Šiame straipsnyje kuriama daugiau pranešimų apie užtemimo stebėjimą įvairiose vietose.

Maždaug kas porą metų kažkur Žemėje mūsų planetos, saulės ir mėnulio klajonės verčia juos lyg biliardo kamuoliukus sustatyti ant aksominio kosminio stalo. Matydami, kaip užtemimo metu dingsta pasauliai vienas už kito, galite priversti verkti ar rėkti. Tačiau norint pasiekti tą tašką dažnai reikia sunkaus darbo ir galbūt net šiek tiek pasisekimo.

Tai pasirodė tiek pat teisinga ir ketvirtadienio užtemimo atveju, kaip ir nuo tada, kai žmonės pradėjo vytis šiuos dangaus įvykius.

Tik patekėjus rytinei Šiaurės Amerikos pusei, žiedinis Saulės užtemimas kelioms aušros valandoms mėnulį beveik visiškai pašalino.

Tokio užtemimo metu juodą mėnulio siluetą – per toli nuo Žemės, kad visiškai uždengtų saulę – apjuos plonas mūsų namų žvaigždės paviršiaus arba fotosferos žiedas. Daugelis tai žino kaip „ugnies žiedą“, tačiau nedaugelis patirs visą efektą.

Užtemimas prasidėjo po saulėtekio į šiaurę nuo Aukštutinio ežero ir pradėjo kirsti atokius Kanados regionus, eidamas į Grenlandiją ir Arkties vandenyną, prieš eidamas per Šiaurės ašigalį. Tuomet jos kursas eina į pietus, o baigiasi Rusijos Tolimųjų Rytų dalimis.

Vis dėlto kai kurios laimingos sielos patyrė šią kosminę geometriją, o kelios buvo net bebaimės ir gerai organizuotos, kad galėtų užsisakyti lėktuvo skrydžius į didžiausios tamsos zoną. Daug daugiau iš mūsų patyrė dalinį Saulės užtemimą, jei pabudome anksti, kad pakankamai pragiedrėtų.

– Dennisas Overbye

Saulėtekio metu Manhatane horizonte kabojo debesys, tačiau jie nesikišo į maždaug 25 svečių entuziazmą, kurie ketvirtadienį 4:30 ryto pradėjo atvykti į Empire State Building.

Buvo tamsu ir vėjuota, kai lankytojai išsiskirstė per 86 aukšto apžvalgos aikštelę 1050 pėdų virš miesto centro, reguliuodami fotoaparatų objektyvus ir tobulindami padėtį, kol laukė saulės pasirodymo.

Kai dangus ėmė šviesėti, o debesys nusidažė fuksijos rausvais atspalviais. Renginio dalyviai, sumokėję po 114,81 USD už buvimą ten, galėjo būti girdėti maldaudami, kad panorama atsivertų, kad būtų geresnis vaizdas.

Visų akys buvo nukreiptos į horizonto lopinėlį tarp dviejų kitų žymių dangoraižių – „MetLife“ ir „Chrysler“ pastatų.

Galiausiai saulė pakilo ir užtemimas buvo matomas – jei šiek tiek miglotas – pro debesų dangą.

„Girdėjai, kaip visa auditorija reagavo per pirmą saulės peržiūrą“, – sakė Jean-Yves Ghazi, Empire State Building observatorijos prezidentas. „Visi duso ir tai buvo visiškai stebuklinga“.

Kol vieni Niujorke pasuko vertikaliai, kiti paliko miestą tikėdamiesi geriau pamatyti užtemimą.

Ankstyvą trečiadienį Mike’as Kentrianakis, viso gyvenimo užtemimų vaikytojas, atvyko į Graikijos (NY) užeigą netoli Ontarijo ežero kranto. Iš pradžių jis padėjo organizuoti užtemimo laikrodžio renginį Randalls saloje, Niujorke. Tačiau prognozės debesys jį motyvavo septynių valandų kelionei ieškoti teisingesnio dangaus.

Ketvirtadienį saulėtekyje jis planavo stebėti, kaip virš Ontarijo ežero iškyla apgaubtos saulės patarimai.

– Kaip velnio ragai. Ponas Kentrianakis pasakė. – Jie netgi gali suvirpėti kaip gyvatė.

