Naujasis Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas šeštadienį trumpame vaizdo įraše „Twitter“ sakė, kad jo koronavirusas buvo teigiamas, tik praėjus dviem dienoms, kol buvo pradėti panaikinti beveik visi su virusu susiję šalies apribojimai.

„Praėjusią naktį jaučiausi šiek tiek miglotas, todėl šį rytą atlikau šoninio srauto testą, ir jis pasirodė teigiamas“, – sakė 51-erių p. Javidas, šypsodamasis ir atrodęs geros nuotaikos. Didžioji Britanija išplatino lengvai naudojami šoninio srauto bandymai kaip priemonė skatinti žmones išbandyti save ar išsitirti dėl viruso.

Ponas Javidas sakė, kad jis jau gavo dvi koronaviruso vakcinos dozes ir kad jo simptomai buvo „labai lengvi“. Jis pridūrė, kad namuose izoliavo su šeima ir kad laukia patvirtinimo tikslesniu laikomo PGR tyrimo rezultatų.

Ponas Javidas buvo paskirtas sveikatos apsaugos sekretoriumi birželį po to, kai Matt Hancockas, kuris buvo šios šalies pandemijos atsakas, atsistatydino po to, kai bulvarinių naujienų pranešimuose apie jo romaną su padėjėju buvo apkaltintas koronaviruso apribojimų pažeidimu.

Didžiosios Britanijos vyriausybė planavo birželio 21 dieną nutraukti Anglijos pandemijos taisykles, tačiau dėl labai perduodamo „Delta“ varianto nulemtų atvejų šuolis privertė ministrą pirmininką Borisą Johnsoną atidėti apribojimų panaikinimą keturiomis savaitėmis iki pirmadienio. Kritikai teigia, kad vis dar per anksti, nes Didžioji Britanija ir toliau praneša apie daug naujų atvejų, įskaitant beveik 54 000 šeštadienį. Septynių dienų naujų kasdienių infekcijų vidurkis padidėjo 83 procentais daugiau nei prieš dvi savaites.

Iki šiol apie 53 procentai Didžiosios Britanijos gyventojų buvo visiškai paskiepyti, o apie 69 procentai gavo vieną vakcinos dozę, teigiama „New York Times“ duomenų bazėje.

Savo vaizdo įraše ponas Javidas padėkojo visiems tiems, kurie dalyvavo šalies skiepijimo programoje, ir paragino tai padaryti visus, kurie dar nėra paskiepyti.

„Jei visi vaidina savo vaidmenį, – sakė sveikatos apsaugos sekretorius, – jūs saugote ne tik save ir savo artimuosius, bet ir saugote NHS ir padedate apsaugoti mūsų gyvenimo būdą“.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.