8 skirtumai tarp arabikos kavos ir robusta kavos

Eini į prekybos centrą nusipirkti kavos ir pamatai, kad kai kurios pakuotės reklamuojasi “100% arabika“Tikrai susimąstėte, ką tai reiškia, ar tai kažkokia ypatinga kava ir kodėl ji brangesnė?

Pasaulyje yra daugiau nei 100 kavos rūšiųtačiau šiandien kalbėsime su jumis apie geriausiai žinomus dalykus ir išskaidysime arabikos kavos ir robusta kavos skirtumai.

jei esi tikras kavos mylėtojas, tai jus domina. IR DAUG. Taigi paruoškite puodelį ir pradėkime.

Arabikos kavos ir robusta kavos skirtumai

Kavos grūdeliai

Pats svarbiausias dalykas šioje temoje yra žinoti, kad ir Arabica, ir Robusta kava yra iš augalų, kurie yra botaninės seserys. Kava Rubicaeae.

Šie augalai, nors ir seserys, nėra visiškai identiški ir, tiesą sakant, skirstomi į porūšius: Arabika kava ir augalas Coffea Canephora kurios vėliau suskirstomos į arabikos arba robustos rūšių variantus.

Y aquí es donde comienzan sus diferencias.

Nesipainiokime ir eikime prie esmės… tiesiogine prasme.

Toliau pristatome arabikos kavos ir robusta kavos skirtumai:

Kas yra arabikos kava?

Kas-yra arabika-kava
Considerado como el mejor grano de café por su sabor equilibrado, aromático y una acidez agradable.

Arabikos kava žinoma visame pasaulyje, ją taip pat galima nesunkiai atskirti, nes ji turi būdingą formą: tai pailgos ir plokščios pupelės, turinčios nedidelę S formą.

Šis grūdas atstovauja 60% pasaulio produkcijosyra pirmoji kavos rūšis, atrasta Etiopijoje.

Nors yra daug kitų kavą gaminančių šalių, čia galite pažvelgti į pagrindinius.

kava-arabica

Taip pat arabikos rūšys turi didelę įvairovę, kurioje išsiskiria šie dalykai:

  • tipiškas: Auginamas Centrinėje Amerikoje, Jamaikoje ir Azija.
  • burbonas: Typica grūdo mutacija, rasta Lotynų Amerikoje, kaip Kolumbija arba Kosta Rika ir Afrikos šalys
  • caturra: Jis nuolat auginamas Brazilijoje ir yra Burbono veislė
  • Jamaikos mėlynasis kalnas: Daugelio ekspertų laikoma geriausia kava pasaulyje, tai dideliame aukštyje, Jamaikos Mėlynuosiuose kalnuose, užauginta kava. Jis gaminamas kasmet, o didžiausias jo vartotojas yra Japonija, kuri eksportuoja daugiau nei 80 proc.

Kas yra robusta kava?

Kas-yra-robusta-kava

The robusta kava sudaro 40 proc Pasaulio gamybabūdamas už arabikos, todėl LABAI tikėtina, kad kava, kurią šiuo metu geriate, yra viena iš šių pupelių rūšių.

Robusta grūdai pasižymi intensyviu skoniu, todėl dažniausiai maišomi su kitomis rūšimis, kad būtų skanesni.

kava-robusta

Nuo arabikos ji skiriasi apvalesne forma ir tiesiu centriniu plyšiu, o ne S formos, bet ir pigesnis, nes niekada neturėsite 100% robustos kavos, kaip būna su pirmąja.

ĮDOMAS FAKTAS

¿Qué significa robusto? Viene de la forma en la que crecen los arbustos de esta planta de café, siendo mucho más grande que el cafeto de arábica.

Arabica vs Robusta

Puodelis ir kavos pupelės

Žinodami, kokie yra variantai arabika ir robusta kavos, galime aiškiai suprasti ryškiausius jos skirtumus, nuo jų auginimo vietos iki galutinės produkto kokybės.

Arabikos kava yra saldaus, subtilaus skonio, vaisių atspalvių ir aukštesnio rūgštingumo nei robusta, kuri, kita vertus, yra daug intensyvesnė, todėl, kaip minėjome, dažniausiai maišoma su kitais. veislių, kad pagerintų jo skonį.

