Stebėkite savo pažangą numetę svorio procentais! – HealthifyMe

Stovint ant svarstyklių gali atrodyti kaip didžiausia tiesos akimirka. Jūs darote viską, kas teisinga, ir tikitės, kad šios pastangos atsiras ant skalės, o paskui nepatikliai žiūrėsite į skaičių. Rimtai?! Kaip tai gali atsitikti? Kartais skaičius vis tiek nesikeičia, net kai keičiasi jūsų kūnas. Štai kur svorio metimo procentas, norint nustatyti jūsų pažangą, yra daug geresnė idėja.

Išmatuodami savo kūną, ypač juosmenį ir klubus, galite apibendrinti jūsų puikią pažangą (juk klubai nemeluoja!). Šie duomenų taškai tiksliai atspindi jūsų svorio metimą, nustato, ar jūsų mitybos keitimo metodai yra veiksmingi, ir įvertina, ar jūsų fizinės pastangos yra tinkamos. Be to, tai gali paskatinti dėti daugiau pastangų arba įkvėpti toliau siekti savo tikslų.

Svorio metimą galite stebėti keliais būdais. Tai apima svorį, juosmens ar kitų kūno dalių matavimus, kūno masės indeksą (KMI) ir kūno riebalų procentą. Tačiau atidžiau pažvelkite į galutinį matavimą, nes šis straipsnis yra apie būdus, kaip apskaičiuoti svorio netekimą procentais.

Svorio mažinimo procentais skaičiavimo metodai

Užuot skaičiuoję kalorijas ar kilogramus, jums gali būti sveikiau ir lengviau skaičiuoti svorio netekimą procentais. Tai skirta tam, kad galėtumėte matyti, kiek svorio atsikratėte nuo pradinio svorio. Dar įdomiau yra tai, kad toks požiūris jūsų neišgąsdins kaip visagalis mastas. Taigi, taip, laikas atsiriboti nuo svarstyklių.

Galite apskaičiuoti savo svorio pokyčius procentais šiais būdais.

Naudokite individualizuotą svorio metimo procentinę formulę

Jei lyginsite save su kitais, numesti svorio bus daug sunkiau, nes tai labai pritaikyta. Savęs lyginimas su kitais retai motyvuoja, bet gali atgrasyti, nes žmonės praranda svorį įvairiu greičiu ir įvairiais kiekiais. Procentinio nuostolio apskaičiavimas turi pranašumą, nes leidžia palyginti save tik su savimi.

Padalinkite numestą svorio sumą (svarais arba kilogramais) iš pradinio svorio į tuos pačius vienetus. Tada padauginkite rezultatą iš 100, jei norite patys išsiaiškinti savo svorio metimo procentą arba norite sužinoti, kaip tai padaryti. (numesti svarai / pradinis svoris) x 100.

Štai pavyzdys: 10 svarų / 180 svarų x 100 = 5,5 % pradinio prarasto kūno svorio. Žmogus, kuris pirmą kartą svėrė 180 svarų, dabar atsikratė 10 svarų. Pagal šį skaičių jie atsikrato 5,5% savo kūno svorio. Matote, geriau nei skaityti 170 svarų ant svarstyklių, tiesa?

Naudokite skaičiuoklę, kad nustatytumėte svorio netekimą kaip procentą

Galite stebėti savo pažangą kas savaitę stebėdami svorio netekimo procentą skaičiuoklių programose, pvz., „Microsoft Excel“ arba „Google“ skaičiuoklėse. Be to, rekomenduojama dirbti su sveikatos priežiūros specialistu, nes jie gali patarti, kaip numesti svorio, norint pasiekti vidutinį svorį ir stebėti pažangą.

Bandydami mesti svorį galite patirti trumpų pakilimų ir nuosmukių. Bet jūs galite suprasti, kaip vyksta jūsų svorio metimas, stebėdami savo svorio kritimo % skaičiuoklėje.

Nereikia kasdien išsiaiškinti savo svorio metimo procento. Vietoj to, tai priminimas palyginti save su tuo, kas buvote šios kelionės pradžioje. Ar esate geresnis nei buvote tada, kai pradėjote? Jei taip, jūs laimite žaidimą.

Naudokite internetinį kūno svorio procentų skaičiuotuvą

Paprasčiausias ir aiškiausias būdas nustatyti, kaip pasikeitė jūsų kūno svorio procentas, yra naudoti vieną iš daugelio internetinių kūno svorio skaičiuoklių.

Norėdami parodyti savo kūno svorio pokytį procentais, įveskite pradinį ir dabartinį svorį, pasirinkite svarus arba kilogramus ir spustelėkite mygtuką „Apskaičiuoti“. Tai naudinga norint vesti tikslius įrašus ir greitai patikrinti svorio mažinimo procentą.

