Žiovauti! Aš turiu maisto komą

Pietų valanda baigėsi. Antroje darbo dienos pusėje grįžote prie savo stalo. Netrukus kompiuterio ekranas pradeda atrodyti neryškus, o jūs atsitrenkiate į kėdę ir linktelite. Dėl to sunkaus valgio, kurį ką tik valgėte, patenkate į „maisto komą“.

Kodėl maistas verčia jus mieguisti ir kodėl jums geriau be jo

Maisto koma arba mieguistumas po valgio – tai mieguistumo ar mieguistumo jausmas po valgio dėl tam tikrų hormonų išsiskyrimo, kai organizmas pradeda virškinti maistą.

Kol maistas yra mėgaukitės, maisto koma yra situacija, į kurią nenorėtumėte patekti. Be maisto komos jūs:

 • Išvengsite gėdos užsnūsti darbe.

 • Jauskitės ir atrodykite geriau, kai esate budresnis.

 • Sutaupykite šiek tiek pinigų, užuot leidę kavai ir kitiems kofeino turintiems gėrimams, kad nemiegotumėte.

 • Užbaikite darbą ir laiku.

 • Vairuokite saugiau pavalgę, nesijaučiate mieguisti.

 • Sumažinkite riziką užmigti ant svetimų pečių autobusuose ir MRT!

Susiję:
Energiją didinantys sveiki pusryčiai

Kaip apsisaugoti nuo maistinės komos

Ne visų rūšių maistas sukelia ilgesį užmigti. Maisto koma dažniausiai išryškėja po valgio, kuriame gausu riebalų ir rafinuotų angliavandenių, arba valgio, kuriame yra daug kalorijų. Vadinasi, tai, ką valgote ir kiek suvartojate, turi įtakos jūsų budrumui pavalgius.

Jei norite išvengti gėdos, kad jus užklupo snūduriuojantis susitikimas po pietų, pabandykite padaryti keletą paprasti maisto pasirinkimo pakeitimai:

Rinkitės mažiau kalorijų

Vietoj sočių patiekalų rinkitės mažiau kalorijų turinčius patiekalus (mažiau nei 500 kcal). Patikrinkite maisto prekystalius su sveikesnio pasirinkimo identifikatoriumi, kuris rodo, kad jie parduoda mažiau kalorijų turinčius patiekalus. Vakarieniaudami restoranuose rinkitės produktus su sveikesnio pasirinkimo identifikatoriumi.

Lėtai

Valgymo sumažinimas didžiausiu greičiu reiškia, kad greičiausiai persivalgysite, kol smegenys nespės jums pasakyti, kad esate sotus. Tyrimai parodė, kad užtrunka maždaug 20 minučių nuo valgio pradžios, kol jūsų smegenys pradeda signalizuoti apie sotumą. Mėgaukitės maistu lėtai, arba dar greičiau užsnūsite.

Siu dai, prašome

Užsisakant gėrimus, laikykite juos aiškiai.
Vanduo neturi kalorijų ir yra sveikesnis patiekalai. Vaisių sultyse* ir cukranendrių sultyse yra daug cukraus, todėl jų reikėtų vengti. Jei turite išgerti šviežiai paruošto gėrimo, pvz., kavos ar arbatos, paprašykite pavadinimo „siudai” (mažiau cukraus) versija. Kalbant apie desertą, išpjaukite pyragus ir ledus ir valgykite šviežius vaisius.

Susiję:
Kaip užsisakyti sveikesnius gėrimus

Rinkitės daugiau nesmulkintų grūdų ir skaidulinių medžiagų

Sudėtingų angliavandenių turinčius patiekalus, tokius kaip rudieji ryžiai ir quinoa, taip pat maistą, kuriame yra daugiau skaidulų, virškinti reikia daugiau laiko. Šis maistas suteikia sotumo jausmą ilgesnį laiką, palyginti su rafinuotais angliavandeniais, tokiais kaip balti ryžiai ir balta duona. Todėl rinkitės pilno grūdo grūdus ir valgykite daugiau daržovių ir vaisių!

Pakeitę baltą duoną prie pilno grūdo duonos arba nuo baltųjų ryžių prie rudųjų ryžių, gausite
viso grūdo maisto naudą sveikatai ir sumažins jūsų tikimybę mieguistumas po valgio. Taigi stebėkite prekystalius naudodami sveikesnio pasirinkimo identifikatorių, kuris sako, kad yra viso grūdo produktų.

Susiję:
Daug skaidulų, kad atrodytumėte ir atrodytumėte nuostabiai

Sumažinkite riebalus

Jei mėgstate mėsą, rinkitės liesas gabalėlius, pvz., vištienos krūtinėlę . Be to, kepto maisto valgykite ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Vietoj keptų vištienos sparnelių pabandykite užsisakyti vištienos patiekalų, keptų ant grotelių arba garuose.

Apsimoka
Protingai rinkitės riebalus. Saugokitės sočiųjų riebalų maisto produktuose, tokiuose kaip laksa ir nasi lemakas, arba aliejaus keptuose makaronuose ir roti prata. Išsaugokite juos retkarčiais skanėstams ir rinkitės mažiau riebius patiekalus, kurie rečiau sukelia maisto komą.

Kad nepaslystumėte į maistinę komą po valgio, pradėkite sveikai keisti maisto pasirinkimą jau šiandien!

* Rekomenduojame ne daugiau kaip vieną puodelį vaisių sulčių per dieną.


Skaitykite tai toliau:


Nuorodos

 1. Katleris, N. (2011 m. lapkričio 23 d.). Patarimai, kaip išvengti maisto komos [Website].
  Gauta 2017 m. gegužės mėn. iš http://www.naturalwellness.com/nwupdate/tips-to-prevent-food-coma/

 2. Jacoby, S. (2016 m. gruodžio 23 d.). Štai kas tiksliai nutinka jūsų kūnui „maisto komos“ metu; [Website].
  Gauta 2017 m. gegužės mėn. iš http://www.refinery29.com/food-coma-tired-after-eating-postprandial-somnolence

 3. Zelman, KM (2004). Lėtinkite, valgote per greitai [Website].
  Gauta 2017 m. gegužės mėn. iš http://www.webmd.com/diet/obesity/features/slow-down-you-eat-too-fast

Sveikatos skatinimo taryba