BUDAPESTAS – Vengrijos parlamentas antradienį balsavo dėl teisės akto, kuris padidintų bausmes už lytinius nusikaltimus vaikams, tačiau kritikai teigia, kad įstatymas naudojamas nukreipti šalies LGBT bendruomenei prieš ateinančiais metais vykstančius skaudžius premjero Viktoro Orbano rinkimus.

Paskutinės minutės įstatymo projekto pakeitimai, kuriuos paskatino visuomenės pasipiktinimas po daugybės sekso skandalų, kuriuose dalyvavo valdančiosios partijos ir vyriausybės pareigūnai, apėmė apribojimus rodyti ar „populiarinti“ homoseksualumą ir turinį, kuris propaguoja lytį, kuri skiriasi nuo gimimo metu paskirtos. .

Ponas Orbano kritikai sako, kad pakeitimai buvo padaryti siekiant nukreipti šalies LGBT bendruomenę, stengiantis sutelkti jo konservatorių bazės paramą ir nukreipti dėmesį nuo jo administracijos nesėkmių prieš rinkimus 2022 m.

Naujosiose taisyklėse, kurias praėjusią savaitę netikėtai įtraukė vyriausybės įstatymų leidėjai į sąskaitą, reikalaujama pažymėti visą turinį, kuris gali patekti į tą kategoriją „nerekomenduojama jaunesniems nei 18 metų asmenims“. Toks turinys žiniasklaidai, pavyzdžiui, televizijai, būtų ribojamas valandomis nuo 22 iki 5 val. Ribojimai taikomi reklamai ir netgi seksualiniam švietimui, kurį įstatymai leistų taikyti tik vyriausybės patvirtintiems mokytojams ir organizacijoms. Įstatymo projektu taip pat bus sukurta vieša seksualinių nusikaltėlių duomenų bazė.

Ponas Orbanas vis dažniau save pristato kaip tradicinių krikščioniškų vertybių gynėją, nors šį įvaizdį per pastaruosius kelerius metus šiek tiek pakenkė sekso skandalai, kuriuose dalyvavo jo „Fidesz“ partijos pareigūnai ir sąjungininkai.

Praėjusiais metais Vengrijos diplomatas Peru buvo nuteistas už vaikų pornografijos laikymą ir, jam parvežus namo ir apkaltinus Vengrijoje, jam skyrė 1800 USD baudą ir lygtinę laisvės atėmimo bausmę. Tas atvejis, sukėlęs visuomenės spaudimą įstatymų leidėjui priimti griežtesnes bausmes už pedofilijos nusikaltimus, buvo tik vienas iš daugelio skandalų, kurie pakirto visuomenės tikėjimą P. Orbano vyriausybe.

Prieš 2019 m. Vengrijos savivaldos rinkimus iš anoniminio šaltinio internete paskelbtų vaizdo klipų serijos matyti, kaip garsus „Fidesz“ meras dalyvavo jachtos orgijoje.

Kitais metais „Fidesz“ įstatymų leidėjas Briuselyje buvo sulaikytas bandžius pabėgti pro langą ir nutekamąjį vamzdį, kai policija užpuolė partiją, surengtą pažeidžiant „Covid“ apribojimus, kuriuos Belgijos naujienų žiniasklaida apibūdino kaip orgiją tik vyrams.

Paskutinės minutės teisės aktų papildymus sukritikavo žmogaus teisių grupės, įskaitant Vaivorykštinių šeimų fondą, kuris skatina teisinę visų lyčių lygybę visoms Vengrijos šeimoms su vaikais.

„„ Fidesz “tai daro norėdamas atimti viešą pokalbį nuo svarbiausių įvykių šalyje“, – sakė psichologas ir fondo valdybos narys Krisztianas Rozsa, remdamasis korupcija ir vyriausybės atsakais į pedofilijos skandalą ir koronaviruso pandemiją.

Turinio teikėjai, pvz RTL Klubas, Didžiausia Vengrijos komercinė televizijos stotis ir Vengrijos reklamos asociacija pasipriešino naujam įstatymui sakydami, kad taisyklės neleidžia jiems vaizduoti visuomenės įvairovės.

„Vaikams nereikia apsaugos nuo įvairovės poveikio“, – sakė „Human Rights Watch“ vyresnioji tyrėja Lydia Gall. „Priešingai, LGBT vaikams ir šeimoms reikia apsaugos nuo diskriminacijos ir smurto.“

LGBT bendruomenės susiejimas su pedofilija yra taktika, dėl kurios p. Orbanas ir jo partija gali surinkti taškų su konservatyviais kaimo rinkėjais, iš kurių daugelis, palaikomi nuolatinės vyriausybės propagandos, valdžią vertina kaip atramą prieš kosmopolitinį liberalizmą, kurį simbolizuoja opozicijos politiniai veikėjai sostinėje.

Praėjusiais metais „Fidesz“ kontroliuojamas parlamentas priėmė teisės aktus, kurie faktiškai draudžia homoseksualioms poroms įvaikinti vaikus Vengrijoje, siaurai apibrėžiant šeimą, kad tėvas turi būti vyras ir motina.

Sukrėstas sutrikusio atsako į koronaviruso pandemiją, užsienio politikos krypties link Kinijos ir Rusijos, kuri supykdė jo partnerius Europos Sąjungoje, ir didėjančią tarptautinę izoliaciją, p. Orbanui gresia sunki rinkimų kampanija prieš šešių partijų opozicijos aljansą.

Politinis strategas Balintas Ruffas teigė, kad žingsnis nukreipti LGBT bendruomenę buvo „ciniškos ir blogos spąstai“. Jis pridūrė: „Tai metodas, naudojamas autoritariniuose režimuose, siekiant nukreipti savo piliečius vienas prieš kitą siekiant jų pačių politinės naudos“.

Neretai žmogus, visą savo gyvenimą praleidęs Vengrijos kaime, niekada nesusitiko su atvirai gėjumi, sakė p. Ruffas ir pridūrė, kad užplūdęs kaimo rinkėjus sąmokslais apie gėjų propagandą, užvaldančią pasaulį, ponas Orbanas rado veiksminga rinkėjų telkimo priemonė.

„Kampanijos tema bus liberalus homoseksualus Budapeštas, palyginti su normaliais žmonėmis”, – sakė jis.

Nepalaikydama naujojo įstatymo, opozicija kampanijos metu bus vadinama pedofilijos šalininkais, sakė p. Ruffas. Bet pritarus įstatymo projektui, būtų išduodami liberalesni rinkėjai, kuriems pedofilija ir LGBT bendruomenė yra apgailėtina.

Tiems, kurių šeimas tokie įstatymai daro tiesioginį poveikį, poveikis pasiekiamas arčiau namų.

Ponas Rozsa iš Vaivorykštės šeimų fondo teigė nerimaujantis, kad Vengrijos paauglių patyčios ir atskirtis padidės prieš tuos, kurie nelaikomi heteroseksualiais, ir baiminosi valdžios partijos žingsnio pasekmių tos pačios lyties porų vaikams, kurie lankyti valstybines mokyklas.

„Mūsų vaikai taip pat bus nukreipti”, – sakė p. Rozsa. „Mūsų vaikai turi tos pačios lyties tėvus.”