– Claire Fahy ir Sabrina Imbler

Williamo koledžo astronomas Jay Pasachoffas persekiojo užtemimus visame pasaulyje ir neplanavo praleisti šio.

Jis, jo žmona Naomi ir dar maždaug 30 žmonių įlipo į trijų valandų „Delta“ skrydį iš Mineapolio į tamsą ir atgal. Kelionę rėmė žurnalas „Sky and Telescope“, vadovavo vyresnioji žurnalo redaktorė Kelly Beatty.

Vietos lėktuve atiteko iki 3 100 USD pagal kainoraštį.

Lėktuvas nuskrido iki 39 000 pėdų ir buvo 5 000 pėdų virš debesų, todėl Pasachoffs ir jų bendrakeleiviai ilgai matė užtemimą.

„Mes galėjome pamatyti užtemusią saulę apie pusvalandį, per keturias su puse minutės matėme ryškų žiedą aplink juodą mėnulio siluetą“, – rašė jis elektroniniame laiške.

Jis pridūrė, kad tai buvo 73-asis Saulės užtemimas ir 19-asis žiedinis, kurį jis matė.

– Dennisas Overbye

Ugnies žiedas buvo matomas siauroje juostoje tolimiausiose šiaurinėse platumose, prasidėjus prie Aukštutinio ežero Ontarijuje, Kanadoje, saulėtekio metu arba 5:55 ryto ryto laiku. Tada jis kirto Grenlandiją, Arkties vandenyną ir Šiaurės ašigalį, saulėlydžiu arba 7:29 ryto Rytų laiku baigėsi Sibire.

Už tos juostos stebėtojai galėjo pamatyti pusmėnulio saulę arba dalinį Saulės užtemimą. Kuo arčiau jie buvo vidurio linijos, daugiau saulės nebebuvo. Apie 5:32 val. Niujorko didmiesčio rajone saulė buvo 73% užgožta, teigia p. Kentrianakis, kuris 2017 m. Didžiojo užtemimo metu buvo Amerikos astronomijos draugijos „Eclipse“ projekto vadovas.

Intensyvios saulės šviesos poveikis užtemimo metu gali sužaloti tinklainę kad gali neužgyti. Tokia žala gali sukelti visišką regėjimo praradimą, atsižvelgiant į tai, kiek ekspozicijos patiriate.

Į saugokis, žiūrėdami užtemimą, dėvėkite užtemimo akinius. Ne saulės akiniai – užtemimo akiniai, panašūs į tuos, kuriuos galėjote įstumti į stalčių po 2017 m. „Didžiojo Amerikos užtemimo“.

Jei norite būti labiau pasirengęs kitą kartą, kai šalia jūsų bus saulės užtemimas, štai gerbiamų pardavėjų sąrašą iš Amerikos astronomijos draugijos. Ir jei jūs negalite gauti jokių akinių ar kitų filtruojančių žiūrovų, galite padaryti ir kitus dalykus, pavyzdžiui, namuose padaryti skylių projektorių su kartonu ar popierine plokštele. Štai keletas instrukcijų.

Anulariškumo kelias Kanadoje apkeliavo daugybę vietų, kurias įprastais laikais aplankyti būtų buvę sudėtinga. „Covid-19“ apribojimai tai dar labiau apsunkino, o didelėms grupėms nerekomenduota keliauti ir susirinkti Ontarijuje ir Kvebeke.

„Mes tiesiog raginame žmones saugiai žiūrėti į tai kaip į asmenis ir į savo socialinius burbulus“ ir likti namuose ar saugioje vietoje, – sakė Mike’as Reidas, Dunlapo astronomijos ir astrofizikos instituto visuomenės informavimo koordinatorius. Torontas.

Nors šie reikalavimai yra ryškus kontrastas su 2017 m. Situacija, kai didžiulės minios visoje Šiaurės Amerikoje susirinko stebėti viso Saulės užtemimo, dr. Reidas sakė, kad yra sidabrinis pamušalas: pandemija paskatino institutą ir kolegas „Atrask Visatą“, Kvebeke vykdoma astronomijos mokymo programa, skirta 20 000 užtemimo žiūrovų pristatyti žmonėms užtemimo kelyje ir aplink jį, įskaitant Nunavutą, Kanados teritoriją, kurios gyventojai daugiausia yra inuitai.

