Veiksniai, dėl kurių grybai tinka diabetui

Cukrinis diabetas yra vienas iš labiausiai sekinančių sveikatos problemų, kurios turi įtakos daugeliui iš mūsų. Keletas gyvenimo būdo problemų, pavyzdžiui, svorio padidėjimas, sėdimas gyvenimo būdas ir nesveiki mitybos įpročiai, yra pagrindinės šios gyvenimo būdo ligos priežastys.

Esant dabartiniam gyvenimo tempui ir pritrūkus laiko savęs priežiūrai, būklė blogėja. Todėl norint kontroliuoti diabetą būtina laikytis sveiko gyvenimo būdo ir laikytis sveikos mitybos plano.

Grybai yra sveikesni užkandžiai sergant diabetu. Jie yra įvairių formų, dydžių ir spalvų. Dėl savo unikalaus skonio ir tekstūros jie jau keletą metų naudojami įvairiose virtuvėse. Grybai kulinarijoje priskiriami daržovėms, nors ir yra grybai.

Grybų maistinė vertė

Šimte gramų grybų yra:

  • Vanduo: 89,8g
  • Baltymai: 2,18g
  • Riebalai: 0,45 g
  • Geležis: 0,74 mg
  • Magnis: 10,5 mg
  • Kalis: 376 mg
  • Natris: 1 mg

Grybai nuo diabeto: apžvalga

Grybai labai rekomenduojami diabetu sergantiems žmonėms. Jis įvairiais būdais padeda kovoti su diabeto simptomais ir sunkumu.

Jei sergate cukriniu diabetu, grybus vartoti saugu, nes jie turi žemą glikemijos indeksą ir glikeminę apkrovą. Todėl tai reiškia, kad jie nepadidins cukraus kiekio kraujyje. Be to, jame esantis vitamino B ir polisacharidų kiekis gali suteikti papildomų privalumų sveikatai. Tai apima geresnį insulino kiekį ir cholesterolio valdymą, o tai ypač svarbu diabetu sergantiems žmonėms.

Tyrimų duomenimis, grybai apsaugo nuo atsparumo insulinui. Tai padeda geriau įsisavinti gliukozę kraujyje. Be to, grybai suteikia jūsų maistui skonį nepridedant papildomų angliavandenių ar kalorijų ir turi antidiabetinės naudos.

Tai taip pat sumažina kitų pavojų sveikatai, kurie kyla kartu su diabetu, galimybę.

Kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje

Grybuose yra daug kalio – mineralo, kuris padeda sumažinti žalingą natrio poveikį organizmui. Kalis padeda sumažinti kraujagyslių įtampą, o tai gali sumažinti kraujospūdį. Insulinas transportuoja cukrų iš kraujotakos į ląsteles, naudojamą energijai arba saugomas. Insulinas nesugeba pernešti cukraus į ląsteles, kai organizme yra daugiau riebalų. Todėl tai padidina cukraus kiekį kraujyje.

Remiantis tyrimais, jūsų organizmas gali gaminti mažiau insulino, jei jame trūksta kalio. Dėl to gali padidėti cukraus kiekis kraujyje. Dėl mažo kalio kiekio žmonės gamina mažiau insulino, padidina cukraus kiekį kraujyje ir yra labiau linkę susirgti 2 tipo diabetu nei tie, kurių kalio kiekis yra sveikas.

Padeda numesti svorio

Remiantis tyrimais, grybai padeda žmonėms numesti svorio. Grybai turi mažai kalorijų, tačiau juose yra daug baltymų, maistinių skaidulų ir kitų maistinių medžiagų. Tai reiškia, kad grybai kasdien gali aprūpinti pakankamai maistinių medžiagų, nereikalaujant valgyti kito mažiau maistingo maisto. Grybaujantys žmonės ilgai būna sotūs. Todėl tai neleidžia žmonėms persivalgyti.

Grybuose yra antioksidantų. Dėl jų sumažėja hipertenzijos ir kitų medžiagų apykaitos problemų tikimybė. Grybai papildomai padeda deginti riebalus organizme, nes jų maistinės medžiagos padeda reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Dėl aktyvaus energijos tiekimo kūnas išlieka aktyvus, todėl galite daugiau mankštintis.

Grybų maistinė nauda

Antioksidantai

Remiantis tyrimais, ergotioninas ir glutationas yra antioksidantai. Jų gausu grybuose. Kai maistas sugenda, kad generuotų energiją, išsiskiria kai kurios molekulės, vadinamos laisvaisiais radikalais. Šie laisvieji radikalai yra labai reaktyvios ir nestabilios molekulės. Jie nuolat juda ieškodami molekulių, su kuriomis galėtų reaguoti, kad taptų stabilūs. Šis pernelyg didelis procesas vadinamas oksidaciniu stresu.

Oksidacinis stresas sukelia ląstelių oksidaciją. Jis gali pakenkti ląstelėms, nes gali pažeisti ląstelių komponentus, pvz., DNR, ląstelės membraną, baltymus ir kt. Gali sukelti įvairių sutrikimų, įskaitant vėžį, demenciją, Alzheimerio ligą, Parkinsono ligą ir koronarinę širdies ligą. Be to, laisvieji radikalai gali sukelti priešlaikinį senėjimą ir uždegimą. Antioksidantai apsaugo nuo perteklinio vystymosi ir laisvųjų radikalų daromos žalos.

