Kaip rasti slaptas kameras?

Paslėptos kameros arba šnipinėjimo kameros – tai vaizdo kameros, naudojamos žmonėms filmuoti iš slaptos vietos be jų žinios. Kaip ir apsaugos kameros, paslėptos kameros naudoja objektyvą ir vaizdo jutiklį, kad užfiksuotų vaizdo įrašus. Kad vaizdas naktį būtų aiškus, gali būti įmontuoti infraraudonųjų spindulių šviesos diodai. Pagrindinis skirtumas tarp paslėptų kamerų ir apsaugos kamerų yra tas, kad slaptos kameros yra ypač mažos ir naudojamos labiau privačiose vietose.

1. Atidžiai apžiūrėkite aplinką

Vienas paprasčiausių būdų aptikti slaptas kameras – atidžiai patikrinti aplinką. Ieškoti cm po cm būtų naudinga, kad pirmajame žingsnyje būtų galima aptikti „akivaizdžias” paslėptas kameras.

Dažniausios vietos, kuriose galima rasti paslėptų kamerų Viduje:

 • Dūmų detektoriai
 • Oro filtravimo įranga
 • Knygos
 • Sienų dekoras
 • Elektros lizdai
 • Staliniai augalai
 • Audinių dėžutės
 • Pliušiniai meškiukai
 • Kanapių pagalvėlės, stalviršiai ir lentynos
 • DVD dėklai
 • Lava lempos
 • Skaitmeninės televizijos dėžutės
 • Sieniniai kištukiniai lizdai
 • Plaukų džiovintuvų laikikliai
 • Sieniniai arba žadintuvai
 • Drabužių kabliukai
 • Rašikliai

Dažniausiai pasitaikančios vietos, kuriose galima rasti paslėptas kameras ir mikrofonus lauke:

 • Kambariniai augalai
 • Skylės duryse
 • Ant stogo
 • Durų skambutis

Kai kurie objektai gali atskleisti įtartinus laidus, lemputes ar lęšius, kurie yra paslėptų šnipinėjimo kamerų požymiai. Jei aptikote neįprastų elektros lizdų ar adapterių, nedelsdami juos atjunkite.

Klausykitės vaikščiodami po visą patalpą. Kai kurios paslėptos kameros su judesio jutikliais veikdamos skleistų beveik negirdimą šurmulį.

 

2. Išjunkite kambaryje šviesą ir naudokite žibintuvėlius

Paslėptų kamerų galite rasti išjungę visas šviesas ir naudodami žibintuvėlį. Dauguma paslėptų kamerų turi raudonus arba žalius šviesos diodus, kurie mirksi arba šviečia esant prastam apšvietimui.

Nesvarbu, kokias paslėptas kameras norite aptikti – laidines ar belaides, šį metodą galite taikyti aptikdami šnipinėjimo kameras automobilyje, parduotuvėse, svetainėje, miegamajame, namuose ir t. t.

Norėdami rasti paslėptas kameras tamsiu paros metu, galite atlikti toliau nurodytus veiksmus:

Kambaryje užtraukite užuolaidas ir išjunkite šviesą. Pasirūpinkite, kad kambaryje būtų kuo tamsiau.
Patikrinkite, ar kambaryje mirksi raudoni arba žali šviesos diodai.
Įjunkite žibintuvėlį ir pasukiokite jį po kambarį, kad pamatytumėte, ar nėra atspindinčios šviesos nuo objektyvo.

3. Pažvelkite į „Wi-Fi” tinklą

Dauguma belaidžių paslėptų kamerų yra prijungtos prie „Wi-Fi”, kad jas būtų galima peržiūrėti nuotoliniu būdu. Norėdami rasti paslėptų kamerų, galite patikrinti, kiek įrenginių yra prijungta prie maršrutizatoriaus.

Jei esate savo namuose, galite prisijungti prie maršrutizatoriaus administratoriaus paskyros ir sužinoti, kokie įrenginiai prijungti prie to paties „Wi-Fi”. Paslėptos kameros paprastai rodomos kaip „nežinomas įrenginys” arba būna su keistais pavadinimais. Galite pašalinti įrenginį iš savo tinklo, kad jis neveiktų normaliai.

Jei nežinote administratoriaus paskyros, galite atsisiųsti „Wi-Fi” nuskaitymo programėlę. Ji gali nustatyti visus įrenginius, esančius tame pačiame „Wi-Fi” tinkle kaip ir jūsų telefonas. Ieškokite bet kokių užuominų, kurios gali būti paslėptos kameros požymis.

Tačiau kartais tai nepadės, nes kitų įrenginių, pavyzdžiui, spausdintuvų, taip pat negalima nustatyti. Paslėptų kamerų, kurios įrašinėja vietoje, šiuo metodu nerasite. Galite išbandyti kelis būdus joms surasti.

4. Paslėptų kamerų paieška mobiliaisiais telefonais

Yra keletas būdų, kaip asmuo gali aptikti paslėptas kameras naudodamas savo „iPhone” arba „Android” mobilųjį telefoną. Vienas iš veiksmingiausių metodų – paskambinti įtariamam asmeniui ir pasivaikščioti aplink. Jei netoliese yra paslėpta kamera, ji greičiausiai trukdys telefono skambučio signalui.

Arba galite patikrinti kambarį naudodami priekinę telefono kamerą, kurios objektyvas neturi infraraudonųjų spindulių filtro ir gali atpažinti paslėptų kamerų infraraudonuosius spindulius.

Kitas paprastas būdas – atsisiųsti programėlę, kuri gali padėti aptikti paslėptas kameras. Internetinėse parduotuvėse yra daug programėlių, kurias galite rinktis. Turėdami išmanųjį telefoną ir programėlę, paslėptas kameras galite rasti greitai ir lengvai.

5. Naudokite paslėptos kameros detektorių

Profesionalūs RF (radijo dažnio) signalų detektoriai arba kiti paslėptų kamerų klaidų detektoriai yra gana veiksmingi norint nustatyti šnipinėjimo kamerų buvimo vietą.

Daugelyje naujienų pranešama, kad žmonės vis randa paslėptų kamerų „Airbnb” namuose. Jei vykstate verslo reikalais arba atostogauti ir nuomojatės „Airbnb” namą, detektoriumi galite greitai patikrinti, ar jame yra paslėptų kamerų.

6 Pasamdykite profesionalų techniką.

Jei planuojate kur nors apsistoti ilgesniam laikui arba jums reikia privačios vietos labai svarbiems renginiams, patikimiausias būdas atsikratyti paslėptų kamerų – samdyti profesionalų techniką.

Tai gali kainuoti brangiau nei kiti būdai, tačiau gali sutaupyti daug energijos ir suteikti jums ramybę. Kvalifikuotas technikas turi profesionalią įrangą, kuri padeda surasti paslėptas kameras, laidines ar belaides.

Be to, technikas yra apmokytas rasti paslėptas kameras. Jis gerai žino, kokių daiktų ar vietų ieškoti: bet kokio dūmų detektoriaus, varžto ir kitų užmaskuotų vietų.

Paslėptos kameros visada atnaujinamos ir niekada negalima nuspėti, kuo jos bus užmaskuotos. Jei įtariate, kad esate stebimi, bet galiausiai nerandate nieko neįprasto, rekomenduojama kreiptis pagalbos į profesionalias komandas, kad nebūtų pažeistas jūsų privatumas.