Vaikų skiepijimas yra labai svarbus norint padidinti gyventojų imunitetą ir apriboti koronaviruso plitimą. Nors vaikai virusą platina ne taip efektyviai, kaip suaugusieji, jie sudaro apie 23 procentus gyventojų.

Ekspertai teigė, kad mažai tikėtina, kad šalis pasieks „bandos imuniteto“ ribą – tašką, kuriame virusų perdavimas iš esmės sustoja, tačiau vaikų skiepijimas bus svarbus norint kuo arčiau susipažinti.

14 metų Ty Dropikas, vienas iš tyrimo dalyvių, paragino kitus savo amžiaus žmones pasiskiepyti, kad jie galėtų sukurti plačiai paplitusią imunitetą ir apsisaugoti. Jis neturėjo jokio šalutinio poveikio, todėl įtarė, kad gavo placebą. Jei paaiškės, kad taip yra, jis planuoja kuo greičiau pasiskiepyti.

„Aš žinau, kad tai gali būti savotiškai baisu, bet tai tikrai nėra taip blogai, kaip atrodo“, – sakė jis. „Jei gausite Covid, bus daug blogiau nei užstrigti adatoje, pavyzdžiui, dviem sekundėms“.

Trys Ty 8, 10 ir 16 metų broliai ir seserys taip pat yra įtraukti į vakcinos tyrimus pagal jų amžiaus grupes. Jų motina, daktarė Amanda Dropic, vaikų ligų gydytoja šiaurinėje Kentukio dalyje, teigė, kad jos praktikoje dauguma tėvų trokšta skiepyti savo vaikus, kad jie galėtų atgauti tam tikrą normalumo regėjimą.

„Nerimas ir depresija, kurią matome su vaikais, socialinis vėlavimas, buvo didžiulis“, – sakė ji.

Daktarė Dropika sakė, kad jos vaikai suprato riziką ir buvo pasirengę savanoriauti, nes matė tai kaip pilietinę pareigą. Visi šiandien turimi vaistai atsirado todėl, kad „kažkas norėjo eiti pirmas“, – pridūrė ji.