Vitaminas B

Grybuose gausu vitaminų B, tokių kaip riboflavinas, niacinas ir pantoteno rūgštis. Remiantis tyrimais, ši kompozicija yra naudinga širdies sveikatai. Raudoniesiems kraujo kūnams naudingas riboflavinas.

Niacinas yra naudingas virškinimo sistemai ir odos sveikatai. Pantoteno rūgštis yra naudinga neurologinei sistemai ir padeda sveikai gaminti hormonus. Vitaminas B padeda mūsų kūnams aktyviau išskirti fermentus ir skatina tinkamą jų funkcionavimą. Be to, jis padeda jiems atlikti įvairias ląstelių operacijas, įskaitant angliavandenių skaidymą ir maistinių medžiagų cirkuliaciją organizme.

Beta gliukanas

Tyrimų duomenimis, beta gliukanas yra tirpios maistinės skaidulos, gerinančios medžiagų apykaitos funkcijas. Tai taip pat siejama su mažesniu cholesterolio kiekiu ir geresne širdies ir kraujagyslių sistema. Bakterijos, grybai, mielės, dumbliai ir kerpės gamina jį savo ląstelių sienelėse. Beta-gliukanas vartojamas kaip priedas per burną arba kaip maisto dalis. Be to, beta gliukanas apima pluoštus ir polisacharidus, esančius grybuose, mielėse ir grūduose.

Be to, jie turi priešvėžinių, antimikrobinių, antialerginių ir imuninę sistemą moduliuojančių savybių.
Jie gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę. Beta gliukanas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį reguliuojant imuninę sistemą ir moduliuojant ląstelių atsaką. Beta-gliukanas jungiasi prie specifinių receptorių, kurie sukelia ląstelių atsaką, kuris padeda slopinti imunosupresiją, kurią sukelia chemoterapija ir radiacija.

Varis

Grybuose yra vario. Varis padeda formuotis raudoniesiems kraujo kūneliams, kurie perneša deguonį visame kūne ir padeda skatinti kitas gyvybiškai svarbias organizmo funkcijas, pavyzdžiui, palaikyti sveikus kaulus ir aktyvius neuronus. Varis skatina kolageno sintezę, kuri suteikia odai tvirtumo ir struktūros.

Remiantis tyrimais, jis taip pat gamina elastiną, kuris suteikia odai elastingumo ir elastingumo. Be to, varis padeda gaminti superoksido dismutazę, kuri yra antioksidantas. Tai padeda kovoti su kenksmingais laisvaisiais radikalais organizme.

Kalis

Grybai yra turtingas kalio šaltinis. Kalis yra trečia pagal svarbą organizmo maistinė medžiaga. Dėl to jis padeda organizmui reguliuoti skysčius, valdyti nervus ir judėti raumenis. Remiantis tyrimais, daugiausia kalio (apie 70 %) yra raumenų ląstelėse, o jis lieka kauluose, kepenyse ir raudonuosiuose kraujo kūneliuose. Kūne jis veikia kaip elektrolitas.

Elektrolitai ištirpsta vandenyje, sudarydami teigiamus arba neigiamus jonus, kurie perneša elektrą per kūną. Kalio jonai turi teigiamą krūvį. Šią elektros energiją organizmas naudoja įvairioms funkcijoms, tokioms kaip skysčių balansas, nerviniai impulsai ir raumenų veikla, valdyti. Dėl to kalio trūkumas arba perteklius organizme gali paveikti gyvybines organizmo funkcijas.

Kiti grybų privalumai sveikatai

Grybai stiprina imuninę sistemą

Grybų priešuždegiminės savybės stiprina imuninės sistemos efektyvumą. Jie stimuliuoja imuninės sistemos makrofagus, pagerindami jos gebėjimą kovoti su patogenais ir padėti jums tapti mažiau pažeidžiamiems reikšmingoms infekcijoms. Tyrimų duomenimis, beta gliukanai, tam tikras grybuose esantis polisacharidas, padeda kovoti su uždegimais ir reguliuoja imuninę sistemą. Beta gliukanai jungiasi ir aktyvuoja imuninėse ląstelėse esančius receptorius. Tai leidžia jiems aptikti vėžio ląsteles ir kitas svetimas ląsteles ir sukelti aktyvų atsaką.

Grybai gerina širdies sveikatą

Viena iš pagrindinių širdies problemų priežasčių yra didelis natrio suvartojimas. Taigi patartina druską pakeisti sveika alternatyva. Grybuose yra glutamato ribonukleotidų. Vietoj druskos jie pagerina patiekalų skonį. Šios cheminės medžiagos suteikia maistui pikantišką skonį, tačiau nedaro įtakos kraujospūdžiui ar širdies ligų rizikai. Juose yra priešuždegiminių elementų, antioksidantų, vitamino D ir įvairių kitų biologiškai aktyvių komponentų, kurie padeda sumažinti kraujospūdį, cholesterolį ir arterijų standumą.

Grybai stiprina kaulus

Vitaminas D yra būtinas kaulų ir raumenų funkcijai. Grybai yra vieninteliai augaliniai produktai, turintys vitamino D. Remiantis tyrimais; grybai padeda palaikyti kaulų sveikatą. Vitaminas D yra būtinas kaulų sveikatai ir raumenų stiprumui. Sveikas vitamino D kiekis padeda organizmui palaikyti kaulų tankį ir sumažinti lūžių, osteoartrito ir osteoporozės riziką. Vitaminas taip pat skatina…