COLOMBO, Šri Lanka – Šri Lanka, siekdama užkirsti kelią blogiausiems Covid sunaikinimo atvejams, beveik metams uždarė sustabdymą ir sustabdė skrydžius iš užsienio, sugadino ekonomiką ir išsausino gyvybiškai svarbią turizmo pramonę.

Tačiau salos šalies zoologijos sodo gyvūnams tai buvo linksmas laikas.

Anot Šri Lankos Nacionalinių zoologijos sodų departamento generalinio direktoriaus Ishini Wickremesinghe, per pastaruosius metus zoologijos soduose nebuvo lankytojų. Jos teigimu, ypač ryšku tai, kad keli gyvūnai, kurie nebuvo veisęsi vietiniuose zoologijos soduose, pagimdė.

„Gyvūnai iš tikrųjų patiria mažiau streso ir atsipalaiduoja, kai nėra žmonių“, – sakė ji.

Šri Lanka uždarė savo zoologijos sodus 2020 m. Kovo mėn., O šių metų pradžioje lankytojai trumpam buvo atidaryti, o vėl užsidarė, kai išaugo koronaviruso infekcijos. Tarp pirmą kartą veisiamų gyvūnų yra juoda gulbė, baltas povas ir didžiausias Azilos antilopas nilgai. Kiti, kurie susilaukė palikuonių, yra arabų oriksas, juoda antis, krapštukiniai ragai ir zebras.

„Mes taip pat turime tris naujus liūtų jauniklius“, – sakė ponia Wickremesinghe. „Po daugelio metų gyvūnai tikrai gavo gerą pertrauką.“

Jaunikliams dabar apie šešis mėnesius. Neturėdami lankytojų, suaugę liūtai gali laisvai klajoti aplink savo aptvarus ir draugauti su potencialiais draugais.

Šri Lankos laukinės gamtos parkuose pareigūnai negalėjo patvirtinti, ar daugėja veisimo, tačiau gyvūnai „tikrai neturi streso“, sakė salos pietryčių pakrantėje esantis Yala nacionalinio parko prižiūrėtojas Manoj Vidyaratne. „Paprastai parke kasdien matome apie 400 transporto priemonių, – sakė jis, – tačiau šį kartą nėra nė vieno“.

Kūriniai, nelaisvėje nelaisvėje, taip pat pasinaudojo pandemijos galimybėmis. Pernai balandį Honkongo zoologijos sode, kuris lankytojams buvo uždarytas dėl koronaviruso, sėkmingai poravosi dvi milžiniškos pandos.

Šri Lanka, ankstyva viruso plitimo suvaldymo sėkmės istorija, neseniai išgyveno bangą ir fiksuoja beveik 3000 naujų kasdienių infekcijų, rašoma „New York Times“ duomenų bazėje. Pandemija pablogino šalies, kuri jau stengėsi atsigauti po teroristinių išpuolių 2019 m., Ekonomines bėdas.

Šri Lankos zoologijos sodai, kuriuose gyvena apie 4000 rūšių, yra tarp turizmo priklausomų šalies lankytinų vietų, per metus iki pandemijos pritraukdami daugiau nei tris milijonus lankytojų.

Nepaisant įtakos pajamoms, ponia Wickremesinghe sakė tikėdamasi, kad zoologijos sodai bus uždaryti, kol atvejų sumažės, bijodama, kad primatai galėtų užkrėsti Covid-19 nuo užkrėstos lankytojos. „Mes nežinome, ką daryti, jei taip atsitiktų“, – sakė ji.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.