašalinsite dalį turinio iš vienos svetainės su liūdnai pagarsėjusia kopijavimo / įklijavimo funkcija ir paskelbsite ją savo svetainėje, turėsite turinio kopiją.

 

Pasikartojantis turinys turi daugybę pusių ir gali būti sukeltas daugelio dalykų, pradedant techniniais sunkumais ar netyčinėmis klaidomis ir baigiant apgalvotais veiksmais. Prieš pradėdami nagrinėti daugiau techninių aspektų, pirmiausia turime suprasti, kas iš tikrųjų yra turinio dubliavimas. 

Žiniatinklyje pasikartojantis turinys yra tada, kai tas pats (arba labai panašus) turinys randamas dviejuose skirtinguose URL.

 

Kitas svarbus dalykas, kurį čia reikia atsiminti, yra tai, kad turinys jau yra indeksuotas „Google“. Jei „Google“ savo indekse neturi originalios nukopijuoto turinio versijos, ji tikrai negali laikyti, kad tai yra turinio dublikatas, nors jis yra!

 

Maždaug prieš 5 metus aš iš tikrųjų svarsčiau apie senų naujienų žurnalų puslapių nuskaitymą ir, naudodamas programinę įrangą, vaizdus paversdavau tekstu ir tada naudodavau PBN ar kitam tuo metu veikiančiam. Nors tai gali būti neteisėta autorių teisių požiūriu, ji turėtų praeiti „Google“ dubliavimo filtrus ir šiandien.

 

Aš iš tikrųjų rekomenduočiau, kad leidiniai, kurie pereina nuo spausdinto prie skaitmeninio, turėtų pritaikyti seną turinį savo žurnaluose savo svetainėse.

 

Mes visi žinome, kad „Google“ mėgsta jūsų svetainėje matyti kokybišką, o ne ploną turinį. Jei ją turite, bet jos dar nėra „Google“, ji vis tiek yra nauja ir originali, tad kodėl gi nepasinaudojus šia proga? Žinoma, kai kurios naujienos šiandien gali būti nereikšmingos, tačiau esu įsitikinęs, kad žurnaluose taip pat buvo toks amžinai žalias turinys, kaip „Kaip greitai sulieknėti“.

 

Straipsnis netgi gali būti pakeistas į tai, kaip žmonės sportavo 80-aisiais “. Tokiu būdu galite išlaikyti turinį identišką (nors gali prireikti nedidelio originalaus įvado).

 

Tačiau viskas yra šiek tiek sudėtingiau. Didelė diskusija apie tai, kas tiksliai sukuria pasikartojantį turinį „Google“ akyse. Ar citata yra pasikartojantis turinys?

 

Ar tai paveiks mano svetainę, jei aš paskelbsiu kažkieno turinį, bet nurodysiu šaltinį?

 

Pasikartojantis turinio SEO „Google“

 

Be to, nėra vieno sprendimo, kaip išspręsti pasikartojančio turinio problemas. Kodėl? Nes scenarijų yra labai daug. Yra keli sprendimai ir vienas iš jų gali būti geresnis už kitą. Yra daug dalykų, kuriuos reikia aptarti, ir, tikiuosi, iki šio straipsnio pabaigos turėsite atsakymus į visus klausimus.

 

Tačiau pirmiausia turime išsiaiškinti kai kuriuos kitus dalykus, kad geriau suprastume turinio dublikatą. Tada mes analizuosime skirtingus scenarijus ir pateiksime sprendimus kiekvienam iš jų. 

2. Kaip „Google“ tvarko pasikartojantį turinį

 

Pasaulyje yra daug turinio. Palyginti su tuo, „Google“ žino tik apie nedidelę jo dalį. Kad galėtų iš tikrųjų pasakyti, ar jūsų svetainės turinys nukopijuotas, „Google“ turėtų žinoti kiekvieną kada nors parašytą popieriaus lapą, o tai neįmanoma.

 

Kai ką nors paskelbiate savo svetainėje, „Google“ trunka šiek tiek laiko, kol tai patikrina ir indeksuoja. Jei jūsų svetainė yra populiari ir jūs dažnai skelbiate turinį, „Google“ tikrins jį dažniau. Tai reiškia, kad jis gali greičiau indeksuoti turinį.

 

Jei skelbiate retai, „Google“ tikriausiai ne taip tikrins jūsų svetainę ir gali ne greitai indeksuoti turinio. Kai turinio dalis bus indeksuota, „Google“ gali susieti kitą turinį, kad pamatytų, ar jis yra pasikartojantis, ar ne.

 

Indekso data yra geras šaltinis, kurio turinys buvo originalus.

 

Taigi, kas nutinka, kai „Google“ nustato turinio dalį kaip kopiją? Na, jis turi 2 pasirinkimus:

 

 • Rodyti: Taip, „Google“ gali pasirinkti rodyti pasikartojantį turinį savo paieškos rezultatuose, jei mano, kad jis iš tikrųjų yra aktualus vartotojui. Geras pavyzdys gali būti naujienų leidiniai, kartojantys tuos pačius teiginius, kai kas nutinka.
 • Nerodykite: „ Google“ perkelia jūsų turinį į tai, kas dažnai vadinama „ Google“ praleistais rezultatais . Jei visą laiką šlamštote žiniatinklį, gali būti, kad net nebebus indeksuojama jūsų svetainė. 

 

kokie yra „Google“ praleisti rezultatai

3. Baudos už pasikartojantį turinį mitas

 

Ar būsite nubaustas už pasikartojantį turinį? Nr.

Ar pasikartojantis turinys kenkia jūsų svetainei? Na, tai jau kita istorija.

 

Kadangi „Google“ labai nemėgsta pasikartojančio turinio, žmonės manė, kad tai yra bloga praktika, už kurią „Google“ baudžia. Su bauda!

 

Nepaisant populiaraus įsitikinimo, ir nors turinio dublikatas kelia problemų, netaikoma bausmė už dublikatą turinio!

 

Bent jau ne tokiu pačiu būdu, kaip ir kitos bausmės, nesvarbu, ar jos būtų rankinės, ar algoritminės. Arba, bent jau taip sakė Gary Illyesas tviteryje.

 

 

Tai prieštarauja  oficialiam „Google“ puslapiui apie pasikartojantį turinį  žiniatinklio valdytojo gairėse, kuriame teigiama, kad:

 

„Tais retais atvejais, kai„ Google “suvokia, kad pasikartojantis turinys gali būti rodomas siekiant manipuliuoti mūsų reitingais ir apgauti vartotojus, mes taip pat atitinkamai koreguosime indeksuodami ir reitinguodami susijusias svetaines. Dėl to gali nukentėti svetainės reitingas arba svetainė gali būti visiškai pašalinta iš „Google“ indekso, tokiu atveju ji nebebus rodoma paieškos rezultatuose “. – „Google“

 

Taigi, nors nėra dvigubo turinio nuobaudos, jei „bandysite manipuliuoti paieškos rezultatais“, galiausiai prarasite reitingą ar net nuseksite. Štai „Google“ vėl geriausia, prieštaraudama sau, bent šiek tiek.

 

Tačiau aš linkęs Gary žodį laikyti savaime suprantamu dalyku. Turinio, kurio turėtumėte kartoti, neturėtumėte vengti vien dėl to, kad „Google“ gali smogti jums į galvą. Be to, „Google“ jūsų nepasieks tik todėl, kad turite turinio kopiją.

