Kaip profesorius Stuartas Turville’as, virusologas iš Kirby instituto, pasakojo ABC, „Delta“ variantas yra labiau užkrečiamas ir ne tiek jau mirtinas.

„Žvelgiant į 28 dienų stebėjimą po infekcijos, pradinių variantų mirtingumas buvo 1,9 procento mirtingumas”, – sakė jis. „Kol kas„ Delta “variantas rodo 0,3 procento mirtingumą.“

Laikui bėgant atsiranda daugiau vietos pasitikėjimui. Australijos nacionalinio universiteto gydytojas ir mikrobiologijos profesorius Peteris Collignonas, su kuriuo dažnai kalbuosi apie pandemiją, šią savaitę man priminė, kad Australijai dabar geriau nei prieš metus, nes nors vakcina buvo išleista lėtai, daugiau jau duota daugiau nei 7 milijonai jabų.

O žmonės, kuriems skiepijimas yra didžiausias, yra labiausiai pažeidžiami – vyresni nei 70 metų australai.

Per ateinančius tris mėnesius, jei daugiau vakcinų atsargų pasieks Australija, kaip numatyta, mirties ir hospitalizavimo tikimybė ir toliau mažės, nes daugiau žmonių saugos vakcinos. Tada, kaip šiandien paskelbė ministras pirmininkas, visiems bus pasiūlyta vakcina, ir gyvenimas pradės grįžti į kažkokį „normalų“ panašumą. Tikriausiai dar turėsime atlikti „Covid“ testą prieš keliaujant į užsienį, bet, ai, bent jau keliausime.

Ar viskas per lėtai? Taip. Ar tai sukelia pyktį? Visiškai, ir dar labiau, jei atkreipėte dėmesį. Pavyzdžiui, tokie žmonės kaip ponas Collignonas ir ponas Holdenas prieš kelis mėnesius perspėjo, kad ši žiema bus bloga, jei vakcinos išleidimas nebus toks greitas. Ir jie buvo teisūs.

Tačiau tuo pačiu metu galiausiai matosi galutinis taškas – horizontas, kaip tai pavadino vyriausybės pareigūnai. Ir kad tas pyktis taip pat galėtų kilti iš ilgesio ir vilties.