GAZOS MIESTAS. Diplomatai ir tarptautiniai lyderiai sekmadienį negalėjo tarpininkauti paliauboms dėl paskutinio Izraelio ir „Hamas“ konflikto, nes Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pažadėjo tęsti kovą, o Jungtinių Tautų Saugumo Taryba nesugebėjo susitarti dėl bendro atsakymo. į blogėjantį kraujo praliejimą.

Diplomatiniai ginčai įvyko po to, kai kovos, intensyviausios septynerius metus pastebėtos Gazoje ir Izraelyje, įžengė į iki šiol mirtingiausią etapą. Ankstyvą sekmadienio rytą per antskrydį į kelis butus Gazos mieste žuvo mažiausiai 42 palestiniečiai, pranešė Palestinos pareigūnai – iki šiol mirtiniausias konflikto epizodas.

Pono Netanyahu įžadas pasitvirtino po kelių valandų, kai, pranešė „Associated Press“, Izraelio karo lėktuvai ankstyvą pirmadienį keliose Gazos ruožuose atskleidė sunkių aviacijos smūgių seriją.

10 minučių sprogimai sukrėtė miestą iš šiaurės į pietus per sunkesnę ataką, kuri apėmė platesnę teritoriją ir truko ilgiau nei 24 valandomis anksčiau įvykę oro antskrydžiai, per kuriuos žuvo 42 palestiniečiai. paskutinis smurto raundas tarp Izraelio ir islamisto „Hamas“ kovotojų grupuotė, kuri valdo Gazą. Ankstesni Izraelio oro smūgiai suplojo tris pastatus.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad tarp pirmadienio pirmadienį nukentėjusių taikinių buvo pagrindinis pakrantės kelias į vakarus nuo Gazos miesto, saugumo junginiai ir atviros erdvės. Elektros skirstymo bendrovė teigė, kad oro antskrydžiai sugadino liniją, tiekiančią elektrą iš vienintelės elektrinės į didelius plotus pietinėje miesto dalyje.

Apie sužalojimus iškart nebuvo pranešta.

Pasak palestiniečių pareigūnų, per septynias konflikto dienas žuvusiųjų Gazoje skaičius išaugo iki 197, o palestiniečių kovotojų nužudytų Izraelio gyventojų skaičius išaugo iki 11, įskaitant vieną karį, pranešė Izraelio vyriausybė.

Sekmadienio popietę gatvėje subombarduota antskrydis, sukurtas beviltiška scena, kai grafikos dizaineris Anas al-Yazji lipo virš griuvėsių, ieškodamas sužadėtinės Shaimaa Abul Ouf. Tarp sutrupintų sienų fragmentų buvo įspausta piniginė, karoliai, Koranas, net kelios rankinės.

Tačiau praėjus 12 valandų po to, kai Izraelis smogė pastatui – taip, pasak Izraelio armijos, po žeme esančiame „Hamas“ tunelių tinkle, vis dar nebuvo jokių ponia Abul Ouf ženklų.

„Aš lauksiu, kol ją rasime“, – sakė 24 metų al-Yazji, kai geltonkasis kasė griuvėsius iš vienos krūvos į kitą. – Tada aš ją palaidosiu.

Naktį kovos nerodė jokių nusileidimo ženklų.

„Izraelio piliečiai, – sekmadienio popietę Izraelio kariuomenės būstinėje Tel Avive kalboje sakė p. Netanyahu, -„ mūsų kampanija prieš teroristines organizacijas tęsiama visa jėga “.

Jis pridūrė: „Mes norime nustatyti agresoriaus kainą, kaip ir visų rūšių terorizmo atveju. Norint atkurti tylą ir saugumą bei atkurti atgrasymą ir valdymą, reikės laiko “.

Pono Netanyahu pasižadėjimas įvyko dėl vis didėjančios tarptautinės kritikos Izraelio oro antskrydžiams Gazoje, kurie prasidėjo praėjusį pirmadienį po to, kai „Hamas“ paleido mėnesį palestiniečių ir izraeliečių šventajame mieste augančią įtampą, paleidus raketas į Jeruzalę.

Izraelio armija teigia, kad jos tikslas yra sunaikinti karinę „Hamas“ infrastruktūrą, kuri valdo Gazos Ruožą – maždaug dviejų milijonų žmonių palestiniečių anklavą, kurį blokuoja Izraelis ir Egiptas. Izraelis kaltina „Hamas“ dėl civilių aukų Gazoje, sakydamas, kad grupuotė slepia kovotojus gyvenamuosiuose rajonuose.