 

dublikatas turinio bauda seo

 

Visai kitaip yra su tais, kurie naudoja turinio grandiklius, sąmoningai vagia turinį ir bando jį įvertinti ar naudoja masinio turinio sindikavimą tik nuorodoms. Tai ne tik apie turinio dubliavimą, bet ir apie turinio vagystę bei interneto užpildymą šiukšlėmis.

 

Tai, kad yra tik tiek „nekalto“ pasikartojančio turinio, „Google“ dar sunkiau aptikti piktadarius, kurių sėkmės procentas yra 100%.

 

Nors „Google“ jūsų nenubaus, tai nereiškia, kad pasikartojantis turinys negali neigiamai paveikti jūsų svetainės.

 

Kalbant apie dvigubas turinio nuobaudas, štai kas parašyta „Google“ paieškos kokybės vertintojo gairėse nuo 2017 m. Kovo mėn .:

Mažiausias įvertinimas yra tinkamas, jei visas arba beveik visas puslapio MC (pagrindinis turinys) yra nukopijuotas, turint mažai laiko, be pastangų, patirties, rankinio kuravimo ar pridėtinės vertės vartotojams. Tokie puslapiai turėtų būti įvertinti žemiausiai, net jei puslapis priskiria turinį kitam šaltiniui.

Taip pat galite peržiūrėti toliau pateiktą vaizdo įrašą, kuriame Andrejus Lipatcevas, vyresnysis „Google“ paieškos kokybės strategas, pakartojo ir pasakė, kad netaikoma turinio dubliavimo bausmė, taip pat kad:

 

 • „Google“ apdovanoja unikalų turinį ir koreliuoja jį su pridėtine verte;
 • Pasikartojantis turinys filtruojamas;
 • „Google“ nori rasti naują turinį, o jo kopijos lėtina paieškos variklį;
 • Jei norite, kad „Google“ greitai atrastų jūsų naują turinį, turėtumėte siųsti XML svetainės schemas;
 • Paieškos sistema nori, kad mes padarytume signalus koncentruojant kanoniniuose dokumentuose ir tuos kanoninius puslapius optimizuojant, kad jie būtų geresni vartotojams;
 • Jūsų reitingą kenkia ne turinio dublikatas, bet unikalaus turinio trūkumas.

 

 

Čia dar daugiau apie bausmę už pasikartojantį turinį.

4. Kodėl „Google“ nemėgsta pasikartojančio ir labai panašaus turinio?

 

Na, atsakymas į tai yra labai paprastas:

 

Ar ieškodami ko nors „Google“, norėtumėte pamatyti tą patį dalyką 10 kartų? Žinoma ne! Norite skirtingų produktų, kad galėtumėte pasirinkti. Norite skirtingų nuomonių, kad galėtumėte susidaryti savo nuomonę.

 

„Google“ nori išvengti šlamšto ir nenaudingo indekso bei serverių perkrovos. Savo vartotojams ji nori aptarnauti geriausią turinį.

 

Paprastai „Google“ bando rodyti tik 1 to paties turinio versiją.

 

Tačiau kartais „Google“ to nepadaro ir rodomos kelios ar labai panašios tų pačių puslapių versijos, daug kartų net iš tos pačios svetainės.

 

Pavyzdžiui, Rumunijoje didžiausia el. Prekybos svetainė „eMAG“ dinamiškai generuoja puslapius iš beveik visų jų svetainėje atliktų paieškų. Kitame paveikslėlyje galite pamatyti 3 svarbiausius raktinių žodžių, daugiskaitos raktinių žodžių ir raktinio žodžio + prielinksnio sąrašus. Visų jų buvo ieškoma viduje „eMAG“ svetainėje, todėl jie automatiškai sugeneravo šiuos puslapius ir išsiuntė juos į rodyklę.

 

„Google“ pasikartojantis turinys nesugeba el. Prekybos

Rumunijos svetainė, kurioje yra 3 pasikartojantys puslapiai „Google“ paieškoje pagal „damaskinę patalynę“

 

Galite matyti, kad pavadinimai ir aprašymai yra labai panašūs, o tų puslapių turinys yra identiškas.

 

Dabar tai yra labai protingas žingsnis iš šios el. Prekybos svetainės. Paprastai „Google“ neturėtų leisti, kad taip atsitiktų. Rumunijos eComm bendruomenėje šiuo klausimu atsiranda daugybė skundų, tačiau panašu, kad tai tęsiasi (kai kurie prašymai pasiekė net Johną Muellerį).

 

Nors labai abejoju, gali būti, kad tie rezultatai iš tikrųjų yra patys aktualiausi. Bet tai atsitinka ne kiekvienam raktiniam žodžiui. Kai kurios raktinių žodžių paieškos yra unikalios ir dažniausiai „Google“ pirmajame puslapyje rodo tik vieną puslapį iš „eMAG“ svetainės. 

 

Mano nuomone, nors ši svetainė gali kanalizuoti šias versijas viename puslapyje, ne dėl jų kaltės jie gauna 3 populiariausius sąrašus. „Google“ užduotis yra reitinguoti puslapius, o ne jų.

 

Tai yra klasikinis turinio dublikato pavyzdys. Žvelgiant iš vartotojo perspektyvos, tai gali būti nelabai geras dalykas. Galbūt vartotojas nori pamatyti kitas svetaines. Gal praeityje jie turėjo blogos patirties šioje svetainėje. Gal jie tiesiog nori sužinoti, ar kur nors kitur pigiau.

 

„Google“ vis dar bando išsiaiškinti būdus, kaip nustatyti, kada tai yra problema, o kada ne. Tai ne visai ten, bet vis geriau ir geriau.

 

Susidūriau su keliomis užklausomis, kai pirmuosius 3 puslapius užėmė „eMAG“ rezultatai. Galiu pasakyti, tai baisus vaizdas! Labai abejoju, ar tik jie pardavinėjo tokio tipo produktus, nes „eMAG“ iš tikrųjų yra mažmenininkas. Jie parduoda kitų žmonių produktus ir dauguma jų turi savo svetaines.

5. Kiek kopijų / įklijų laikoma pasikartojančiu turiniu (o kaip citatos?)

 

Pasak Matto Cuttso, apie 25–30% viso interneto sudaro pasikartojantis turinys. Pastaraisiais metais šis skaičius galėjo pasikeisti, nes vaizdo įrašas yra gana senas. Atsižvelgiant į interneto plėtrą ir didėjantį naujų svetainių (ypač elektroninės prekybos, kur klesti turinio klestėjimas), skaičius greičiausiai išaugo.

 

 

Taigi iš aukščiau pateikto vaizdo įrašo gauname, kad ne visas turinys pasikartoja. Kartais žmonės ne veltui cituoja kitus žmones. Tai darydami jie įneša kokybės į savo turinį ir tai nėra kažkas blogo.

 

Iš esmės galvokite apie tai taip:

 

Pasikartojantis turinys yra tada, kai turinys yra identiškas arba labai panašus į pradinį šaltinį.

 

Dabar, žinoma, galima interpretuoti labai panašius dalykus. Bet tai nėra esmė. Jei galvojate apie šiuos skaičius, tada akivaizdžiai pasiryžote kažkam blogam. Jei ketinote sąmoningai kopijuoti / pavogti tam tikrą turinį, kad pareikštumėte, jog jis yra jūsų turinys, tai yra turinio kopija. Taip pat galite pasidomėti teisinėmis autorių teisių problemomis.

 

Populiarus nekenksmingo turinio dublikatas yra el. Prekybos svetainių produktų aprašymai.

