Didžiausia šalies registruotų slaugytojų sąjunga šeštadienį pasmerkė Ligų kontrolės ir prevencijos centrus dėl kaukių rekomendacijų skiepytiems žmonėms kvietimo ir paragino agentūrą „elgtis teisingai“ ir peržiūrėti jos rekomendacijas.

Bonnie Castillo, registruota slaugytoja ir sąjungos „National Nurses United“ vykdančioji direktorė, teigė, kad naujausios rekomendacijos, išleistos ketvirtadienį ir atgręžusios kaukės rekomendacijas bei kitas atsargumo priemones pilnai pasiskiepijusiems, „nėra pagrįstos mokslu. “ Ponia Castillo teigė, kad naujosios gairės pakenks frontų darbuotojų ir plačiosios visuomenės sveikatai ir neproporcingai pakenks spalvotiems žmonėms.

„Tai yra didžiulis smūgis mūsų pastangoms kovoti su šiuo virusu ir pandemija”, – sakė ponia Castillo, kurios sąjunga atstovauja 170 000 slaugytojų visoje šalyje. Nors vakcinacija yra gyvybiškai svarbi norint sustabdyti viruso plitimą, ji pažymėjo, kad milijonai amerikiečių vis dar nebuvo paskiepyti.

„Kaukė yra dar vienas gelbėjimo sluoksnis darbuotojams”, – sakė ji.

Profesinė sąjunga taip pat kritikavo CDC už kitus veiksmus, įskaitant sprendimą nutraukti vakcinuotų asmenų proveržio infekcijų stebėjimą ir tirti tokius atvejus tik tuo atveju, jei jie bus hospitalizuoti ar mirs. paskelbė agentūra kad nuo gegužės 1 d. jis nebebus sekęs ir netyręs visų paskiepytų žmonių infekcijų, kad galėtų „maksimaliai surinkti duomenų, susijusių su didžiausiu klinikiniu ir visuomenės sveikatos klausimu, kokybę“.

Slaugytojos teigė, kad tai reiškia, kad CDC nesurinks duomenų, reikalingų norint suprasti, ar vakcinos apsaugo nuo lengvų ir besimptomių infekcijų, kiek laiko trunka apsauga nuo vakcinos ir kokį vaidmenį atlieka proveržio infekcijos.

Sąjunga taip pat paragino agentūrą, kuri neseniai pripažino, kad virusas gali būti perduodamas per aerozolines daleles, atitinkamai atnaujinti savo ventiliacijos ir kvėpavimo takų apsaugos gaires. Profesinė sąjunga taip pat paragino Darbuotojų saugos ir sveikatos administraciją nedelsiant paskelbti skubius laikinus standartus dėl infekcinių ligų, siekiant apsaugoti žmones darbo vietoje.

CDC iš karto neatsakė į kritiką. Pristatydama naujas rekomendacijas, ketvirtadienį CDC direktorė dr. Rochelle P. Walensky kaip du reikšmingus veiksnius paminėjo du naujausius mokslinius atradimus: nedaugelis paskiepytų žmonių užsikrečia virusu, o jų perdavimas vis dar atrodo retesnis; vakcinos atrodo veiksmingos prieš visus žinomus koronaviruso variantus.

Profsąjunga pažymėjo, kad kiekvieną dieną buvo pranešta apie daugiau nei 35 000 naujų koronaviruso atvejų ir kad kiekvieną dieną mirė daugiau nei 600 žmonių. „Dabar ne laikas sušvelninti apsaugos priemones, ir mes piktinamės, kad CDC tai padarė būtent tuo metu, kai mes vis dar esame pačioje krizės metu per visą amžių”, – sakė ponia Castillo.