Tai jūsų vestuvės, ir jūs puikiai planavote, o jų vykdymas buvo puikus ir, atleiskite už kalambūrą, bet viskas atrodo rožiniai. Jūsų vestuvinės gėlės jau užsakytos ir netrukus bus pristatytos. Laimei, vestuvinės gėlės yra gana tvirtos ir tikrai nereikalauja daug dėmesio, o iš esmės jums bus garantuotas daugiau nei tinkamas ilgaamžiškumas, tiesa?

Klystate. Galbūt visiškai, nuoširdžiai ir organiškai klystate, ir yra tikimybė, kad jūsų gėlės bus labai negyvos dar prieš jums einant prie altoriaus, jei nepasirūpinsite, kad būtų maksimaliai užtikrinta visiška gėlių ilgaamžiškumo galimybė. Jei norite su šviežiai skintomis vestuvinėmis gėlėmis elgtis kaip profesionalas, geriau mąstykite ir elkitės kaip profesionalas. Alternatyva – nesusitelkimas ir tinkamo dėmesio stoka prilygsta gėlėms, kurios paprasčiausiai nuvysta ir miršta beveik palaipsniui jūsų akyse.

Geles klaipedoje

Didžiausių galimų nuotakos košmarų sąraše, galbūt tik antroje vietoje po kunigo arba jaunikio, kuris paskutinę minutę pabėga, yra vestuvinės gėlės, kurios atsisako bendradarbiauti ir nusprendžia, kad prieš vestuves gali būti išeitis keliauti į gėlių dangų. Akivaizdu, kad tai nėra nuotaką džiuginanti galimybė.

Taigi kaip iš savo vestuvinių gėlių ekspozicijų gauti geriausią rezultatą, kad jos kuo ilgiau išliktų? Štai keletas patarimų…

Pasirinkimas: Kai perkate gėles, būtinai atidžiai apžiūrėkite savo pavyzdžius. Konkrečiai į ką turite atkreipti dėmesį, yra šie dalykai:

Stenkitės, kad dauguma gėlių būtų su pumpurais ir kad pumpurai būtų pakankamai tvirti. Žiedai su pumpurais išsilaiko ilgiau.
Įsitikinkite, kad stiebai nėra lūžę, pažeisti, gleivėti ar pakeitę spalvą.
Patikrinkite, ar lapai nėra sudžiūvę arba ant jų nėra pelėsio požymių. Išmeskite egzempliorius, kurių lapai gelsta.
Jei gėlės yra kvapiosios, įsitikinkite, kad egzemplioriai stipriai kvepia.
Konteineris ir vanduo: Prieš naudodami vazą įsitikinkite, kad ji tinkamai sterilizuota. Geriausia vazą valyti rankomis, naudojant švelnų dezinfekcinį skystį arba karštą muiluotą vandenį, o po to kruopščiai nuplauti karštu vandeniu. Kai išdžius, į vazą įpilkite sterilizuoto virinto ir atvėsinto vandens. Įpilkite komercinio gėlių konservanto ir maisto mišinio arba pasigaminkite savo.

Jei norite pasigaminti savo, į kiekvieną galoną vandens įpilkite 2 valgomuosius šaukštus baliklio, 2 valgomuosius šaukštus acto (arba citrinos sulčių) ir 4 valgomuosius šaukštus cukraus. Baliklis nukenksmins bakterijas, actas, kuris iš tikrųjų yra acto rūgštis, švelni rūgštis, kontroliuos pH, o cukrus veiks kaip gliukozės šaltinis, kurį gėlė įsisavins per stiebą ir panaudos kaip angliavandenių šaltinį energijai gauti.

Klaipeda geles

klaipedos gele

Į vazą įpilkite kambario temperatūros vandens. Įpilkite tiek vandens, kiek galite, bet neperpildykite vazos (pripildykite ją maždaug iki 2/3, sudėkite vestuvines gėles, o tada papildykite vandenį iki centimetro nuo viršaus. Kuo giliau, tuo geriau).

Gėlių pridėjimas: vestuvinių gėlių ekspozicijai vazoje galioja taisyklė, kad gėlių pristatymas klaipėdoje turėtų būti pusantro karto didesnės už vazos aukštį. Į tai reikia atsižvelgti pasirenkant gėlių stiebų ilgį (kuo ilgesni stiebai, tuo geriau). Skindami gėles, jei turite tam įtakos, stenkitės, kad gėlės būtų skintos kuo anksčiau ryte.

Stiebus pjaukite maždaug 45 laipsnių kampu, kad jie būtų maksimaliai apšviesti ir stiebai galėtų sugerti kuo daugiau vandens. Stiebus pjaukite po tekančiu vandeniu (taip išvengsite oro patekimo į žiedus ir vandens srauto užblokavimo) aštriomis žirklėmis arba gėlininkystės peiliu. Venkite naudoti buką peilį, kuris gali pažeisti ir sutraiškyti stiebą, taip trukdydamas gyvybiškai svarbiam vandens srautui į gėlės galvutę. Pašalinkite visus lapus, esančius žemiau vandens linijos. Visos pūvančios organinės medžiagos užterš vandenį ir sutrumpins gėlės gyvenimo trukmę.

Kas 24 valandas pakeiskite sterilizuotą vandenį ir gėlių maistą bei konservantą ir pakiškite stiebus kampu po tekančiu vandeniu.

Gėlių stiebų apipurškimas: Kai kurių vestuvinių gėlių, ypač tuščiavidurių, ilgaamžiškumą galima dar labiau pailginti apdeginant gėlių stiebus. Baigę genėti stiebus, stiebų galus apie 25-30 sekundžių įmeskite į verdantį vandenį arba kelias sekundes palaikykite nupjautą stiebų galą atviroje liepsnoje, o po to šviežiai apkeptą stiebą įdėkite į drungną šiltą vandenį su gėlių konservantu. Galbūt norėsite turėti po ranka popierinių servetėlių išsiliejusioms sultims nuvalyti.

Laikymas: Daugumą gėlių reikėtų laikyti vėsioje patalpoje (bet ne žemesnėje kaip 40º F). Venkite tiesioginių saulės spindulių, karščio iš šildymo angų, šilto skersvėjo iš buitinių ar pramoninių prietaisų ar židinių arba šalto skersvėjo iš oro kondicionierių.Jei jūsų vestuvinės gėlės jautrios etilenui, turite laikyti gėles atskirai nuo nokstančių vaisių ar daržovių, išmetamųjų dujų ir visų rūšių dūmų, įskaitant cigarečių dūmus.

Gėlės pristatatymas

Gėlėms senstant atskirkite senesnes gėles nuo šviežių ir, žinoma, kuo greičiau pašalinkite visus negyvus ar mirštančius egzempliorius.

Paprastai gerai saugomos ir prižiūrimos skintos gėlės išsilaikys nuo 7 iki 10 dienų, o tam tikrais atvejais ir ilgiau, priklausomai nuo gėlių rūšies. Svarbiausia, kad gerai saugomos vestuvinės gėlės tiesiog optimizuoja jūsų vestuvinių gėlių pateikimą ir galiausiai suteikia puikią vertę jūsų ypatingą dieną.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.