 

Arba dėl to, kad jie netingi arba turi tiek daug produktų, kuriuos norite išvardyti, el. Prekybos svetainių savininkai ir redaktoriai tiesiog nukopijuoja produktų aprašus. Tai sukuria daugybę pasikartojančio turinio, tačiau vartotojai gali norėti jį vis tiek pamatyti žiniatinklyje dėl skirtingos kainos ar paslaugų kokybės.

 

Tačiau galiausiai parduodamas produktas yra jo kopija. Taigi išvardykite ne tik daugybę techninių specifikacijų. Parašykite istoriją, kuri parduoda.

 

Daugelis elektroninės prekybos svetainių savininkų skundžiasi, kad kitos svetainės vagia jų aprašų turinį. Kol jie jūsų nepralenkia, aš tai vertinčiau kaip gerą dalyką. Jei jie pralenkia jus, paprasčiausiai paduokite į teismą dėl autorių teisių. Tačiau įsitikinkite, kad turite faktinį pagrindą, kuriuo remdamiesi galėsite juos paduoti į teismą. Kai kurių techninių gaminių specifikacijų nepakanka.

 

Kitas yra katilų turinys. Katilinės turinys yra turinys, kuris kartojasi vėl ir vėl keliuose puslapiuose, pavyzdžiui, antraštėje, naršymo, poraštės ir šoninės juostos turinyje.

 

Kol nesistengiate pavogti kažkieno turinio be jų leidimo ir nepateisinate jo kaip savo, jums labiausiai tinka naudoti kabutes ar perrašyti kai kurias frazes. Tačiau jei jūsų puslapis yra 70–80% panašus ir kai kuriuos veiksmažodžius ir dalykus pakeisite tik sinonimais … tai iš tikrųjų nėra cituojama.

 

Ar tu žinai

„Google Search Console“ nebeleidžia matyti pasikartojančio turinio problemų. Prieš kurį laiką tai buvo įmanoma, tačiau „Google“ „paleido“ šią seną funkciją.

Taigi, kaip jūs galite žinoti, ar turite pasikartojančių turinio problemų?

Tam galite naudoti pažintinį SEO svetainės audito įrankį. Tam yra specialus skyrius, kuriame jis automatiškai nustato visas pasikartojančias turinio problemas. Todėl galite greitai pažvelgti į pasikartojančius puslapius, pasikartojančius pavadinimus, aprašus ir kt.

Be to, įrankis turi skyrių, kuris identifikuoja beveik pasikartojančius puslapius ir nurodo jų panašumo lygį.

dubliuoti turinio ekrano kopiją

6. Turinio dublikato keliamos problemos

 

Kaip pirmiau pabrėžė Gary Illyesas, kai kurios problemos, kylančios dėl pasikartojančio turinio, yra tai, kad ji sudegina tikrinimo biudžetą (tai ypač atsitinka didelėms svetainėms) ir sumažina nuorodų nuosavybę, nes žmonės susies nuorodas į skirtingus puslapius, kuriuose yra tas pats turinys.

6.1 Tikrinimo biudžeto deginimas

 

„Google“ turi išleisti daug išteklių, kad galėtų tikrinti jūsų svetainę. Tai apima serverių, personalo, interneto ir elektros sąskaitas bei daugybę kitų išlaidų. Nors „Google“ ištekliai atrodo neriboti (ir tikriausiai yra), tikrintuvas tam tikru metu sustoja, jei svetainė yra labai, labai didelė.

 

Jei „Google“ tikrins jūsų puslapius ir vis ras tą patį dalyką, jis „nuobodžiaus“ ir nustos tikrinti jūsų svetainę.

 

Tai gali palikti nepatvirtintus svarbius puslapius, todėl naujas turinys ar pakeitimai gali būti ignoruojami. Įsitikinkite, kad visi svarbiausi puslapiai yra tikrinami ir indeksuojami, sumažinant nesusijusių puslapių, kuriuos jūsų svetainė teikia „Google“, skaičių.

 

Kadangi turinio dublikatas dažniausiai generuojamas iš dinaminių URL iš paieškos filtrų, jis galiausiai kopijuojamas ne vieną, o tūkstančius kartų, atsižvelgiant į tai, kiek yra filtrų derinių.

 

Vienas pavyzdys yra tas, kurį pateikiau aukščiau su „eMAG“. Iš tikrųjų „Google“ filtravo daug daugiau rezultatų, nes ieškodama svetainės: „emag.ro +“ raktinis žodis pateikia daugiau nei 40 000 rezultatų. Daugelis iš jų tikriausiai yra labai panašūs, o kai kurie gali būti identiški. Pavyzdžiui, kitas variantas yra raktinis žodis + baltas. Tačiau nukreipimo puslapyje pateikiami ne tik balti daiktai, todėl jis taip pat nėra svarbus.

6.2 Ryšio signalo praskiedimas

 

Kai gaunate atgalines nuorodas, jie nurodo konkretų URL. Šis URL tampa vis stipresnis, tuo daugiau nuorodų gauna. Tačiau…

 

Jei turite 10 to paties puslapio versijų ir žmonės gali prieiti prie visų, skirtingos svetainės gali susieti su skirtingomis to puslapio versijomis.

 

Nors tai vis tiek naudinga jūsų domenui, tai gali būti ne geriausias jūsų svetainės ar konkrečių, svarbių puslapių, kuriuos norite reitinguoti, sprendimas.

 

Netrukus pakalbėsime apie šią problemą, kas ją sukelia ir kaip ją išspręsti.

6.3 Ne SEO tinkami URL

 

Aukščiau pateikti URL pavyzdžiai yra labiau tinkami paieškos variklio optimizavimui, tačiau kai kurie filtrai gali atrodyti ne tokie draugiški. Mes visi žinome, kad „Google“ rekomenduoja, kad jūsų URL būtų patogūs. Keistai ilgi URL yra susieti su virusais, kenkėjiškomis programomis ir sukčiavimu.

 

Seniai, mes net padarė tyrimus nuo tūkstančio svetaines ir buvo padaryta išvada, kad tikslesniais URL, tuo didesnė tikimybė, kad bus aukščiau.

 

Netinkamo URL pavyzdys:  https://domain.com/category/default.html?uid=87YHG9347HG387H4G&action=register

Draugiško URL pavyzdys:  https://domain.com/account/register/

 

Stenkitės, kad URL būtų trumpi ir lengvai skaitomi, kad jie padėtų ir nepakenktų jūsų svetainėms. Pavyzdžiui, žmonės išsiaiškins, ką reiškia šie filtrai, jei pasakysite „order = asc & price = 500 & color = red“. Bet nebent esate labai didelis ir patikimas prekės ženklas, pvz., „Google“, jie nebus tokie tikri, kas vyksta, jei URL parametro plėtinys yra = NgfZXLizAuqErwTM6JWIDA (tai yra „Google“ paieškos parametrų priesaga).

6.4 Netinkama vartotojo patirtis

 

Kaip jau sakiau anksčiau, kartais puslapio dubliavimas gali sukelti blogą vartotojo patirtį, o tai ilgainiui pakenks jūsų svetainei.

 

Jei galų gale reitinguosite puslapį į „Google“ viršų, kai jis iš tikrųjų nėra aktualus, vartotojai tai pastebės iškart (pvz., Indeksuodami paieškos puslapį spalva xyz, kai neturite tos spalvos elementų). 

7. Vidinės pasikartojančio turinio problemos

 

Pagaliau atėjo laikas išvardyti populiariausius scenarijus, kaip internete sukuriamas pasikartojantis turinys. Norėdami patikrinti kai kuriuos SEO pagrindus, pradėkime nuo to, kaip tai vyksta svetainėse viduje, nes tai yra pati dažniausia problema.