Intensyvų robustos skonį lemia tai, kad ji turi dvigubas kofeinas nei arabika, o arabikos pupelėse yra daugiau natūralių aliejų ir cukrų, o tai tiesiogiai veikia jų skonį, todėl ji tampa mažiau karti.

AR TU ŽINAI…

La cantidad de cafeína en un café aproximadamente es de 80 mg por cada 60 ml de espresso, 154 mg para 354 ml de americano y 57 mg por cada 236 ml de café tipo instantáneo.

Arabikos kava pasižymi labai išskirtine savybe, dėl kurios ji išsiskiria, t. y. ji auginama didesniame aukštyje nei Robusta, o tai turi įtakos jos kokybei.

Tai grūdų tipas Jis auginamas virš 1000 metrų, net 2000 metrų virš jūros lygio, drėgnose ir šilto klimato zonose.

Panašiai arabikos kava yra trapus augalas, kuriam reikia ypatingos priežiūros. Kad augtų, jai niekada neturėtų trūkti drėgmės, maistinių medžiagų turtingo dirvožemio, šešėlio ir saulės spindulių. Visa tai reiškia didesnę galutinio produkto kainą.

Kita vertus, kavos grūdeliai robusta auginami mažesniame aukštyje, nėra per daug jautrūs augalą pažeidžiantiems kenkėjams ir reikalauja pigesnės produkcijos, o tai paaiškina mažesnę jų kainą.

Po to jie abu eina į derlius ir kavos pupelės pereiti prie skrudintuvaikur jie įgauna būdingą skonį.

Robusta kava yra pigesnė nei arabikos, tačiau ji turi savo trūkumų, kurių vienas yra skonis, o kitas – poveikis aplinkai, nes lengva auginti Ir tai atneša daugybę trūkumų.

Šiai kavai auginti naudojama technika, vadinama monokultūrakuris susideda iš to paties augalo kultivavimo kasmet toje pačioje vietoje, o tai gali sunaikinti didelius miško plotus ir apima intensyvius drėkinimo, tręšimo ir derliaus nuėmimo būdus naudojant mašinas.

Arabikos kavos kaina yra didesnė, bet tai turi savo priežasčių. Pradedant nuo to, kad jos auginimas yra daug sudėtingesnis nei Robusta, o grūdai naudojami 100%, jie nėra maišomi su kitomis veislėmis, visa tai kartu pakelia galutinę jos kainą.

Jei kalbėsime apie skaičius, „Amazon“ galite rasti įvairių prekių ženklų arabikos kavoskurių kilogramo kainos yra nuo 15 iki 18 eurų, o tvirtas jis gali būti šiek tiek pigesnis, o kaina svyruoja nuo 9 iki 15 eurų už kilogramą.

Arabica ar Robusta: kas geriau?

Jei turite galimybę rinktis, neabejotina, kad arabikos kava bus geresnis pasirinkimas, jos skonis geresnis, sudėtingesnė, su vaisių ir vaisių natomis. riešutaikaip saldesnis.

Jei kaina yra problema, ji yra mišiniai arba kavos mišiniai robustas, kurios visai neblogos, tiesą sakant, robustos ir arabikos mišinių galima rasti 50%, tad turėsite pakankamai subalansuotą kavą.

Prisiminti, kad:

  • Robusta kavoje yra didesnė kofeino koncentracija
  • Arabika yra saldesnė ir jos sudėtyje yra dvigubai daugiau cukraus
  • Robusta yra mažiau rūgšties

Nepamirškite, kad kavos skonis ir intensyvumas taip pat priklausys nuo jos paruošimo būdo ir rūšies. Yra robustos ir arabikos veislių grūduose, milteliuose, už kavos aparatas išreikštiforma tirpi kavaviskas priklauso nuo to, kaip jums labiau patinka.

IR ATSARGIAI! Nors kava skani, jos suvartojimas turi būti matuojamas per dieną, o ne piktnaudžiauti per daug kofeinones tai gali turėti neigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sveikatai.

Aunque sea un poco más costoso, amarás tener una taza de café arábico en las mañanas