„Kadangi jie yra gana atokiose vietose, mes norėjome įsitikinti, kad jie turės medžiagos ją stebėti“, – sakė Julie Bolduc-Duval, „Atrask Visatą“ vykdančioji direktorė.

Dr. Reidas pridūrė: „Esame tokioje pandemijoje, kai visi yra priversti likti namuose, bet tai iš tikrųjų padėjo visiems sujungti šį vieną dalyką“.

Sudburys (Ontarijo valstija) yra anykštės kelio ribose, tačiau vis tiek patyrė 85 procentų saulės užtemimą. Olathe MacIntyre, „Space Place“ personalas ir ten esančio muziejaus „Science North“ planetariumas, planavo prisidėti prie užtemimo gyvas srautas ketvirtadienį.

„Tai yra kažkas, kuo galime pasidalinti atskirai“, – sakė dr. MacIntyre’as.

– Becky Ferreira

Patas Smithas Grenlandijoje dirba „Polar Field Services“ – įmonėje, kurią sudarė Nacionalinis mokslo fondas ir kuri padeda mokslininkams ir kitiems planuoti ekspedicijas atokiose Arkties vietose. Ponas Smitas planuoja apžiūrėti užtemimą vietoje netoli Thule oro bazės – šiauriausios Amerikos karinės bazės, kuri yra maždaug 700 mylių nuo Arkties rato.

Vieta, Šiaurės kalnas, yra žiedinio užtemimo kelyje, kuris truks beveik keturias minutes, ir tikimasi, kad žiūrėjimo sąlygos bus aiškios. Ponas Smithas renginio metu planavo fotografuoti.

Rusijoje užtemimas bus visiškai matomas tik kai kuriuose didžiuliuose šalies rytuose esančiuose regionuose, arčiau Aliaskos nei Maskvos.

Nepaisant to, Maskvos planetariumas planuoja pastatyti teleskopus, leidžiančius sostinės gyventojams stebėti įvykį, nors tikimasi, kad ten tik apie 15 proc.

Planetaariumas Novosibirske, daugiausiai gyventojų turinčiame Sibiro mieste, taip pat bus apžiūrėtas. Vietinė naujienų svetainė mieste priminė gyventojams, kad jie saugotų akis, jei žiūrėtų į saulę.

– Becky Ferreira ir Alina Lobzina

Žiediniai užtemimai nėra tokie neįprasti. „Ugnies žiedas“ surengtas šou Artimuosiuose Rytuose, Pietų ir Pietryčių Azijoje 2019 m. Gruodžio mėn.

Viena įdomi šio užtemimo ypatybė yra ta, kad jis judės į šiaurę, kirsdamas per Šiaurės ašigalį prieš eidamas į pietus. Kad užtemimas vyksta taip toli į šiaurę, paaiškinama jo įvykiu netoli vasaros saulėgrįžos, kai šiaurinė planetos pusė yra arti labiausiai kraštutinio pasvirimo link saulės.

Paskutinį kartą pusmėnulio saulėtekio užtemimas Niujorke įvyko 1875 m., Pažymėjo p. Kentrianakis. „Ir jie skundėsi kaip mes, kad atsikėlė taip anksti“, – sakė jis.

Saulės užtemimai vyksta kas porą metų tam tikroje nepatogioje žemės rutulio dalyje. Tačiau artėja pora, kuri bus matoma kai kuriose Amerikos dalyse.

Kitas žiedinis užtemimas įvyks 2023 m. Spalio 14 d. Šis prasidės Ramiajame vandenyne, prieš pereinant į JAV šiaurės vakarus ir einant link Meksikos įlankos. Prieš finišuodamas Brazilijoje, jis kirs Jukatano pusiasalį ir kai kurias Centrinės Amerikos šalis.

Bet jei tai yra visiškas jūsų saulės užtemimas, pažymėkite 2024 m. Balandžio 8 d. Kalendorius. Tai bus kažkas panašaus į Didžiojo Amerikos užtemimo, kuris 2017 m. Vasarą kirto Jungtines Valstijas iš šiaurės vakarų į pietryčius, tęsinį. Bet šis bus būk panašesnis į „Didįjį Šiaurės Amerikos užtemimą“, prasidedantį Meksikoje, prieš pereinant į Teksasą, ir einantį į šiaurės rytus, kol pateks į Kanadą.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.