7.1 HTTP / HTTPS ir WWW / ne WWW

 

Jei savo svetainėje turite SSL sertifikatą , yra dvi jūsų svetainės versijos. Vienas su HTTP ir vienas su HTTPS.

 

 • http://domain.com
 • https://domain.com

 

Jie gali atrodyti labai panašūs, tačiau „Google“ akimis jie skiriasi. Visų pirma, jie yra skirtingi URL. Kadangi tai yra tas pats turinys, tai lemia turinio dublikatą. Antra, vienas yra saugus, o kitas – ne. Tai didelis saugumo skirtumas.

 

Jei planuojate perkelti savo svetainę į saugų URL, būtinai patikrinkite šį HTTP į HTTPS perkėlimo vadovą .

 

Taip pat yra dar dvi versijos:

 

 • domain.com
 • www.domain.com

 

Tai tas pats, kas aukščiau, nesvarbu, ar jie veikia HTTP, ar HTTPS. Du atskiri URL su tuo pačiu turiniu. Galbūt nematote didelio skirtumo tarp šių dviejų, tačiau www iš tikrųjų yra padomenis . Jūs tiesiog taip įpratote juos matyti kaip tą patį, nes jie rodo tą patį turinį ir paprastai nukreipia į vieną pageidaujamą versiją.

 

Nors „Google“ gali žinoti, kaip vienoje versijoje rodyti savo rezultatų puslapius, dažniausiai ji ne visada būna tinkama.

 

Aš su tuo susidūriau daug kartų. Tai yra pagrindinis SEO techninis dalykas, kurį turėtų patikrinti kiekvienas SEO, tačiau labai daugelis daro šią klaidą ir pamiršta nustatyti pageidaujamą versiją. Kai kuriuose raktiniuose žodžiuose „Google“ rodė HTTP versiją, o kituose – to paties puslapio HTTPS versiją. Nelabai nuoseklus.

 

Taigi, kaip galite tai išspręsti?

 

Sprendimas: Norėdami išspręsti šią problemą, įsitikinkite, kad visas kitas URL versijas nukreipiate į pageidaujamą versiją. Tai turėtų būti taikoma ne tik pagrindiniam, bet ir visiems kitiems puslapiams. Kiekvienas nepageidaujamų versijų puslapis turėtų būti nukreiptas į tinkamą puslapio pageidaujamą versiją:

 

Pvz., Jei jūsų pageidaujama versija yra https://www.domain.com/page1, tada…

 

 • http://domain.com/page1/
 • http://www.domain.com/page1/
 • https://domain.com/page1/

… visi 301 turėtų nukreipti į https://www.domain.com/page1/

 

Tik tuo atveju, jei jums įdomu, WWW versija padės jums ilgalaikėje perspektyvoje, jei jūsų svetainė bus tikrai didelė ir norite serveriuose rodyti vaizdus be slapukų iš padomenio. Jei tik kuriate savo svetainę, naudokite „WWW“. Jei jau esate šakniniame domene, palikite jį tokį. Perjungti neverta.

 

Taip pat galite nustatyti pageidaujamą versiją iš senosios „Google Search Console“:

 

Pageidaujama domenų paieškos konsolė

 

Tačiau 301 peradresavimas yra privalomas. Be jų nuorodų signalai bus praskiesti tarp 4 versijų. Kai kurie žmonės gali susieti su jumis naudodami vieną iš kitų variantų. Be 301 peradresavimo jūs neišnaudosite visų šių nuorodų pranašumų ir visos ankstesnės nuorodų kūrimo pastangos išnyks.

 

Be to, mes dar nesame tikri dėl TGS eigos su nauja iteracija, todėl neaišku, ar ši funkcija vis dar bus prieinama ateityje.

7.2 Hierarchiniai produktų URL

 

Viena dažna problema, dėl kurios kyla pasikartojantis turinys, yra hierarchinių produktų URL naudojimas. Ką aš noriu pasakyti tuo?

 

Tarkime, kad turite elektroninės prekybos parduotuvę, kurioje yra labai daug produktų ir kategorijų, arba tinklaraštį, kuriame yra labai daug įrašų ir kategorijų.

 

Hierarchinėje URL struktūroje URL atrodytų taip:

 

 • https://www.domain.com/store/category/subcategory/product
 • https://www.domain.com/blog/category/subcategory/article

 

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo gerai. Problema kyla, kai turite tą patį produktą ar gaminį keliose kategorijose.

 

Dabar vienas sprendimas:

 

Jei esate 100% tikri, kad jūsų produktas / straipsnis nebus dviejų skirtingų kategorijų, galite saugiai naudoti hierarchinius URL.

 

Pvz., Jei turite puslapį pavadinimu „paslaugos“ ir turite kelias unikalias paslaugas su kategorijomis ir subkategorijomis, nėra jokių problemų dėl hierarchinių URL.

 

 • https://www.domain.com/services/digital-marketing/
 • https://www.domain.com/services/digital-marketing/seo
 • https://www.domain.com/services/digital-marketing/ppc
 • https://www.domain.com/services/digital-marketing/email-marketing
 • https://www.domain.com/services/website-creation/
 • https://www.domain.com/services/website-creation/presentation
 • https://www.domain.com/services/website-creation/blog
 • https://www.domain.com/services/website-creation/ecommerce

 

Sprendimas:  Jei manote, kad jūsų straipsniai ar produktai bus keliose kategorijose, tada geriau atskirti įrašų tipus ir taksonomijas su savo priešdėliais:

 

 • https://www.domain.com/store/category/subcategory/
 • https://www.domain.com/store/products/product-name/

 

Kategorijų puslapiai vis tiek gali išlikti hierarchiški tol, kol subkategorija nerandama keliose šakninėse kategorijose (vienas scenarijus būtų „/ accessories“, kurie gali būti keliose kategorijose ir subkategorijose, tačiau tai yra tik tas pats pavadinimas, o turinys yra visiškai skiriasi, todėl tai nėra pasikartojantis turinys).

 

Kitas sprendimas būtų nurodyti pagrindinę kategoriją ir tada naudoti kanonines žymas arba 301 peradresavimus į pagrindinę versiją, tačiau tai nėra toks elegantiškas sprendimas ir vis tiek gali praskiesti ryšio signalą.

 

Įspėjimas: jei planuojate išspręsti šią problemą keisdami URL struktūrą, įsitikinkite, kad nustatėte tinkamus 301 peradresavimus! Kiekviena sena pasikartojanti versija turėtų būti 301 iki galutinės ir unikalios naujos.

7.3 URL variantai (parametrai ir seanso ID)

 

Viena dažniausių turinio dubliavimo priežasčių yra URL variantai. Parametrai ir URL plėtiniai sukuria kelias to paties turinio versijas skirtingais URL.

 

Jie yra ypač populiarūs elektroninės prekybos svetainėse, tačiau juos galima rasti ir kitokio tipo svetainėse, tokiose kaip rezervavimo svetainės, nuomos paslaugos ir net tinklaraščių kategorijų puslapiai.

 

Pvz., El. Prekybos parduotuvėje, jei turite filtrų, skirtų prekėms rūšiuoti pagal didėjančią ar mažėjančią kainą, galite gauti vieną iš šių dviejų URL:

 

 • domain.com/category/subcategory?order=asc
 • domain.com/category/subcategory?order=desc

 

Šie puslapiai vadinami briaunotais puslapiais. Fasetas yra viena objekto pusė su keliomis pusėmis. Ankstesniame pavyzdyje puslapiai yra labai panašūs, bet užuot parašyti nuo A iki Z, jie parašyti nuo A iki A. 

