Rašyti optimizuotus tinklaraščio įrašus vartotojams ir paieškos sistemoms yra įgūdis. Tai gali užimti daug laiko ir sunku. Turite būti protingas rinkdamasis ir rašydamas temas, kad skaitytojas būtų įsitraukęs. Tai nėra tas pats, kas rašyti straipsnį, todėl reikia atkreipti dėmesį į smulkias detales ir įgyvendinti SEO taisyklių rinkinį.

Gerai optimizuotas tinklaraščio įrašas su labai kokybišku turiniu turi daugiau galimybių užimti aukštesnę vietą paieškoje, o gerai optimizuotas tinklaraščio įrašas su ne tokiu puikiu turiniu turi ribotas galimybes pasiekti aukštą reitingą.

Tai, ką mes bandome pasakyti, yra tai, kad jei norite pagerinti savo reitingą, turite pagerinti savo rašymo įgūdžius.

Pradėkite nuo šių patarimų, kaip parašyti SEO tinklaraščio įrašą.

Pagalvok prieš rašydamas

Prieš dėdami rašiklį ant popieriaus ar pirštus prie klaviatūros, skirkite sau laiko apmąstyti, ką parašyti savo tinklaraščio įraše ir užsirašyti mintis. Tai padės jums sutaupyti laiko vėliau.

Mes rekomenduojame kasdien perskaityti daugybę straipsnių, susijusių su SEO ir skaitmenine rinkodara . Radę įdomų pavadinimą ar temą, nukopijuokite URL ir pavadinimą ir išsaugokite juos savo užrašuose.

Kiekvieno mėnesio pradžioje peržiūrėkite užrašus ir nuspręskite, kurias temas aptarti. Turinio kalendoriuje nustatykite kiekvienos temos paskelbimo datą.

Kai atėjo laikas parašyti tinklaraščio įrašą, atlikite išsamią analizę ir atsakykite į šiuos klausimus:

 • Kokias konkrečias temas reikia aptarti tinklaraščio įraše?
 • Koks yra tinklaraščio įrašo tikslas (gauti geresnius raktinio žodžio reitingus, gauti daugiau prenumeratorių, reklamuoti mano SEO kursus ir kt.)
 • Kuo naujas tinklaraščio įrašas bus naudingas jūsų skaitytojams?

Kai atsakysite į šiuos klausimus, bus lengviau pereiti prie kito žingsnio.

Sukurkite savo tinklaraščio įrašo struktūrą

Pradėkite savo tinklaraščio įrašą sukurdami aiškią struktūrą. Tinklaraščio įrašo padalijimas į įvairias dalis gali palengvinti rašymą.

Kiekviename įraše turėtų būti:

 • Įvadas (nagrinėjama tema)
 • Kūnas (su pagrindiniu pranešimu)
 • Išvada (svarbiausių idėjų santrauka)

Visuose trijuose skyriuose užrašykite, ką norite pasakyti, ir turėsite savo tinklaraščio įrašo santrauką. Tai padarys procesą greitesnį ir efektyvesnį. Užuot rašę didesnius skyrius, galite parašyti 200 žodžių, kad padengtumėte konkrečią tinklaraščio įrašo dalį.

Nuspręskite savo tinklaraščio įrašo pavadinimą

Crafting gera ir įdomi pavadinimas yra labai svarbus žingsnis SEO tikslais ir patogumas. Kai kurie tinklaraštininkai nori pirmiausia atlikti šį veiksmą ir tada sukurti tinklaraščio struktūrą, kiti nori sugalvoti pavadinimą, kai jau gerai suprasite, ką tinklaraščio įrašas apims. Sekite tai, kas jums efektyviau.

Kad ir ką norėtumėte, geras pavadinimas turėtų turėti šias savybes:

 • Jo simbolių limitas turėtų būti nuo 55 iki 60, kad jis būtų rodomas be pertraukų SERPS.
 • Jame turėtų būti jūsų tikslinis raktinis žodis (bet be raktinių žodžių įdaro).
 • Joje turėtų būti pateiktas tikslus tinklaraščio įrašo turinio aprašymas.
 • Tai turėtų būti pakankamai intriguojanti, kad vartotojai spustelėtų, kai bus rodomi paieškos variklio rezultatų puslapiuose.

Jei norite, kad paieškos sistemos ir vartotojai paaiškintų, ko tikėtis iš turinio, galite pridėti papildomos informacijos. Pavyzdžiui, užuot tik sukūrę pavadinimą naudodami raktinį žodį, galite pridėti  Kaip“ arba „Žingsnis po žingsnio“ , kad pavadinimas taptų įdomesnis ir spustelėjamas.

Teisingai naudokite antraštes

Į Veiklos sritys per savo bloge bus susisteminti visą puslapį, todėl juos naudoti, bet teisingai. Jie yra svarbūs ne tik skaitomumui, bet ir SEO tikslams. Jie padeda „Google“ suvokti pagrindines tinklaraščio įrašo temas ir gali padėti jūsų reitinge.

Paantraštės leidžia žmonėms rasti kelią į jūsų tinklaraščio įrašą, paaiškinant jūsų tinklaraščio įrašo struktūrą. Būtinai naudokite raktinius žodžius kai kuriose paantraštėse, bet ne kiekvienoje iš jų, nes tai padarys tekstą nenatūralų.

