Odos aplink akis būklės

Yra keletas sąlygų, kurios veikia odą aplink akis ir vokus. Sužinokite, kas tai yra ir kaip galima gydyti šias odos ligas.

Akių vokų kontaktinis dermatitas

Akių vokų kosmetika ir valikliai jiems jautriems pacientams gali sukelti dirginančią ar alerginę reakciją, sukelti niežulį, deginimą ir paraudimą kartu su pūslėmis ir pleiskanomis. Jei įtariama alergija, norint tai patvirtinti ir nustatyti atsakingą kosmetiką ar cheminę medžiagą, galima atlikti pleistro testą. Kosmetikos vengimas išgydys būklę.

Akių lašai, kontaktiniai lęšiai ir vaistai taip pat gali sukelti vokų kontaktinį dermatitą. Jei sergate akių vokų dermatitu, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Akių vokų dermatito gydymui gali būti naudojami kremai, o prireikus galite būti nukreipti pas dermatologą alergijos tyrimui.

Odos aplink akis būklės

Atopinis dermatitas Odos būklė

Atopinis dermatitas yra genetinė odos liga, kuri dažnai pažeidžia akių vokus. Oda gali būti raudona ir pleiskanojanti, o išbėrimas ir niežėjimas yra dažni.

Kartais pažeidžiamas ir akių pamušalas bei akių vokai, todėl akis skauda. Yra vandeningos išskyros iš akių, todėl pacientų akys gali būti jautrios šviesai. Jei pažeidžiamas vokas arba pati akis, gydytojas paskirs akių lašų ir kremų. Daugelis pacientų taip pat yra alergiški namų dulkėms, kurios gali sustiprinti akių uždegimą.

Infekcija aplink akis ir vokus

Bakterinė odos infekcija (impetigo arba konjunktyvitas)

Kaip ir kitur oda, akių vokai gali būti užkrėsti bakterijomis. Akyse bus tiršta, lipni, geltona išskyros, o vokai gali būti raudoni su geltonomis plutelėmis. Impetigo dažniausiai pasireiškia vaikams. Norint pašalinti bakterines infekcijas, reikalinga gera higiena ir antibiotikai.

Akių vokai gali būti užkrėsti bakterijomis

Xanthelasma odos būklė

Tai plokščios arba šiek tiek iškilusios gelsvos apnašos ant viršutinio ir apatinio vokų. Jie yra susiję su dideliu cholesterolio ar trigliceridų kiekiu kraujyje maždaug 20 procentų žmonių, sergančių šia liga. Kartais šeimos istorijoje yra panašių problemų. Ksantelazma gali būti pašalinta chirurginiu būdu arba lazeriu ar cheminiu būdu. Tokie pažeidimai gali pasikartoti. Pacientams, kurių cholesterolio ar trigliceridų kiekis yra padidėjęs, prieš operaciją reikia kontroliuoti lipidų kiekį.

Odos sąlygos aplink akių vokus.

Syringoma

Tai mažytės, nekenksmingos odos spalvos išaugos ant akių vokų, kurios gali atsirasti šeimose. Siringomos yra išsiplėtusios, neišsivysčiusios prakaito liaukos, kurios dažniausiai atsiranda paauglystėje ir pilnametystėje. Dauguma žmonių nusprendžia palikti šias odos išaugas ramybėje, tačiau dėl kosmetinių priežasčių jas galima pašalinti chirurginiu būdu lazeriu arba ekscizija.

Odos augimas aplink akis

Odos žymės

Odos žymės yra mažos, nekenksmingos odos spalvos odos ataugos, kurios gali būti matomos aplink akis ir vokus. Panašios išaugos dažnai pastebimos ir ant kaklo bei krūtinės. Gydymas nėra būtinas, tačiau dėl kosmetinių priežasčių juos galima nesunkiai pašalinti chirurginiu būdu.

Odos išaugos aplink akis ir vokus

Milia

Tai mažos baltos arba gelsvai baltos odos išaugos, dažnai matomos ant akių vokų ar smilkinių ir kurias sukelia užsikimšę prakaito latakai. Jie yra labai maži ir primena sorų sėklas. Dėl kosmetinių priežasčių juos galima pašalinti chirurginiu būdu.

Kai kurios odos ligos gali būti pašalintos dėl kosmetinių priežasčių

Tamsūs žiedai aplink akis

Patamsėjusi akių vokų pigmentacija būdinga daugeliui tamsiaodžių žmonių. Daugeliu atvejų tamsėjimas priklauso nuo streso ar miego trūkumo. Nėra veiksmingo ligos gydymo, kuris gali būti paveldėtas arba konstitucinis, tačiau būklė yra gerybinė ir nėra ligos požymis.

Naevus of Ota Odos būklė

Tai apgamas, kuris atsiranda gimus arba netrukus po gimimo kaip mėlynai juodos spalvos dėmė ant skruosto, smilkinio ir akių vokų bei akies baltumo. Dažniausiai pažeidžiama viena veido pusė, nors retkarčiais pakinta abiejose veido pusėse. Pigmentaciją galima sumažinti naudojant pigmento lazerinę chirurgiją. Pacientams reikės kelių gydymo dviejų ar trijų mėnesių intervalais. Galima gydyti tik odos pigmentaciją.

Spalvos pakitimai ant skruostų, smilkinių ir akių vokų

Braškių Naevus

Tai kraujagysliniai apgamai (apgamai venose). Jie gali pasirodyti kaip didelis, raudonas, minkštas augimas ant akių vokų. Augimas toliau didės ir augs kūdikiui augant, tačiau augimas pamažu spontaniškai regresuos, kai vaikui bus treji ar ketveri metai. Jei kraujagyslių ataugos mažos, jas galima palikti ramybėje laukti savaiminės regresijos. Jei jis didelis ir įsiskverbia į voką, gali sutrikti regėjimas, todėl vaikas turi būti gydomas. Gydymo galimybės apima geriamuosius vaistus, injekcijas ir lazerinę chirurgiją.

Didelis, raudonas, švelnus augimas ant akių vokų.

Portveino dėmė

Tai taip pat kraujagysliniai apgamai, kurie gimus atrodo kaip plokščios raudonos dėmės ant akių vokų ir skruosto. Kraujagysliniai apgamai padidėja, gali būti matomi nedideli kraujagyslių pūsleliai (netaisyklingi iškilimai). Skirtingai nuo braškių naevus, portveino dėmės neišnyksta savaime vaikui augant, todėl būtinas gydymas. Dauguma portveino dėmių reaguoja į kraujagyslių lazerį. Norint pasiekti optimalių rezultatų, pacientams reikės kelių lazerinių procedūrų kas tris mėnesius.

Portveino dėmė ant skruostų ir akių vokų.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.