 

Kai kurie žmonės susies su pirmuoju variantu, tačiau kiti gali susieti su antruoju, atsižvelgiant į tai, kuriame filtre jie buvo paskutiniai. Nepamirškime ir apie originalią versiją be jokių filtrų (domain.com/category/subcategory). Be to, tai tik du filtrai, tačiau jų gali būti daug daugiau (apžvalgos, aktualumas, populiarumas ir kt.).

 

Dėl to susilpnėja nuorodos signalas, todėl kiekviena versija tampa šiek tiek stipresnė, užuot padariusi vieną to puslapio versiją tikrai stiprią. Galų gale tai sukels mažiau reitingų.

 

Pasikartojantys turinio aspektų parametrai

„Walmart“, turinti prekės ženklo aspektus savo kūdikių servetėlių kategorijoje

 

Žinoma, galite teigti, kad dėl puslapių skaičiaus puslapiai iš tikrųjų bus visiškai kitokie. Tai tiesa, jei kategorijoje turite pakankamai produktų, kad užpildytumėte kelis puslapius.

 

Tačiau taip pat galėčiau teigti, kad pirmasis „? Order = desc“ puslapis yra domeno.com/category/subcategory?order=asc paskutinio puslapio dublikatas ir atvirkščiai. Vienas iš jų taip pat yra pagrindinės versijos dublikatas, nebent pagrindinė versija juos užsako atsitiktinai.

 

Taip pat galėčiau teigti, kad „ Google“ iš tikrųjų nebesvarbi puslapių skaičiavimu . Tiesą sakant, tai taip mažai rūpi, kad pamiršo mums pasakyti, kad jiems tai nerūpi.

 

„Google“ vis tiek rekomenduoja naudoti puslapių nustatymą taip pat, kaip ir anksčiau (su parametrais arba pakatalogiais).

 

Tačiau taip pat turėtumėte įsitikinti, kad tinkamai susiejate šiuos puslapius ir kad kiekvienas puslapis gali „savotiškai“ atsiskirti. Mihai Aperghis iš „ Vertify“  paklausė apie tai Johno Muellerio ir tai buvo jo atsakymas:

 

https://youtu.be/1xWLUoa_YIk?t=876

 

Tai, kad parametrai sukuria pasikartojančias turinio problemas, nereiškia, kad niekada neturėtumėte indeksuoti jokių puslapių, kuriuose yra parametrų. 

 

Kartais vertėtų indeksuoti briaunotus puslapius, jei vartotojai tuos filtrus naudoja kaip raktinius žodžius savo paieškos užklausose.

 

Pavyzdžiui, kai kurie blogi filtrai, kurių neturėtumėte indeksuoti, gali būti rūšiuojami pagal kainą, kaip parodyta aukščiau. Tačiau, jei jūsų vartotojai ieško „geriausias naudotas automobilis iki 3000 metų“, filtrai, kurių kaina yra nuo X iki Y, gali būti tinkami.

 

Kitas populiarus pavyzdys yra spalvų filtrai. Jei neturite konkrečios produkto spalvų schemos, bet filtras yra, nenorite to indeksuoti. Tačiau jei filtravimas pagal juodą spalvą visiškai pakeičia puslapio turinį, tai gali būti tinkamas puslapis indeksuoti, ypač jei jūsų vartotojai taip pat naudoja tokias užklausas kaip „juodi žieminiai paltai“.

 

Aukščiau pateikti pavyzdžiai skirti tam tikrai bendrai el. Prekybos parduotuvei, tačiau pabandykite pritaikyti juos savo konkrečiam atvejui. Pvz., Jei teikiate automobilių nuomos paslaugą, žmonės gali nebūtinai ieškoti spalvų, bet gali ieškoti dyzelino, benzino ar elektrinių, todėl galbūt norėsite jas indeksuoti.

 

Vienas dalykas, kurį reikia paminėti, yra tai, kad į inkarus panašūs plėtiniai ir priesagos (#) nėra laikomi URL kopijomis. „Google“ tiesiog nepaiso fragmentų.

 

Ianas Laurie iš „Portent“ kalba apie tai, kaip išspręsti didžiulį turinio kopiją (nuorodos su parametrais į kontaktinius puslapius kiekviename svetainės puslapyje). Išeitis buvo naudoti # vietoj? kaip kontakto puslapio URL plėtinys. Kažkodėl „Google“ visiškai nepaiso sąsajų su inkarais.

 

Tačiau šiame straipsnyje Ianas mini, kad jis net nebandė rel = canonical išspręsti problemos. Nors „rel = canonical“ greičiausiai apskritai nepakenks, šiuo atveju tai galėjo būti nenaudinga dėl klausimo masto.

 

Sprendimas:   geriausias sprendimas čia yra iš tikrųjų vengti pasikartojančių turinio problemų. Nepridėkite parametrų, kai tai nėra būtina, ir nepridėkite parametrų, kai puslapiai bent jau tam tikru mastu nesukuria unikalaus aspekto.

 

Tačiau, jei poelgis padarytas, reikia ištaisyti rel = canonical ir kanonizuoti visus nenaudingus aspektus iki URL šaknies, arba visiškai išindeksuoti tuos puslapius. Nepamirškite, kad „Google“ yra viena, nusprendžianti, ar ji priims „rekomendaciją“, kurią pateikiate per „robots.txt“ ar „noindex“ metažymas. Tai taip pat taikoma kanoninėms žymoms, tačiau, mano patirtis, jie veikia gana gerai!

 

Nepamirškite palikti indeksuoti svarbių aspektų (kanoniniai), ypač jei jie ieško. Taip pat dinamiškai generuokite jų pavadinimus.

 

Faseto pavadinime neturėtų būti toks pats pavadinimas kaip pagrindinės kategorijos puslapyje. Jis turėtų būti dinamiškai generuojamas, atsižvelgiant į filtrus. Taigi, jei mano kategorija yra „Išmanieji telefonai“, o pavadinimas yra „ Geriausi išmanieji telefonai, kuriuos galite nusipirkti 2019 m., O vartotojas filtruoja pagal spalvas ir kainą, tada briaunos pavadinimas turėtų būti panašus į„ Geriausi mėlyni išmanieji telefonai, kurių vertė mažesnė nei 500 USD, kuriuos galite įsigyti 2019 m. “

7.4 Blogas daugiakalbis įgyvendinimas

 

Kita problema, dėl kurios gali pasikartoti turinys, yra blogas „hreflang“ diegimas.

 

Daugelyje daugiakalbių svetainių „hreflang“ diegimas yra blogas. Taip yra todėl, kad dauguma ten esančių papildinių įgyvendina neteisingą „hreflang“.

 

Net aš kai kuriuos naudoju, nes neradau alternatyvos. Aš pristatysiu problemą:

 

Kai turite 2 kalbas ir puslapis yra išverstas į abi kalbas, viskas gerai. Kiekviename puslapyje yra 2 „hreflang“ žymos, nukreipiančios į kitą versiją. Tačiau kai puslapis nėra išverstas, kitos kalbos versija nurodo kitos kalbos šaknį, kai jos iš viso neturėtų būti. Iš esmės tai „Google“ nurodo, kad prancūzų kalba domeno.com/en/untranslated-page/ versija yra domain.com/fr/, o tai nėra tiesa.

 

„Polylang“ turi šią problemą. Žinau, kad WPML taip pat jį turėjo, bet nesu tikras, ar jie dar nesprendė.