Laikykitės trumpų pastraipų

Visi naudoja pastraipas, bet ne visi jas gerai naudoja. Negalima pradėti kiekvieną naują sakinį iš naujos eilutės, o ne naudoti didelius pastraipas puslapyje ir paspausti mygtuką „skelbti”. Yra didelė tikimybė, kad dauguma jūsų skaitytojų yra mobiliajame įrenginyje , todėl jiems lengva skaityti turinį.

Rekomenduojame naudoti mažas pastraipas (2–3 sakinius) ir pasinaudoti įvairiomis formatavimo galimybėmis, ty paryškintu , kursyvu , pabraukimu , kad tekstas būtų mažiau nuobodus.

Pridėti nuorodas, bet tik tada, kai tai prasminga

Pridėkite vidinių nuorodų, kai tik rašote naują tinklaraščio įrašą, bet tik tada, kai tai prasminga. Jei jau turite paskelbtą tinklaraščio įrašą, kurį galite susieti su savo nauju tinklaraščio įrašu, tikslinga jį naudoti.

Vidinis susiejimas gali būti labai efektyvus ir lengvai sekamas SEO būdas, turintis daug privalumų:

 • Tai gali padėti paieškos sistemoms atrasti naujus jūsų svetainės puslapius.
 • Tai suteikia paieškos sistemoms didelę užuominą apie tai, kas yra puslapis.
 • Tai puikus būdas suteikti vartotojams galimybę spustelėti nuorodą ir daugiau sužinoti apie temą.
 • Tai yra vienas iš būdų, kurį galite naudoti norėdami sumažinti atmetimo rodiklį ir išlaikyti vartotojus jūsų svetainėje ilgesnį laiką.
 • Šiame tinklaraščio įraše pridėjome nuorodas į kitus tinklaraščio įrašus. Pažvelkite atidžiau ir patikrinkite juos!

NEGALIMA bijoti naudoti raktažodžius tekste. Už tai nėra baudžiama.

Pasinaudokite raktiniais žodžiais be raktinių žodžių įdarymo

Jums nekils problemų turint tikslinius raktinius žodžius (ir variantus) savo tinklaraščio įrašuose. Tiesą sakant, mes rekomenduojame. Tačiau nerekomenduojame įdaryti raktinių žodžių. Kitaip tariant, nedarykite teksto raktinių žodžių, kad tai padarytumėte. Verčiau darykite tai tik tada, kai skaityti yra natūralu .

Jei nesate tikri, kur pridėti raktinių žodžių, tai turėtų padėti:

 • Pridėkite įrašo pavadinimą
 • Įtraukite į pagrindines savo žinutės antraštes
 • Pridėkite įrašo turinį
 • Įrašo pabaigoje pridėkite

Jei kyla problemų vengiant raktinių žodžių užpildymo arba jums tiesiog reikia tam tikros krypties, turėtumėte pereiti į „ Google“ raktinių žodžių įrankį arba „ SEMRUSH“ ir ieškoti pagrindinio raktinio žodžio. Šie specialūs įrankiai suteiks jums raktinių žodžių, glaudžiai susijusių su jūsų pagrindiniu raktiniu žodžiu, sąrašą. Tinklaraščio įraše būtinai naudokite tuos raktinius žodžius.

Optimizuokite savo tinklaraščio įrašo ilgį

Įsitikinkite, kad jūsų tinklaraščio įraše yra mažiausiai 300 žodžių . Tyrimai parodė, kad ilgesni tinklaraščio įrašai geriau veikia paieškoje, tačiau tai nereiškia, kad trumpesni tinklaraščio įrašai nebus gerai įvertinti. Atminkite, kad jei jūsų straipsnis yra per ilgas ir jį lengva skaityti, jis gali išgąsdinti vartotojus.

Svarbiau yra turinio kokybė , o ne kiekis . Ilgą dienoraščio įrašą rašyti bandykite tik tada, kai žinote, kad esate kvalifikuotas rašytojas. Reklamuojant išsamų tinklaraščio įrašą, kuris aprėpia abi istorijos puses, gražiais vaizdais, turi nuorodų į tyrimus ir pateikia naudingos informacijos, yra daug didesnė tikimybė, kad gausite nuorodų, palyginti su trumpu ir ne tokiu įdomiu įrašu.

Geriausias būdas sužinoti, kiek laiko reikia paskelbti savo tinklaraščio įrašą, yra atidaryti „ Google“ , ieškoti tikslinių raktinių žodžių ir išnagrinėti rezultatus. Siekite paskelbti kūrinį, kuris yra geresnis, palyginti su anksčiau paskelbtais tinklaraščio įrašais. Nesitikėkite, kad sulauksite rezultatų iškart, nes reitingas „Google“ užtruks.

Optimizuokite savo metaaprašymą

Description žyma yra iš bloge santrauka , kuri yra mažesnė nei 200 ženklų . Svarbu optimizuoti metaaprašymo ilgį, nes „Google“ gali pasirinkti rodyti aprašą rezultatuose. Aprašas turėtų būti informatyvus ir įdomus, kad paskatintų vartotojus spustelėti jūsų nuorodą ir apsilankyti jūsų tinklaraštyje.

Daugiau info apie tekstus galite rasti https://kasyraseo.lt/seo-tekstai/