Didžiosios Britanijos vaistų reguliatorius penktadienį patvirtino vakciną „Pfizer-BioNTech“, skirtą vartoti 12–15 metų vaikams, nes šalis pranešė apie didžiausią koronaviruso atvejų skaičių nuo kovo pabaigos.

Galutinis sprendimas dėl jaunimo įtraukimo į šalies skiepijimo kampaniją dabar priimamas vyriausybės patarėjų komitetas, tačiau Didžiajai Britanijai skiepijant vakciną plečiama tik palaipsniui – šaudyti dabar leidžiama 30 metų ir vyresniems žmonėms – gali praeiti kelios savaitės ar mėnesiai, kol 12–15 metų vaikai galės pasiskiepyti.

JAV ir Europos Sąjunga išvalė kelią dėl vakcinos „Pfizer“ vartojimo 12–15 metų vaikams praėjusį mėnesį. Jungtinės Valstijos paauglius pradėjo skiepyti praėjusį mėnesį, o Vokietija teigė, kad tai prasidės kitą savaitę.

Didžioji Britanija sukūrė vieną greičiausių pasaulyje vakcinų, pagal kurią daugiau nei 75 proc. Suaugusiųjų gavo bent vieną dozę, o pusė buvo visiškai paskiepyti. vieši duomenys.

Tačiau pastaraisiais mėnesiais skiepijimo tempas sulėtėjo, o Didžioji Britanija paskiria kelias Europos šalis pagal paros dozių skaičių.

Didžiosios Britanijos vaistų reguliatoriaus generalinis direktorius June Raine’as penktadienį sakė, kad klinikinių tyrimų duomenys apie 12–15 metų vaikus parodė, kad „Pfizer“ vakcina yra saugi ir veiksminga ir kad „šios vakcinos nauda yra didesnė už bet kokią riziką“.

Reguliatoriaus sprendimas buvo priimtas, kai Didžioji Britanija susiduria su praneštų atvejų, kuriuos paskatino variantas, pirmą kartą aptiktas Indijoje, dabar vadinamu „Delta“, skaičiumi. Remiantis duomenimis, penktadienį visoje šalyje pranešta apie 6200 atvejų vieši duomenys, palyginti su 3 400 savaite anksčiau. Mirčių skaičius tebėra nedidelis – pranešta apie 11 žuvusiųjų penktadienį, tačiau jų skaičius padidėja nuo pastarųjų savaičių vienaženklio skaičiaus.

Kelios Europos šalys uždraudė daugiausiai kelionių iš Didžiosios Britanijos, o ekspertai paragino ministrą pirmininką Borisą Johnsoną atidėti beveik visų birželio 21 d. Numatytų apribojimų panaikinimą. Šią savaitę p. Johnsonas sakė: „Duomenyse šiuo metu nieko nematau. kad galėtume pasiūlyti nukrypti nuo kelio žemėlapio, bet gali tekti palaukti “.

Pastarosiomis savaitėmis britų mokyklose buvo pranešta apie kelis protrūkius, tačiau šalies sveikatos apsaugos tarnybos ketvirtadienį pareiškė, kad tai nesukelia didelio nerimo.

„Infekcijos ir protrūkių tendencijos mokyklose išliko suderintos su visuomenės sveikatos ir švietimo ekspertų lūkesčiais ir atsižvelgiant į tai, kas vyksta šalies mastu”, – sakoma Anglijos visuomenės sveikatos pranešime. pareiškimas.