 

Tačiau pasikartojančias turinio problemas sukelia ne pati „hreflang“ žyma, o nuorodos į šiuos puslapius iš kalbos parinkiklio.

 

„Hreflang“ problema tik painioja paieškos variklius, kuriame puslapyje kur rodyti. Tai nesukelia dubliuoto turinio problemų. Nors kai kurie papildiniai yra protingesni, kiti svetainės meniu sukuria puslapius ir nuorodas į tas kitas versijas. Dabar tai yra pasikartojantis turinys.

 

Kai puslapiai neišversti, „qTranslate“ (kurio atsisakyta) sukuriamos nuorodos į kitus variantus, tačiau jie pateikiami kaip tušti arba pateikiant įspėjamąjį pranešimą, kuriame sakoma „Ši kalba šiam puslapiui negalima“. Tai sukuria daugybę tuščių puslapių su panašiais URL ir pavadinimais (pavogtais iš originalo kalbos), kurie degina tikrinimo biudžetą ir dar labiau painioja paieškos sistemas.

 

Dabar galite pagalvoti, kad pataisyti lengva, tačiau suliejimas iš vieno įskiepio į kitą ne visada yra lengviausias dalykas. Norint tai padaryti, reikia daug laiko ir pastangų.

 

Sprendimas:  paprastas sprendimas yra nesukurti jokių nuorodų į neišverstus variantus. Jei turite 5 kalbas, puslapyje, kuris yra išverstas į visas 5 kalbas, meniu turėtų būti kitos 4 nuorodos (tarkime, po vėliavos išskleidžiamuoju meniu) ir tinkamai įdiegtos atitinkamos „hreflang“ žymos.

 

Tačiau, jei turite 5 kalbas, tačiau konkretus puslapis yra išverstas tik 2 kalbomis, išskleidžiamajame vėliavų meniu turėtų būti tik 1 nuoroda į kitą puslapį (galbūt 2 nuorodos į abu puslapius, nuoroda į save nukreipianti iš tikrųjų nėra problema) ). Be to, vietoje visų 5 turėtų būti tik 2 „hreflang“ žymos.

 

Jei norite sužinoti daugiau apie SEO ir daugiakalbes svetaines, turėtumėte perskaityti šį įrašą apie įprastas „hreflang“ klaidas .

7.5 Indeksuoti skelbimų nukreipimo puslapiai

 

Nors gerai, kad visur yra nukreipimo puslapiai, orientuoti į konversijas, kartais jie nėra patys geriausi SEO. Taigi labai gera idėja sukurti tinkintus puslapius tik skelbimams.

 

Čia yra tai, kad daug kartų jie yra labai panašūs ir siūlo tą patį turinį. Kodėl panašūs ir ne tapatūs? Na, priežasčių gali būti daug. Galbūt jūs turite skirtingus tų puslapių tikslus arba kitokias reklamos platformos taisykles.

 

Pvz., Galite pakeisti tik vaizdą, nes „AdWords“ taisyklės neleidžia naudoti liemens matavimo įrankių kalbant apie svorio metimo produktus. Tačiau kalbant apie organinę paiešką, tai tikrai nėra problema.

 

Sprendimas:  Jei jūsų nukreipimo puslapiai buvo sukurti specialiai skelbimams ir neturi jokios SEO vertės, naudokite juose „noindex“ metažymą. Taip pat galite pabandyti juos kanonizuoti pagal labai panašią versiją, kuri iš tikrųjų yra skirta organinei paieškai.

7.6 Katilų turinys

 

„Boilerplate“ turinys yra turinys, randamas keliuose ar kiekviename jūsų svetainės puslapyje. Dažni pavyzdžiai yra antraštės, naršymo meniu, poraštės ir šoninės juostos. Tai labai svarbu svetainės funkcionalumui. Mes prie jų pripratę ir be jų svetainėje būtų kur kas sunkiau naršyti.

 

Tačiau kartais tai gali sukelti pasikartojantį turinį, pavyzdžiui, kai turinio yra per mažai. Jei turite tik 30 žodžių 50 skirtingų puslapių, bet antraštėje, poraštėje ir šoninėje juostoje yra 250 žodžių, tai yra maždaug 90% panašumo. Tai dažniausiai lemia turinio, o ne katilo, trūkumas.

 

Sprendimas:  per daug tuo nesijaudinkite. Tiesiog pabandykite išlaikyti savo puslapių turinį turtingą ir unikalų. Jei kai kuriuose jūsų filtrų maišytuvų puslapiuose yra per mažai produktų, katilinės turinys bus didžioji dalis turinio. Tokiu atveju norite naudoti aukščiau nurodytą sprendimą URL variantų skyriuje.

 

Tai taip pat gera idėja, jei išlaikysite ją šiek tiek dinamišką. Ir sakydamas, kad dinamiškas, aš neturiu omenyje atsitiktinių. Kiekviename puslapyje ji vis tiek turėtų būti statiška, tik ne kiekviename puslapyje.

 

Pavyzdžiui, „Kayak“ poraštėje naudojama puiki vidinio susiejimo strategija . Užuot rodę tuos pačius miestus vėl ir vėl, jie rodo tik artimiausius ar aktualesnius miestus. Taigi, nors pagrindiniame puslapyje rodomi svarbiausi JAV miestai, Niujorke rodomi tik aplinkiniai miestai. Tai labai aktualu vartotojui, o „Google“ tai mėgsta!

8. Išorinis pasikartojantis turinys (plagiatas)

 

Tarp domenų gali pasikartoti turinys. Vėlgi, „Google“ nenori savo vartotojams to paties rodyti 6 kartus, todėl dažniausiai reikia pasirinkti tik vieną, originalų straipsnį. 

 

Tarp skirtingų domenų turinio dubliavimasis yra skirtingų scenarijų. Pažvelkime į kiekvieną iš jų ir sužinokime, ar galime pasiūlyti keletą sprendimų!

8.1 Kažkas pavagia jūsų turinį

 

Paprastai „Google“ bando apdovanoti originalų turinio kūrėją. Tačiau kartais tai nepavyksta.

 

Priešingai nei įprasta manyti, „Google“ gali nežiūrėti į paskelbimo datą, bandydama nustatyti, kas buvo pirmas, nes tai lengva pakeisti HTML. Vietoj to, jis žiūri, kada jis pirmą kartą indeksavo.

 

„Google“ išsiaiškina, kas pirmiausia paskelbė turinį, atsižvelgdamas į tai, kada ji indeksavo pirmąją to turinio kartojimą.

 

Žmonės dažnai bando apgauti „Google“, manydami, kad jie pirmiausia paskelbė turinį. Tai nutiko net mums, čia, „CognitiveSEO“. Kadangi skelbiame gana dažnai, ne visada stengiamės „Google“ pasakyti „Ei, žiūrėk, naujas turinys, indeksuok dabar!“

 

Tai reiškia, kad mes leidžiame tikrintuvui atlikti savo darbą ir gauti savo turinį, kai jis mano esant tinkamu. Bet tai leidžia kitiems pavogti turinį ir jį indeksuoti greičiau nei mes. Automatiniai tinklaraščiai, naudojantys turinio skydelius, pavagia turinį ir liepia „Google“ nedelsiant jį indeksuoti.

 

Kartais prireikia ir nuorodų, o tada „Google“ sugeba išsiaiškinti pirminį šaltinį, jei gerai atliekate vidinį susiejimą. Tačiau dažnai jis pašalina visas nuorodas ir kartais netgi prideda savo nuorodas.

