Žvaigždžių anyžius: nauda ir mitybos faktai

Nuo nuostabaus kvapo iki unikalios žvaigždės formos išvaizdos žvaigždinis anyžius iš tiesų yra unikalus prieskonis. Nors jis gali būti lengvas ir pilnas skonio, jame taip pat yra priedų, kurie gali padėti pagerinti jūsų gyvenimo kokybę.

Nebuvau supainiotas dėl anyžių šaknų pranašumų, bet stiprėjantis žvaigždanyžių poveikis apima ligų, pvz., patogeninių bakterijų, šalinimą, natūralią kovą su gripu, širdies ir kraujagyslių sistemos gerovės gerinimą, didelės maistinių medžiagų dozės tiekimą ir insulino lygio kontrolę. Žvaigždinis anyžius yra vaisingas ir veiksmingas gerinant bendrą savijautą. Šio prieskonio įtraukimas į savo mitybą gali padėti gauti naudos.

Turinio sąrašas:

Žvaigždinis anyžius: įvadas

Žvaigždinis anyžius auga iš Illicium verum – vienmečių medžių, kilusių iš Kinijos ir Vietnamo provincijų, serijos. Kadagys augina produktą, dažniausiai žinomą kaip žvaigždanyžius, dažnai matomas ir naudojamas kaip prieskonis, suteikiantis skonio įvairiems patiekalams. Augalas skinamas jam subrendęs, o po to leidžiama visiškai išdžiūti saulėje – kad būtų galima sukietėti. Jį išskiria garsus žvaigždės formos kampas, šviesiai ruda spalva ir stiprus kvapas.

Šio prieskonio skonis dažnai klasifikuojamas kaip aštrus ir panašus į saldymedį. Jis taip pat pažymėtas kaip svarbus šešių mišinių ingredientas, įvairūs prieskoniai, naudojami keliems kiniškiems maisto produktams, įskaitant imbierą, kinišką česnaką, tam tikrus pipirų žirnelius ir Sindziango kajeno pipirus, kartais sumaišytus su kitais prieskoniais, įskaitant rūkytą papriką. Žvaigždžių anyžių sėklų aliejus dažniausiai įtraukiamas į valymo priemones, kosmetiką, burnos skalavimo skystį ir skutimosi rinkinius.

Šiame prieskonyje yra keletas aktyvių junginių, kurie prisideda prie gausaus poveikio sveikatai sąrašo. Jis taip pat naudojamas gydyti šikiminėmis cheminėmis medžiagomis, kurios yra pagrindinė vaistų nuo gripo sudedamoji dalis, įskaitant Tamiflu. Jame taip pat yra daugybė kitų vaistinių medžiagų, taip pat gliukozidas, kalis ir linolo rūgštis.

Dėl ko žvaigždinis anyžius yra žvaigždinis jūsų dietos ingredientas? Populiariausi žvaigždžių anyžių pranašumai

Žvaigždinis anyžius – žvaigždės ingredientas
  • Pašalina bakterijas iš organizmo
  • Turtingas fermentų
  • Draudžiama užsikrėsti virusais
  • Sustiprina širdies tūrį
  • Apsaugo nuo žmogaus gripo
  • Reguliuoja jautrumą insulinui

Nabs patogenas ir bakterijos

Ligas sukeliantys mikrobai, įskaitant tam tikrus patogenus, gali padidinti diabeto, šlapimo takų uždegimų, bakterinių infekcijų ir galbūt kitų riziką. Įrodyta, kad prieskoninis žvaigždanyžius sustiprina ir pagerina antibakterinį aktyvumą ir gali būti sėkmingas atsparumui kitiems kenksmingiems gripo virusams.

Tyrimai rodo, kad prieskoninis žvaigždanyžius sėkmingai pašalino E. Salmonella – bakterijų sukeltų ligų, tokių kaip viduriavimas ir meningitas, komponentą.

Šiame nuostabiame prieskonyje taip pat yra naudingų priedų, kurie, kaip nustatyta, yra antispazminiai. Antitetolas, citronellolis ir šikiminis aldehidas yra tikri junginiai, sudaryti iš žvaigždanyžių formulės, kurie, kaip pastebėta, padeda kovoti su virusine infekcija.

Turtingas fermentų

Žvaigždiniame anyžiuje gausu antioksidantų, taip pat vitamino A ir C, kurie mažina oksidacinį stresą ir apsaugo organizmą nuo infekcijų. Šiame prieskonyje gausu fermentų, kurie taip pat turi antimikrobinį potencialą ir apsaugo nuo ligos progresavimo.

Draudžiama užsikrėsti virusais

Žvaigždinis anyžius taip pat parodė didžiulį priešgrybelinį poveikį daugeliui odos ligų, nuo pėdų grybelio iki psoriazės. Vietnamo klinikinės mikrobiologijos departamento paskelbtoje tyrimų ataskaitoje teigiama, kad žvaigždanyžius yra naudingas mažinant E. coli – patogeną, sukeliantį sunkias žmonių infekcijas.

