Zumba šokiai – privalumai ir trūkumai, kurių galite tikėtis

Zumba yra naujausias fitneso ir šokių papildymas; tai aerobinių šokių programa, įkvėpta kelių Lotynų ir Amerikos stiliaus šokių formų, tokių kaip hip-hop ir salsa. Šiuo metu visame pasaulyje yra 200 000 Zumba šokių užsiėmimų vietų 180 šalių. Skirtingai nuo tradicinių kūno rengybos užsiėmimų, kur girdisi ūžesys, Zumba šokių užsiėmimuose girdėsite lotynišką muziką.

Zumba yra ispaniškas žodis, reiškiantis greitai ir greitai judėti. Zumba šokio idėją sugalvojo Kolumbijos šokėjas Alberto Beto Perezas. Jis pradėjo lankyti pamokas 90-aisiais savo šalyje. Tačiau oficialiai šokių klases jis įkūrė 2001 metais JAV. Nuo pat išleidimo 2001 m., Zumba šokių užsiėmimai išaugo eksponentiškai, atsižvelgiant į jų siūlomų fitneso programų skaičių. Pažvelkime žemiau:

Zumbos šokių užsiėmimų tipai

Galite rinktis iš daugybės Zumba šokių fitneso programų. Kai kurios iš populiariausių programų yra:

  • Zumba Step: Tai panašu į standartinį Zumba šokį, bet su keliais aerobiniais žingsneliais greitiems kojų judesiams. Jei norite patobulinti savo kojas, Zumba step yra kaip tik jums.
  • Zumba Toning: Prideda tam tikrą tradicinių jėgos treniruočių dalį, naudojant tonizuojančias (lengvas) lazdas.
  • ZumbaKids: Tai Zumba užsiėmimai, specialiai sukurti vaikams. ZumbaKids užsiėmimai papildė žaidimų ir užsiėmimų skonį, kad vaikai galėtų mėgautis Zumba šokių užsiėmimais.
  • Zumba Gold: Šios pamokos skirtos vyresnio amžiaus žmonėms. Ji panaši į tradicinę zumbą, bet mažo intensyvumo.
  • Aqua Zumba: atneša pašėlusias Zumba pramogas į baseiną. Aqua Zumba yra intensyvesnė, nes jums reikia judėti vandenyje.
  • Strong by Zumba: Zumba nesuteikia daug jėgos pranašumų, tačiau nauja programa Strong by Zumba – tai didelio intensyvumo hibridinė treniruotė, sujungianti šokius su jėgos treniruotėmis. Tai apima tokias įprastas procedūras kaip atsispaudimai, pritūpimai ir įtūpstai, choreografuoti pagal ritmų melodiją.

Kokie yra Zumba šokio privalumai?

Zumba šokių fitneso programa prasideda nuo lėtos muzikos ir laikui bėgant palaipsniui didėja intensyvumas. Tai padeda deginti kalorijas, pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, pagerinti koordinaciją ir pusiausvyrą.

Žemiau paminėta keletas Zumba šokių užsiėmimų naudos sveikatai.

#1 Deginkite kalorijas ir riebalus

Degina kalorijas ir riebalus

Zumba apima viso kūno judėjimą. Viską perkelsite tiesiai nuo rankų iki kojų. Be to, šokių rutina yra gana greita ir paprasta. Taigi, Zumba gali padėti jums sudeginti kalorijas ir sumažinti riebalų kiekį.

Galite tikėtis sudeginti nuo 500 iki 800 kalorijų per valandą. Visa kūno rutina pašalina raumenų įtampą ir pagerina jūsų formą.

# 2 Pagerinkite širdies ir kraujagyslių sistemos būklę

Pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę

Labai svarbu, kad jūsų širdis būtų geros formos, o Zumba šokis jums tai padeda. Šokio judesiai zumboje priverčia jūsų širdį plakti greičiau.

Greiti judesiai iš Zumba rutinos verčia sunkiai kvėpuoti; tai savo ruožtu verčia jūsų plaučius į kraują įtraukti daugiau deguonies, kuris cirkuliuoja visame kūne. Kuo daugiau kvėpuojate, tuo aukštesnis jūsų energijos lygis ir palaiko jūsų formą.

#3 Padidinkite pagrindinę ištvermę

gerina pagrindinę ištvermę

Jūsų pagrindinė ištvermė padidės, jei ir toliau reguliariai šoksite Zumba, nes šokio treniruotės metu juda beveik kiekvienas jūsų kūno raumuo ir jūsų šerdis turi nuolat dirbti, kad stabilizuotų kūną.