 

Kadangi „Google“ akimis mūsų domenas yra autoritetingas ir dauguma šių tinklaraščių turi silpnus domenus, „Google“ viską išsiaiškina gana greitai.

 

Bet jei turite gana naują domeną, o kita didesnė svetainė pavagia jūsų turinį ir pirmiausia jį indeksuoja, tada negalite daug padaryti. Tai atsitiko man kartą su asmeniniu tinklaraščiu Rumunijoje. Kai kurie vaikinai manė, kad kūrinys buvo toks nuostabus, kad turėjo jį pavogti. Problema buvo ta, kad jie net nesusiejo su pirminiu šaltiniu.

 

Sprendimas:  Kai kas nors pavagia jūsų turinį, geriausias būdas apsisaugoti yra pirmiausia jį indeksuoti. Kuo greičiau indeksuokite savo puslapius naudodami „Google Search Console“.

 

Prašyti indeksuoti TGS

 

Tai gali būti keblu, jei turite didžiulę svetainę. Kitas dalykas, kurį galite padaryti, yra pabandyti užblokuoti grandiklius nuo jūsų tikrinimo jūsų serveryje. Tačiau jie kiekvieną kartą gali naudoti skirtingus IP.

 

Taip pat galite pateikti „ Google“ DMCA ataskaitą ir pranešti jiems, kad nesutinkate, kad jūsų turinys būtų pavogtas / nuimtas. Yra labai mažai tikimybės, kad tai padės, bet niekada negali žinoti.

8.2 Jūs vagiate kažkieno turinį

 

Na … apie tai negaliu daug pasakyti. Jūs neturėtumėte vogti kitų žmonių turinio! Kažkur SEO pradedančiųjų vadove turėtų būti parašyta, kad turinio vagystė nėra turinio rinkodaros strategija.

 

Turinio vagis

 

Apskritai turėdami tik pasikartojantį turinį savo svetainėje, paieškos sistemos nepadarys puikių rezultatų. Taigi turinio rinkimo įrankių ir automatinių tinklaraščių naudojimas nėra būdas pasirinkti SEO.

 

Tačiau nėra negirdėtų svetainių, kurios padoriai pragyvena iš turinio iškrapštymo. Paprastai jie tai reklamuoja naudodamiesi skelbimais ir socialine žiniasklaida, tačiau kartais taip pat sulaukia padoraus paieškos variklių srauto, ypač kai jie paskelbia naujienas.

 

Tai gali sukelti teisinius veiksmus, kurie gali uždaryti jūsų svetainę ir netgi sukelti didesnių problemų, tokių kaip ieškiniai ir baudos. Tačiau jei turite savininkų leidimą nukopijuoti jų turinį, nematau su tuo susijusios problemos. Galų gale visi darome tai, ko norime.

 

Nors „Google“ mano, kad jų paieškos varikliui nėra jokios pridėtinės vertės, ir stengiasi kuo įmanoma apdovanoti originalų kūrėją, jūs negalite sakyti, kad naujienų svetainė niekada nėra naudinga. Galbūt perspėjimas apie gaivalines nelaimes kai kuriuos žmones pasiekia per tą svetainę ir išgelbsti kai kurias gyvybes. Niekada nežinai.

 

Ką daryti, jei iš tikrųjų nevagiate jų turinio?

 

Ką daryti tais atvejais, kai turinys jums atrodo įdomus ir norite jį iš naujo paskelbti, kad ir jūsų auditorija galėtų jį perskaityti? Arba tarkime, kad publikuojate svečio įrašą „Forbes“, bet taip pat norite juo pasidalinti su savo auditorija savo svetainėje?

 

Na, tokiu atveju iš tikrųjų nėra problemų, jei gausite pirminio šaltinio patvirtinimą.

 

Sprendimas:  SEO požiūriu tai tikrai nėra problema, jei skelbiate kažkieno turinį. Tačiau įsitikinkite, kad turite tam pritarimą, kad nekiltų jokių teisinių problemų. Jie greičiausiai norės atgalinės nuorodos į savo pradinį įrašą 99,9% atvejų.

 

turinio rinkodara

 

Jūs netgi galite naudoti kanoninę nuorodą į originalų įrašą. Nenaudokite 301, nes tai nukreips žmones tiesiai į šaltinį, o jūs visiškai neturėsite kredito.

 

Nesitikėkite, kad reitinguosite pagal tą turinį niekur, ypač jei jūsų bendras domeno našumas yra mažesnis nei pradinio šaltinio. Tai sakant, neleiskite kitoms didelėms svetainėms pakartotinai paskelbti jūsų turinio, straipsnio pradžioje nenurodant bent atgalinės nuorodos į jūsų pradinį šaltinį arba, pageidautina, HTML šaltinyje visavertės kanoninės žymos.

8.3 Turinio kuravimas

 

Turinio kuravimas yra informacijos, susijusios su konkrečia tema ar dominančia sritimi, rinkimo procesas. Aš to nerašiau. Vikipedija padarė.

 

Kuruojant turinį retai kuriamas turinys. Skirtumas tarp turinio kuravimo ir plagijavimo yra tas, kad plagijavime žmonės teigia esantys pirminiai turinio savininkai.

 

Tačiau apibrėžimas turi savo problemų, nes viskas gali būti labai niuansuota. Ką daryti, jei aš iš tikrųjų sugalvoju idėją, bet nežinau, kad kažkas apie tai rašė anksčiau? Ar tai vis dar plagiatas?

 

Tiesą sakant, ką iš tikrųjų kada nors išrado? Ar galite įsivaizduoti / išrasti naują spalvą? Net Leonardo Da Vinci tikriausiai įkvėpė savo sraigtasparnį iš klevo sėklos.

 

Pavyzdžiui, šis įrašas yra 100% kuruojamas turinys. Surinkau informaciją iš viso žiniatinklio ir ją centralizavau. Brianas Deanas tai vadina dangoraižių technika . Nors žmonės tai darė per amžius, jis jam davė vardą ir dabar tuo garsėja.

 

Dangoraižių technika „Backlinko“

„Backlinko“ dangoraižių technika

 

Tačiau iš tikrųjų nieko nevogiau. Pirmiausia surinkau informaciją į galvą ir tada ją iškrovau šiame straipsnyje. Nenaudojau „copy paste“ ir neteigiau, kad išradau šiuos metodus ar metodus. Cituodavau žmones ir net susiečiau juos. Viskas, ką padariau, buvo visa ši informacija įdėta į vieną vietą, perrašant ją iš savo galvos.

 

Sprendimas:  Kai rašote turinį naudodamiesi „Dangoraižių technika“ arba kuruodami turinį ar kaip norite jį pavadinti, įsitikinkite, kad nekopijavote įklijuoti.

 

Įsitikinkite, kad pažvelgėte į temą iš naujos perspektyvos, kitu kampu. Įsitikinkite, kad pridėjote asmeninį ryšį. Būtinai pridėkite vertės. Tuomet tai padės jums pasiekti viršūnę.

8.4 Turinio sindikavimas

 

Po žiniatinklio pašalinimo turinio sindikavimas yra antras pagal dažnumą turinio kopija internete. Skirtumas tarp šių dviejų yra tai, kad tai yra sąmoningas veiksmas.

 

Taigi kyla klausimas! Ar turinio sindikavimas per 10–20 svetainių paveiks mano SEO?

 

Turinio sindikacijos SEO

 

Apskritai turinio sindikavime nėra jokių problemų, jei tai nėra pagrindinis jūsų turinio generavimo metodas (kuris atrodo kaip žiniatinklio grandymas).

 

Sindikuojant turinį, puiki idėja gauti rel = kanoninį pirminiam šaltiniui ar bent atgalinę nuorodą.