Sustiprina širdies tūrį

Yra žinoma, kad koronarinė širdies liga, vadinama pagrindine mirtingumo priežastimi, yra gyvybei pavojinga būklė tūkstančiams žmonių. Galingų fermentų ir antioksidantų dėka žvaigždanyžius gali padėti sumažinti ląstelių pažeidimus, užkirsti kelią oksidaciniam stresui ir padėti pagerinti širdies sveikatą.

Kai kurios išvados taip pat rodo, kad žvaigždanyžius padeda sumažinti apnašų kaupimąsi arterijose ir uždegimą, tačiau reikia daugiau tyrimų apie jo gebėjimą apsaugoti nuo širdies problemų.

Apsauga nuo gripo

Kosulys, nuovargis, raumenų skausmas ir diskomfortas yra dažniausiai pasireiškiantys simptomai gripo protrūkio metu. Puodelis žvaigždinių anyžių arbatos gali padėti sumažinti simptomus ir karščiavimo intensyvumą.

Žvaigždiniame anyžiuje yra medžiagų, pripažintų šikiminiu fermentu, kuris taip pat dažnai naudojamas medicinoje pacientams, sergantiems gripu, įskaitant Tamiflu. Scientific Pharmacology Journals atliktas tyrimas palygino šikiminių vaistų ir polifenolių veiksmingumą, žymiai padidino baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų limfocitais, skaičių, palyginti su gydymu Tamiflu.

Reguliuoja jautrumą insulinui

Dėl atsparumo hormonui insulinui gali padidėti cukraus kiekis. Tai taip pat gali sukelti daugybę sutrikimų, tokių kaip diabetas, didelis nutukimas ir širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai. Nediagnozuotas diabetas taip pat gali sukelti rimtesnių ilgalaikių problemų, įskaitant inkstų nepakankamumą ir audinių pažeidimus.

Reguliariai įtraukdami žvaigždinį anyžių į savo mitybą, apsisaugosite, nes cukraus kiekis kraujyje bus kontroliuojamas dėl cianidino. Kai kurie eksperimentai parodė, kad šios stiprios molekulės gali padidinti arba sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

Žvaigždžių anyžių arbata

Vienas ar du lašai žvaigždinio anyžių aliejaus gali reguliuoti jautrumą insulinui. Arba prieskonį galima įmirkyti arbatoje ir suvartoti.

Žvaigždžių anyžių mitybos agentų sąrašas

Žvaigždžių anyžius dėl savo skanios kokybės dažnai yra išklotas esminiais vitaminais, kurie gali turėti didelės įtakos jūsų gyvenimo kokybei.

Linalolis: Junginys, turintis antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių.

Vitamino C: Be to, kad vitaminas C yra naudingas odai, jis stiprina imuninę sistemą ir apsaugo nuo bakterinių infekcijų.

Shikiminė aldehido rūgštis: yra svarbus komponentas gydant tam tikras gripo infekcijas ir turi priešgrybelinį poveikį.

Anetolio fermentas: Šių medžiagų taip pat yra kardamone, be žvaigždinio anyžiaus, ir yra pripažinta, kad jos padeda įveikti vėžį, aukštą kraujospūdį ir hipertenziją, kartu saugodamos nervų sistemos sveikatą.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)


K. Kokio skonio turi žvaigždinis anyžius?

A. Aromatinio saldymedžio skonio jis yra vienas iš pagrindinių penkių prieskonių koncentrato ingredientų, taip pat yra daugelyje populiarių patiekalų, tokių kaip vietnamietiškas pad thai.

K. Ar žvaigždiniai anyžiai turi kokių nors maistinių medžiagų?

A. Žvaigždiniame anyžiuje yra chemikalų, tokių kaip oleino rūgštis, vitaminas C, šikimo rūgštis, taip pat anetolis, kurie papildo daugybę medicininių privalumų.

K. Ar žvaigždinis anyžius gali padėti kovoti su ligomis?

A. Pripildytas antioksidantų, šis prieskonis gali padėti pagerinti širdies savijautą, kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, atsispirti ligas sukeliantiems patogenams ir padėti kovoti su karščiavimu.

K. Kaip galiu vartoti žvaigždinį anyžių?

A. Sumaišykite jį su mėgstamais karštais gėrimais, troškiniais, saldžiais skanėstais ar pikantiškais patiekalais, kad gautumėte papildomo skonio ir maistinės naudos.

K. Kur galiu nusipirkti žvaigždinių anyžių?

A. Dėkojame už didėjančią jo sėkmę, kad šį galingą prieskonį visada rasite keliuose didžiuosiuose mažmeninės prekybos tinkluose, nesvarbu, ar tai būtų prieskoniai, ar Azijos kulinarijos gaminiai. Jį taip pat nesunku įsigyti Azijos mažmeninės prekybos parduotuvėse, taip pat internetu.

Atsisiųskite Healthifyme APP