Koronaviruso atvejų skaičius Puerto Rike smarkiai mažėja po to, kai kovo ir balandžio mėnesiais jis pasiekė rekordinį aukštį.

JAV teritorija šį pavasarį išgyveno blogiausią pandemijos protrūkį – septynių dienų vidutinis naujų praneštų atvejų skaičius balandžio 20 d. Išaugo iki 1109 piko, palyginti su maždaug 200 per dieną kovo viduryje.

Šį šuolį paskatino veiksnių susiliejimas, įskaitant labiau užkrečiamų variantų atėjimą, pavasario atostogų turistų potvynį ir šventes, susijusias su Didžiąja savaite.

Į balandžio pradžia, Gubernatorius Pedro R. Pierluisi uždarė mokymą asmeniškai mokyklose, sumažino patalpų talpą restoranuose ir įmonėse ir pervedė naktinę komendanto valandą iki 22 valandos. Jis taip pat reikalavo, kad turistai pateiktų neigiamus koronaviruso testus arba grėstų 300 USD bauda.

Nuo tada skaičiai drastiškai pagerėjo. Remiantis „New York Times“ duomenų baze, per pastaruosius 14 dienų Puerto Riko septynių dienų kasdien praneštų atvejų vidurkis sumažėjo daugiau nei 60 proc. Apie 38 procentai žmonių gavo vieną Covid vakcinos dozę, o 26 procentai yra visiškai paskiepyti.

Daugiau nei prieš metus Puerto Rikas tapo viena pirmųjų JAV vietų, užsiblokavusių bandant suvaldyti koronaviruso plitimą – dar vieną smūgį salai, kuri 2017 m. Patyrė uraganą „Maria“, įskaitant beveik metus trukusius nuostolius. elektros energijos; žemės drebėjimai 2020 m. ir užsitęsusi finansinė krizė.

Ketvirtadienį p. Pierluisi paskelbė, kad asmeninė mokykla gali būti atnaujinta, naktinė komendanto valanda bus perkelta į vidurnaktį, o parduotuvių darbo laikas gali trukti iki 23 val. Tačiau jis paliko griežtesnius kai kurių įmonių pajėgumų apribojimus ir turistų testą. reikalavimas.

Pernelyg greitas atidarymas prisidėjo prie kai kurių ankstesnių šuolių, sakė Mónica Feliú-Mójer, biologė ir „Ciencia Puerto Rico“, ne pelno siekianti grupė, palaikanti Puerto Riko tyrėjus.

Gydytojas Feliú-Mójeris sakė, kad nors atvejų ir mažėjo, jų vis tiek buvo gerokai daugiau, nei buvo prieš pastarąjį bangavimą. Ji teigė susirūpinusi, kad sekmadienį Motinos dienos atostogos gali sukelti dar vieną šuolį.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.