 

Vėlgi, „Google“ nepatinka vėl ir vėl matyti tą patį. Iš tikrųjų tai yra kanoninės žymos tikslas, todėl naudokite ją tinkamai!

 

Sprendimas:  įsitikinkite, kad turinio sindikavimas nėra jūsų pagrindinis dalykas, nes „Google“ gali jį pasiimti kaip turinį. Jei norite sindikuoti savo turinį, darykite viską, kad jūsų svetainėje pirminis URL gautų kanoninę žymą. Tai užtikrins, kad kitos svetainės negalės jūsų viršyti.

 

Jei „rel = canonical“ nėra pasirinkimas, tada bent jau gaukite atgalinę nuorodą ir pabandykite ją gauti kuo arčiau pradžios.

9. Kaip nustatyti pasikartojančias turinio problemas

 

Jei tyčia pasiekėte šį straipsnį, greičiausiai jau turite turinio dublikato problemą. Tačiau ką daryti, jei nežinote, kad turite?

 

Prieš kurį laiką tai buvo įmanoma ir senoje „Google Search Console“ versijoje. Deja, dabar šiose skiltyse pateikiama „Ši ataskaita čia nebėra“. Savo oficialiame pareiškime , „Google” pareiškė, kad jie bus: ‘Išleisk eiti „šio seno funkcija.

 

Paieškos pulto turinio kopijos vaizdo rezultatas

Vaizdas iš „SerpStat“

 

Na, kadangi to nebėra, „ CognitiveSEO“ svetainės audito įrankis yra puikus būdas lengvai nustatyti pasikartojančias turinio problemas:

 

SEO pasikartojančio turinio problemos

 

Galite pasidomėti turinio dubliavimu arba pavadinimo, antraštės ir metaaprašymo dubliavimu.

 

Pasikartojantis turinys

 

Šis įrankis taip pat turi nuostabią išplėstinę funkciją, kuri identifikuoja beveik pasikartojančius puslapius ir nurodo jų panašumo lygį!

 

Kiekviename įrankio puslapyje yra patarimų, kaip išspręsti skirtingas problemas, taigi, jei bandote išspręsti bet kokias pasikartojančias turinio problemas, Svetainės audito įrankis jums tikrai gali padėti.

11. Kaip atsikratyti ar išspręsti pasikartojančio turinio problemas

 

Aukščiau pateiktuose kiekvieno scenarijaus pavyzdžiuose matėte, kad yra įvairių sprendimų, pradedant puslapių neindeksavimu, baigiant 301 peradresavimu ir kanoninėmis URL žymomis.

 

Pažvelkime į tai, ką daro kiekvienas sprendimas, kad galėtumėte geriau suprasti, kodėl kiekvienas iš jų gali būti geresnis konkrečiais atvejais. Tokiu būdu galėsite tinkamai pasirinkti pasirinkdami savo unikalų scenarijų.

 

Pirmiausia atminkite, kad:

 

Geriausias būdas ištaisyti pasikartojantį turinį yra vengti jo turėjimo.

 

Pasikartojančios turinio problemos gali labai greitai paaštrėti ir jas gali būti labai sunku išspręsti. Štai kodėl visada pravartu pasikalbėti su SEO specialistu, dar net nepaleisdami interneto svetainės. Įsitikinkite, kad specialistas susisiekia su kūrėjų komanda. Užkirsti kelią ligai visada yra geriau ir pigiau nei ją gydyti!

11.1 301 peradresavimo naudojimas

 

301 nukreipimas gali išspręsti turinio dublikato problemą. Tačiau tai taip pat reiškia, kad puslapis visiškai išnyks ir bus nukreiptas į naują vietą.

 

Jei jums, vartotojams, nereikia patekti į tą puslapį, „301“ yra geriausias būdas susidoroti su pasikartojančiu turiniu. Tai perduoda nuorodų nuosavybę ir „Google“ visada ją gerbs. Tačiau tai nėra tinkamas pavyzdys, pavyzdžiui, dėl aspektų, nes norite, kad jūsų vartotojai galėtų pasiekti tuos puslapius.

 

Jei naudojate „Apache“ serverį, galite naudoti papildinį 301 peradresavimui arba peradresavimui iš .htaccess failo. Taip pat tikriausiai yra 1 000 kitų būdų nustatyti 301, bet tam turite „Google“.

11.2 Kanoninių žymų naudojimas (tikriausiai geriausia)

 

Kanoninę žymą „Google“ iš tikrųjų pristatė kaip turinio dubliavimo sprendimą.

 

Kai jums reikia, kad vartotojai galėtų patekti į tuos puslapius iš svetainės ar bet kur kitur, bet nenorite painioti paieškos sistemų, kuriuos puslapius reitinguoti, nes jie gali būti labai panašūs, tuomet galite naudoti kanoninę žymą paieškos varikliams pasakyti kuris puslapis turėtų būti rodomas paieškos rezultatuose.

11.3 „Noindex“ naudojimas

 

Neindeksavus kai kurių puslapių, galima išspręsti ir pasikartojančias turinio problemas. Tačiau turite įsitikinti, kad šie puslapiai iš tikrųjų nenaudingi.

 

Didelis įspėjamasis ženklas, kad neturėtumėte jų pašalinti iš rodyklės, yra atgalinės nuorodos. Jei šiuose puslapiuose yra atgalinės nuorodos, 301 arba kanoninė žyma gali būti geresnis pasirinkimas, nes jie perduoda nuorodų signalus.

 

Galite blokuoti puslapių indeksavimą naudodami failą robots.txt:

 

Vartotojo agentas: *
Neleisti: / page-you-want-noindex-on /

 

Arba galite pridėti „noindex“ metažymą tiesiogiai tuose puslapiuose, kurių nenorite, kad „Google“ indeksuotų:

 

<meta name = ”robots” content = ”noindex”>

 

Tačiau „Google“ nuspręs sekti ar nepaisyti jūsų nurodymų, todėl būtinai patikrinkite savo veiksmų efektyvumą konkrečiu atveju.

11.4 Naudojant visų derinį

 

Kartais negalite jų visų ištaisyti. Galbūt norėsite iš indeksuoti kai kuriuos filtruotų puslapių aspektus, o kitus – kanonizuoti. Kai kuriais atvejais galbūt norėsite jų net 301, nes jie nebeturi vertės. Tai tikrai priklauso nuo jūsų konkretaus atvejo!

 

Nuostabų vadovą, kaip skirtingi pasikartojančio turinio pataisymai veikia puslapius ir paieškos sistemas, galite rasti čia . Tai yra to straipsnio lentelės, kurioje pateikiami metodai ir jų poveikis, ekrano kopija:

 

Ištaisykite pasikartojantį turinį

Ekrano nuotrauka iš practecommerce.com

 

Išvada

 

Pasikartojantis turinys yra problema, paveikianti milijonus svetainių ir maždaug 30% viso interneto! Jei kenčia nuo pasikartojančio turinio, tikimės, kad dabar žinote, kaip jį ištaisyti.

 

Mes bandėme sukurti išsamų vadovą, kuriame rasite viską, ko norite apie temą „turinio kopija ir SEO“. Šis išplėstinis SEO ir dubliuoto turinio vadovas tikrai padės jums, nesvarbu, ar atliekate techninius SEO auditus, ar planuojate internetinės rinkodaros kampaniją.

 

Ar savo SEO kelionėje susidūrėte su turinio dubliavimo problemomis? Praneškite mums toliau pateiktame komentarų skyriuje!