Stogo keitimas yra esminė jūsų namų priežiūros dalis. Sugadintas arba netinkamai prižiūrimas stogas gali padaryti tūkstančius žalos kitoms namo dalims. Remonto darbai tik tiek ir galiausiai ateis laikas visiškai pakeisti stogą. Pirmą kartą namų savininkui stogo keitimas gali atrodyti sudėtinga užduotis. Rinktis iš šimtų profesionalių stogo dengimo rangovų gali būti painu. Laimei, naujo stogo įrengimo projektas nėra labai sudėtingas, todėl naudinga žinoti, ko tikėtis.

Pirmasis bet kokio stogo keitimo projekto žingsnis – gauti sąmatas ir pasirinkti rangovą. Pravartu ištirti kelias bendroves. Įsitikinkite, kad jos turi gerą reputaciją ir yra licencijuotos jūsų valstybėje. Prieš pasirašydami sutartį būtinai gaukite kelių rangovų sąmatas, nes stogo dangos sąmatos gali būti labai įvairios. Yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos stogo keitimo kainai. Apie juos pravartu šiek tiek sužinoti prieš pernelyg įsitraukiant.

Stogo dydis ir nuolydis, naudojamos medžiagos ir šalies regionas – visa tai gali turėti įtakos galutinei projekto kainai. Ypač statų ir slidų stogą pakeisti kainuos brangiau nei lengviau prieinamą stogą. Svarbus ir stogo aukštis. Dviejų aukštų namų stogus pakeisti brangiau nei gyvenamųjų namų ar rančų stogus. Taip yra paprasčiausiai todėl, kad darbininkams lengviau pasiekti stogą, kuris yra arčiau žemės. Be to, kaip ir beveik visko, kainos skiriasi priklausomai nuo gyvenamosios vietos. Stogų keitimas kainuoja brangiau tose vietose, kur bendras pragyvenimo lygis yra aukštesnis. Stogų keitimo dažnumas taip pat skiriasi priklausomai nuo apskrities regiono. Vidurio vakaruose esančius stogus dėl ekstremalių oro sąlygų paprastai reikia keisti dažniau nei stogus kitose šalies dalyse. Pietų Kalifornijoje namų savininkai stogus keičia rečiau, nes ten orai paprastai būna švelnūs ištisus metus.

Yra keletas skirtingų tipų stogų, kuriuos galite įsirengti. Medžiagų kaina gali svyruoti nuo 1 iki 40 ir daugiau eur už kvadratinį pėdą. Labiausiai paplitusi stogo dangos medžiaga yra bituminės čerpės. Šios čerpės yra palyginti nebrangios ir paprastai garantuoja, kad tarnaus nuo 20 iki 30 metų. Jos gali būti įvairių spalvų, kad papildytų jūsų namo išorę. Kita stogo dangos forma yra medžio drožlių danga, kuri paprastai kainuoja nuo 6 iki 9 eur už kvadratinę pėdą. Šie stogai paprastai gaminami iš kedro ir gali tarnauti nuo 12 iki 25 metų, tačiau jiems reikia beveik nuolatinės priežiūros. Metalinės stogo dangos, pavyzdžiui, vario ar aliuminio, gali kainuoti 15-20 eur už kvadratinę pėdą. Čerpių stogai, pavyzdžiui, terakotos, paprastai naudojami pietvakarių architektūroje ir kainuoja nuo 6 iki 9 eur už kvadratinį pėdą. (Čerpių nerekomenduojama naudoti vietovėse, kur dažnai lyja, nes jos linkusios pratekėti.) Šiferio stogas yra patvariausias, tačiau ir brangiausias – jo kaina gali siekti iki 40 eur už kvadratinį pėdą (120 000 eur už 3000 kvadratinių pėdų stogo pakeitimą). Šiferis paprastai naudojamas aukštos klasės namams ir, priklausomai nuo kokybės, gali tarnauti iki 200 ar daugiau metų.

Asfalto čerpės ne tik nebrangios, bet ir nereikalauja daug priežiūros, todėl yra populiariausias Amerikos namų savininkų stogo dangos pasirinkimas. Nors asfalto čerpių stogai dažnai yra skirti 25 ar 30 metų, faktinis stogo tarnavimo laikas gali skirtis priklausomai nuo to, kur gyvenate. Didelio greičio vėjai, uraganai, smarkios audros, pūgos ir dideli temperatūrų svyravimai sumažina stogo ilgaamžiškumą. Asfalto čerpių stogo keitimo sąmatos gali svyruoti nuo 1 500 iki 9 000 eur , priklausomai nuo stogo dydžio ir vietos.

Stogo keitimo projekto kaina priklauso nuo jūsų gyvenamosios vietos. Vidurio vakaruose stogo keitimas kainuoja mažiau nei šiaurės rytuose. Vietovėse, kur bendros pragyvenimo išlaidos yra didesnės, stogo keitimas taip pat kainuos brangiau. Jei gyvenate Vidurio Vakaruose, stogą reikės keisti dažniau. Didelio greičio vėjai, tornadai, pūgos ir ledo audros – visa tai nuniokoja jūsų stogą. Temperatūros svyravimai taip pat gali pakenkti stogams. Dykumoje temperatūra dieną gali viršyti 100 laipsnių, o naktį nukristi iki 50 ar 40 laipsnių. Dėl temperatūros svyravimų daromos žalos Arizonoje ir Naujojoje Meksikoje 20 metų asfalto čerpės vidutiniškai tarnauja tik 15 metų. Namų savininkai regionuose, kuriuose vyrauja švelnūs orai, gali išsisukti nuo nuosaikesnių stogo remonto darbų ir ilgesniam laikui atidėti visišką stogo keitimą.

Stogo keitimo sąmatos gali skirtis priklausomai nuo visų šių veiksnių (vietos, medžiagų ir kt.). Galutinė kaina atlikus darbus gali būti didesnė už pradinę sąmatą, nes jūsų stogas gali turėti nenumatytų pažeidimų, kurie padidins galutinę kainą. Po čerpėmis jūsų stogas gali būti supuvęs arba pažeistas vandens. Priklausomai nuo žalos masto, stogo atraminės sistemos keitimas sąskaitą gali papildyti tūkstančiais . Tai gera paskata tinkamai prižiūrėti stogą ir laiku jį pakeisti.