Šis paaiškinimas savaitgalį buvo nuodugniai nagrinėjamas, kai Izraelio reaktyviniai lėktuvai sunaikino bokštą Gazos mieste, kuriame buvo dvi pagrindinės tarptautinės naujienų agentūros „The Associated Press“ ir „Al Jazeera“, paskambinę pastato savininkui ir liepę evakuoti nuomininkus. Izraelio streikas taip pat nužudė mažiausiai 10 tos pačios šeimos narių pabėgėlių stovykloje esančiame name ir sukėlė netiesioginę žalą į kliniką, kuriai vadovauja medicinos pagalbos grupė „Gydytojai be sienų“.

Tada sekmadienio rytą oro antskrydis užklupo ponios Abul Ouf namus. Du giminaičiai teigė, kad streiko metu žuvo du jos artimiausios šeimos nariai, mažiausiai 12 išplėstinės šeimos narių ir daugiau nei 30 kaimynų, ir motina buvo sunkios būklės.

Savo pareiškime Izraelio armija teigė, kad „smogė po žeme esančiai karinei struktūrai, priklausančiai teroristų organizacijai„ Hamas “, esančiai po keliu“. Ji pridūrė: „„ Hamas “savo teroristų infrastruktūrą tyčia nustato po civiliais namais, kuriai kyla pavojus. Požeminiai pamatai sugriuvo, dėl ko sugriuvo virš jų esantys civiliai būstai, sukeldami nenumatytus nuostolius “.

Amerikos ambasadorė Jungtinėse Tautose Linda Thomas-Greenfield per sekmadienio Saugumo tarybos posėdį paragino susilaikyti nuo „Hamas“ ir Izraelio, kuris buvo pakviestas bandyti rasti būdą smurtui nutraukti.

„Jungtinės Valstijos ragina visas šalis užtikrinti civilių apsaugą ir gerbti tarptautinę humanitarinę teisę“, – sakė ji. „Mes taip pat raginame visas šalis apsaugoti medicinos ir kitas humanitarines įstaigas, taip pat žurnalistus ir žiniasklaidos organizacijas.“

Saugumo taryba atidėjo pertrauką nesiimdama jokių veiksmų ir net nepateikdama pareiškimo, kuriame teigiama, kad nariai negali susitarti, ką ji pasakys. Kinijos ambasadorius Zhangas Junas, kurio šalis šį mėnesį eina Tarybai pirmininkaujančios šalies pareigūnus, po susitikimo sakė, kad siekia, kad Taryba „imtųsi skubių veiksmų ir kalbėtų vienu balsu“.

Hady Amras, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo pavaduotojas Izraelio ir Palestinos reikalams, susirinko sekmadienio derybų diena su pagrindiniais Izraelio pareigūnais ir Kvarteto biuras, kuri tarpininkauja dėl Vidurinių Rytų taikos derybų. Planuojama, kad jis pirmadienį surengs panašias diskusijas su Palestinos savivaldos prezidentu Mahmoudu Abbasu, kuris valdo dalis Vakarų Kranto, tačiau 2007 m. Prarado kontrolę Gazoje.

Konfliktas tarp Izraelio ir „Hamas“ praėjusią savaitę įžiebė susijusio smurto bangą tarp arabų ir žydų pačiame Izraelyje. Tai ir demonstracijos okupuotame Vakarų Krante privertė analitikus susimąstyti, ar palestiniečiai yra didelio sukilimo riboje, trečioje nuo devintojo dešimtmečio pabaigos. Protestai ir susirėmimai sekmadienį buvo ne tokie intensyvūs po didelio Izraelio policijos ir Izraelio armijos Vakarų Krante represijų.

Tačiau arabai ir žydai susirėmė Izraelio pietuose esančioje Negevo dykumoje, Rytų Jeruzalėje ir Lodo mieste, mišrioje arabų ir žydų mieste Izraelio viduryje. Policijos atsakas į pilietinius neramumus per pastarąją savaitę daugiausia buvo sutelktas į arabus, po išpuolių prieš sinagogas, kurios kai kurias prilygo pogromui.

Sekmadienį Izraelio arabų lyderių skėtinė organizacija kreipėsi tarptautinei bendruomenei padėti apsaugoti Izraelio Palestinos piliečius „nuo valstybinių ir privačių veikėjų smurtinių išpuolių ir žmogaus teisių pažeidimų“. Grupė pridūrė: „Palestinos piliečiai kartu bijo savo gyvybės“.

Sekmadienio popietę palestinietis taranavo policijos patikros punktą, sužeisdamas kelis policijos pareigūnus Šeicho Jarraho rajone, Rytų Jeruzalės rajone. Po kelių sekundžių policija mirtinai nušovė vairuotoją. Kelios palestiniečių šeimos susiduria su išsiuntimu iš savo namų Šeiche Jarrah byloje, sukėlusioje Palestinos nacionalinę nuotaiką, padėdama atsinaujinti konfliktui Gazoje.