Jei norite atrodyti gerai ir jaustis gerai, kūno riebalų procentas (BFP) taip pat yra geras rodiklis, kurį galite išbandyti. Galų gale, įvertinimas, kiek kūno riebalų jums reikia numesti, yra pirmas žingsnis bet kurioje sėkmingoje svorio metimo kelionėje. Nesvarbu, koks yra jūsų svorio netekimo procentas, kuo didesnis jūsų kūno riebalų kiekis, tuo didesnė tikimybė, kad būsite mažiau tinkami.

„HealthifyMe“ pastaba

Svorio netekimo procentas rodo, kiek nukritote nuo pradinio svorio. Skaičiuojant savo svorio metimą procentais, o ne žiūrint į svarus ar kilogramus, yra įgalinantis būdas stebėti savo pažangą. Užrašykite kiekvieną procentą ir iš naujo įvertinkite kartą per savaitę arba kartą per mėnesį. Tačiau atminkite, kad tam tikras skaičius neturi nieko bendra su jūsų išvaizda.

Koks svorio netekimo procentas laikomas sveiku?

Jūsų sveikatai gali būti naudingas net nedidelis svorio netekimas 5–10 % viso kūno svorio, o tai gali pagerėti, įskaitant kraujospūdžio, cholesterolio ir cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą. Patariama kas savaitę numesti 1–2 kilogramus. Labiau tikėtina, kad ši strategija bus sėkminga nei siekis greitai numesti svorį. Priklausomai nuo jūsų dabartinio svorio, tai prilygsta skirtingam jūsų kūno svorio procentui.

Daugybė tyrimų rodo, kad laipsniškas svorio metimas yra tvaresnis ir sveikesnis nei „avarinės“ dietos laikymasis. Taip yra todėl, kad greitas svorio metimas sulėtina medžiagų apykaitą labiau nei nuolatinis svorio kritimas. Dėl to jūsų kūnas prisitaiko sudeginti mažiau kalorijų. Deja, šis medžiagų apykaitos greičio sumažėjimas gali trukti daugelį metų ir vėl priaugti svorio, dažnai daugiau svorio nei numetėte.

„HealthifyMe“ pastaba

Sunku laikytis įsipareigojimo laikytis nelanksčių taisyklių ir gairių, verčiančių jus visiškai atsisakyti režimo. Mes dažnai pamirštame, kad svorio metimas yra toks pat paprastas, kaip valgyti teisingai, reguliariai ir saikingai. Ir kartais, kartais kreivės kamuolys, prisidedantis prie svorio metimo pažangos, gali paskatinti jus pagerinti šiuos skaičius.

Kiti veiksmingi svorio metimo stebėjimo metodai

Kaip sakoma, numeskite kilogramus neprarasdami proto. Per pastaruosius kelerius metus socialinės žiniasklaidos puslapiai pateikė daug patarimų ir gudrybių, kaip numesti svorio. Tačiau kiekvieno organizmas yra skirtingas. Jūs tai jau girdėjote, bet verta pakartoti. Jei naujausias greitas svorio metimo būdas tinka jūsų draugui, tai nereiškia, kad jums taip pat reikia. Galite sekti keletą įgalinančių būdų, kaip stebėti savo svorio metimo pažangą, o tai jūsų nevargina.

Išmeskite svarstykles, nes tai nėra pats tiksliausias būdas sužinoti, kiek svorio numetėte. Iš pradžių bandant numesti kilogramus, matavimo juosta yra geresnis pasirinkimas. Taigi ištraukite juostą ir išmatuokite klubus, šlaunis, juosmenį ir bicepsą. Jei jūsų džinsai atsilaisvina ir jums reikia diržo, kad jie laikytųsi kartu, esate teisingame kelyje.

Įdomus faktas: priderinus senus drabužius, galima suprasti, ar sumažėjote dydžiu, ar ne!!

Išvada

Nėra „vieno dydžio visiems“ svorio metimo strategijos. Dar labiau apmaudu, kai svarstyklės nepripažįsta jūsų pastangų mesti kilogramus. Reikalas tas, kad kartais reikia sveikinti procentų sąvoką. Kartą per savaitę arba kartą per mėnesį pakartotinai įvertinus svorio metimo procentą, galite sužinoti apie jūsų pažangą. Mylėk ar nekenti, subalansuota mityba, reguliarūs pratimai ir geresnis miegas yra daug svarbesni už bet kokį skaičių.

Atsisiųskite Healthifyme APP