#4 Kontroliuoti/sumažinti kraujospūdį

Reguliuoja kraujospūdį

Nutukimas daro žmogų labiau pažeidžiamą aukšto kraujospūdžio. Kuo labiau padidės jūsų kūno svoris, tuo labiau tikėtina, kad susirgsite hipertenzija (aukštu kraujospūdžiu).

Net nedidelis svorio netekimas gali žymiai pakeisti riziką susirgti hipertenzija. Kadangi Zumba šokis padeda numesti svorį, jie yra vieni geriausių būdų kontroliuoti/sumažinti kraujospūdį.

# 5 Psichologinė nauda

Psichologinė nauda

Zumba turi ir psichologinės naudos. Tai smagi treniruotė. Kadangi Zumba šokių treniruotės metu visą dėmesį skirsite muzikai ir savo žingsniams, greičiausiai pamiršite visą savo įtampą.

Tai sumažins psichinį įtampą ir padės sumažinti stresą. Sportuodamas organizmas išskiria endorfinus, o endorfinai džiugina! Zumba taip pat padarys jus aktyvesnius socialiai. Visos treniruotės atliekamos grupėmis. Taigi galite lengvai bendrauti su kitais aplinkiniais žmonėmis.

#6 Treniruokite visą kūną

Nors žmonės naudojasi įprasta choreografija, nėra teisingo ar neteisingo būdo daryti zumbą.

Svarbiausias dėmesys kiekvienam dalyvaujančiam yra kuo greičiau ir greičiau judinti savo kūną. Tam reikia judėti visame kūne. Paprasčiau tariant, Zumba šokis treniruoja visą jūsų kūną.

#7 Gerina medžiagų apykaitą

Virškinimo sveikata

Viso kūno treniruotės ir bendra Zumba nauda sveikatai padeda pagerinti jūsų medžiagų apykaitą. Treniruotė pagerina kraujotaką, taip pagerindama medžiagų apykaitą ir imunitetą.

#8 Ilgalaikis sužadėtuvės

Sunkiau nei pradėti bet kokį pratimą yra tęsti tai. Rezultatai, kuriuos pasieksite atlikdami bet kokią treniruotę, priklauso nuo jūsų atsidavimo ir nuoseklumo.

Tradicinės treniruotės gali tapti nuobodu, jei nesate fitneso keistuolis. Tačiau Zumba, kita vertus, yra smagus pratimas. Tai padeda ilgiau palaikyti ryšį ir pasiekti geresnių rezultatų.

Zumba šokių pamokos šios pandemijos metu? Na, tai įmanoma tik su Healthify Studio! Spustelėkite čia, jei norite sužinoti daugiau.

Kokie yra Zumba šokio trūkumai?

Zumba šokis siūlo keletą privalumų, tačiau tai dar ne visi pliusai. Be privalumų, jūs taip pat turite žinoti apie Zumba trūkumus. Štai keletas Zumba šokio minusų.

#1 Gali patirti dehidrataciją

Zumba turi greitą rutiną. Atlikdami Zumba šokį išjudinsite beveik visus savo kūno raumenis. Tai sukels daug prakaitavimo ir daug judesių su nedidelėmis pertraukomis, o tai sukels dehidrataciją, jei šokdami negersite pakankamai vandens.

# 2 Sunku išmokti ir prisiminti

Zumba šokis įkvėptas lotyniškų šokių stilių, kuriems reikia koordinacijos ir ritmo. Todėl tai gali būti sudėtinga atlikti. Be to, rutina yra greita, todėl žingsnių prisiminimas jums yra iššūkis. Tai gali sukelti neteisingus judesius, kurie gali būti pavojingi jūsų kaulams ir raumenims.

# 3 nepagerina raumenų jėgos

Zumba šokis neabejotinai yra vienas geriausių būdų pagerinti jūsų aerobinę ištvermę, tačiau jis neduoda daug naudos raumenų jėgos atžvilgiu. Norint įgyti jėgų, reikia atlikti svorinius pratimus.

Santrauka

Veiksminga Zumba šokių rutina padės efektyviai tonizuoti kūną. Tačiau būtina suprasti, kad vien Zumba nepadės jūsų formos. Taigi turėtumėte pasirinkti rutiną, apimančią ir Zumba šokius, ir tradicinius jėgos pratimus.

Kombinuota rutina padės pagerinti bendrą jūsų formą, o tai savo ruožtu padės gyventi ilgą ir sveiką gyvenimą. Taigi, jei mėgstate šokti ir norite atgauti formą, prisijunkite prie „Zumba“ kūno rengybos programos. Šokite toliau ir mėgaukitės!x

Atsisiųskite Healthifyme APP