Savaitgalį ankstyvą sekmadienio rytą „Hamas“ ir kitų islamistų kovotojų grupuočių Gazoje sukeltas raketų gaisras apėmė didelę užtvanką virš vidurio Izraelio.

Daugumą tų raketų perėmė „Iron Dome“ – priešlėktuvų aptikimo sistema, kurią iš dalies finansavo JAV. Bet ten, kur jie smogė, jie sukėlė siaubą Izraelio gyventojams, ypač tokiuose miestuose kaip Sderot, netoli Gazos perimetro.

Vienas šio savaitgalio sprogimas sunaikino penkto aukšto butą Sderote, nužudydamas penkerių metų berniuką, ir išdraskė skylę kitame, kur kūdikio kambaryje glaudėsi Eli Botera, jo žmona Gitit ir jų kūdikio dukra Adele. miegamasis.

„Mano žmona puolė į paniką ir pradėjo rėkti“, – sakė p. Botera. „Galiausiai viskas priklauso nuo Dievo. Kiekvienas žmogus turi padaryti viską, ką gali, kad apsisaugotų, bet jei tavo likimas yra mirti, tu mirsi “.

Mirtingiausios atakos buvo įvykdytos Gazoje. Tarp jų vyriausias buvo antskrydis į ponios Abul Ouf namus Al-Wehdoje, judriame, turtingame rajone Gazos mieste, kuriame pilna parduotuvių ir daugiabučių namų.

Ponia Abul Ouf mokėsi būti odontologe ir gyveno namuose su tėvais ir broliais, sakė giminės. Iki sekmadienio ryto du buvo mirę, o trys buvo nuplėšti sužaloti nuo griuvėsių, sakė artimieji. Ponios Abulo Oufo tėvas, prekybos centro savininkas, nenukentėjo, išvykęs naktinio vizito sutvarkyti kaimyno interneto.

Ponia Abul Ouf turėjo ištekėti už pono al-Yazji per du mėnesius. Paskutinį kartą jie kalbėjo sekmadienį anksti, kai prasidėjo bombardavimas, sakė p. Al-Yazji.

– Paslėpk, – jis prisiminė, kaip jai pasakė tekstiniu pranešimu.

Bet žinutė niekada nepasiekė.

Ponas al-Yazji sekmadienį valandų valandas skrodė jai griuvėsius. Vyriausybės gelbėtojai akmenį po akmens išmetė šiukšles, o pastebėję kūną, ponas al-Yazji skubiai priėjo, o griuvėsių kruopos ir smėlis koja kojas.

Asmuo vis dar kvėpavo. Bet tai nebuvo ponia Abul Ouf.

Izraelio bombardavimas privertė 38 000 žmonių ieškoti šventovės dešimtyje JT mokyklų, pranešė Jungtinės Tautos. Dabar Gaza susiduria su elektros energijos gedimais mažiausiai 16 valandų per dieną, o gėlinimo įrenginio apgadinimas sukėlė grėsmę maždaug 250 000 žmonių prieigai prie geriamojo vandens, pranešė Jungtinės Tautos.

Izraelio oro antskrydžiai taip pat sustabdė visus skiepijimus ir virusų bandymus „Covid-19“ Palestinos anklave ir padidino viruso užkrėtimo riziką, nes civiliai dėl saugumo patenka į prieglaudas, pranešė JT pareigūnai.

Sekmadienį griuvėsiuose stovėjęs ponas al-Yazji atsisakė vilties surasti sužadėtinę iki vidurdienio. Jis paėmė iš griuvėsių dėžę su odontologine įranga, mažą žetoną, kuriuo ją prisiminė. Tada jis su broliu išvyko į netoliese esančią ligoninę, kur buvo aukojamos aviacijos smūgio aukos.

Atvykęs kiekvienas naujas greitosios pagalbos automobilis, jis puolė prie užpakalinių durų žvilgtelėti į vidų ir pažiūrėti, ar ponia Abul Ouf neguli. Kiekvieną kartą jis grįžo nusivylęs.

Po kelių valandų jis nuėjo į morgą. Ir ten, nejudėdamas ant stovo, buvo Shaimaa Abul Ouf kūnas.

P. al-Yazji pasirodė isteriškas su sielvartu. – Būk laiminga, – tarė jis atpažinęs jos kūną.

– Aš prisiekiu Dievui, – pridūrė jis, – ji juokėsi.

Prie ataskaitos prisidėjo Isabel Kershner iš Sderoto (Izraelis); Lara Jakes iš Vašingtono; Rickas Gladstone’as iš Niujorko; Gabby Sobelman iš Rehovot, Izraelis; ir Adamas Rasgonas iš Tel Avivo.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.