Datos: Liepos 23-rugpjūčio 8 d Laikas Tokijuje: BST +8
Apimtis: Žiūrėkite tiesiogiai per BBC TV, BBC iPlayer, BBC Red Button ir internetu; Klausykitės „BBC Radio 5 Live“, „Sports Extra“ ir „Sounds“; tiesioginiai teksto ir vaizdo įrašai „BBC Sport“ svetainėje ir programoje.

Norvegas Karstenas Warholmas bėgiojo nuostabias vyrų 400 m barjerinio bėgimo lenktynes, kad panaikintų savo ankstesnį pasaulio rekordą ir iškovotų auksą Tokijuje 2020 m.

25 metų Warholmas finišavo per 45,94 sekundės ir nukrito daugiau nei septynias dešimtadalius nuo savo senojo rekordo, o amerikietis Rai Benjaminas karštai ant kulnų iškovojo sidabrą, taip pat įveikęs ankstesnį rekordą.

Warholmas liepos mėnesį Osle buvo pasiekęs ankstesnį pasaulio rekordą – 46,70.

Bronzos medalį iškovojo brazilė Alison dos Santos (46,72).

„Žinote klišę, kad ji dar neįsigilino? Nemanau, kad taip yra, bet jaučiuosi ekstaze”, – „BBC Sport” sakė Warholmas, dabar turintis Europos, pasaulio ir olimpinius titulus.

„Aš negaliu patikėti laiku, jis toks greitas! Daug kartų manęs klausia apie tobulą lenktynę … Aš sakiau, kad jos nėra, bet tai yra arčiausiai kada aš atėjau.

„Pasakiau sau, kad dalyvauju lenktynėse, prisimink visus darbus, kuriuos įdėjai. Tai buvo vienintelis dalykas, kurio man trūko [medal] kolekcija.

„Negaliu apibūdinti, kaip tai man svarbu. Tai aš darau ryte iki vakaro – tai didžiulė.”

Karstenas Warholmas pozuoja su pasaulio rekordu
Warholmas liepą jau buvo sumušęs pasaulio rekordą

Manoma, kad tai buvo vienos labiausiai jaudinančių lenktynių žaidynėse po to, kai Benjaminas per penkias šimtąsias sekundės dalis pasiekė tuometinį pasaulio rekordą laimėdamas JAV bandymus šią vasarą.

Warholmas išsiveržė į priekį, kai išbėgo iš blokų, tačiau Benjaminas pagrasino jį susigrąžinti prieš paskutinį norvego postūmį.

Jis riaumojo iš džiaugsmo, kai pažvelgė į ekraną, norėdamas pamatyti savo laiką, šventės metu nuplėšė marškinius ir šalia naujo pasaulio rekordo nusifotografavo.

Dvigubas pasaulio 110 m barjerinio bėgimo čempionas Colinas Jacksonas BBC televizijai sakė: „Kai kalbate apie pasaulio rekordus, tai yra aukščiau, kai Usainas Boltas 100 m distancijoje pasiekė 9,58 sekundės, o ten-Flo Jo 10,49 sek.

„Tai vienas ryškiausių pasaulio rekordų ir esu įsitikinęs, kad pasaulio rekordas mane pranoks.

„Tai tiesiog kvapą gniaužia. Oho. Aš tikrai šokiruotas.”

Buvęs 1500 m olimpinio sidabro medalio laimėtojas Steve’as Cramas pridūrė: „Nenuostabu, kad jis suplėšė marškinius – šiame renginyje jis yra Supermenas!

„Negaliu patikėti tuo, ką ką tik matėme. Du vyrai bėgo, apie kuriuos galėjai tik pasvajoti.”

Aplink BBC „iPlayer“ reklamjuostęAplink BBC „iPlayer“ poraštę