Kam skirtas šis vaistas?

Trimetazidinas priklauso vaistų, vadinamų riebalų rūgščių oksidacijos inhibitoriais, klasei. Jis vartojamas krūtinės anginos (krūtinės skausmo) simptomų profilaktikai ir gydymui. Krūtinės angina atsiranda dėl nepakankamo kraujo tiekimo ir deguonies jūsų širdžiai. Trimetazidinas padeda palaikyti energijos apykaitą širdies raumens ląstelėse, saugo jas nuo sumažėjusio deguonies tiekimo poveikio.

Jei vartojate šį vaistą reguliariai ir ilgą laiką, jis gali padėti gydyti krūtinės anginą, nes sumažina krūtinės anginos atvejų skaičių.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

  • Nenutraukite vaistų vartojimo nepasitarę su savo sveikatos priežiūros specialistu. Jei nustosite vartoti vaistus, jūsų būklė gali pablogėti.

  • Šį vaistą reikia vartoti valgio metu arba po jo.

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleiskite praleistą dozę. Tada kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Nevartokite dviejų dozių, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei:

  • Esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai.

  • Esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi.

  • Jūs vartojate bet kokius kitus vaistus, įskaitant papildus, tradicinius vaistus ir vaistažoles.

  • Turite inkstų problemų.

  • Jūs sergate Parkinsono liga, drebuliu, neramių kojų sindromu ar kitais susijusiais judėjimo sutrikimais.

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

Pasakykite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei šie šalutiniai poveikiai nepraeina ir turi įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui.

Labai retai trimetazidinas gali sukelti judėjimo sutrikimus. Šie simptomai gali apimti vieną ar daugiau iš šių:

Alergijos vaistams simptomai yra vienas ar keli iš šių:

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Išmeskite visus pasibaigusio galiojimo vaistus.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišą ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšlių dėžę ar šiukšliadėžę.

Atsisakymas
Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija. Turinys neatspindi vaistų prieinamumo ir informacijos apie tiekimą vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tokios informacijos patariama kreiptis į atitinkamas institucijas.

Paskutinį kartą atnaujinta 2020 m. rugsėjo mėn