Atlikdami išsamų prekės ženklo paminėjimą, galite įsitikinti, kad nepastebite jokių efektyvių strategijų, kurios gali padaryti stebuklus jūsų konkurentams. Gali būti daug būdų, kuriais galite skatinti savo verslą, tačiau tiesa ta, kad kuo daugiau sužinosite apie savo nišą ir konkurentus, tuo daugiau sužinosite, prisitaikysite ir galų gale suklestėsite.

 

Taigi, atlikdami šiek tiek atvirkštinės inžinerijos, pažiūrėkime, kaip efektyvus prekės ženklo auditas gali padėti atskleisti konkurentų strategijas ir, žinoma, padidinti savo reitingą.

 

Atskleiskite savo konkurentų strategijas naudodamiesi prekės ženklo paminėjimo auditu

 

 1. Kaip atpažinti ir ištirti konkurentus
  1. Pirmas žingsnis: nustatykite konkurentų reitingą pagal raktinius žodžius, pagal kuriuos taikote
  2. Antras žingsnis: išanalizuokite geriausius jūsų dominančių užklausų reitingus
  3. Trečias žingsnis: šnipinėkite savo konkurentų strategijas
 2. Kaip rasti populiariausią prekės ženklą savo nišoje
  1. „Google Trends“ – puikus įrankis temoms, bet ne prekės ženklams 
  2. „BrandMentions“ – raskite, kas yra populiariausias prekės ženklas jūsų nišoje 
 3. Kiekvieno konkurento strategijos pristatymas
  1. Paminėjimų tipas
  2. „Paminėjimų“ spektaklis 
  3. „Paminėtos akcijos“
  4. Atskleistos strategijos – kas ir kur kalba apie jūsų konkurentus
 4. Išvada

1. Kaip atpažinti ir ištirti savo konkurentus

 

Tyrinėti savo prekės ženklą ir konkurentus gali būti lengviau nei padaryta, žinome. Vis dėlto, kai turite tinkamus įrankius, viskas tampa lengviau.

 

Ir, kaip sakoma sename posakyje,  girdžiu, kad pamirštu, matau, kad prisimenu, suprantu , paimkime keletą realių pavyzdžių.

 

Kalbant apie jūsų prekės ženklą, viskas yra visiškai aišku, nes žinote, kas yra jūsų pagrindiniai konkurentai. Jei to nepadarėte, galite atlikti išsamų auditą,  kad gautumėte išsamią konkurentų analizę. Kaip minėta anksčiau, kai turite po ranka tinkamus įrankius, viskas šiek tiek palengvėja. Tai yra prekės ženklo audito procesas:

Pirmas žingsnis: nustatykite konkurentų reitingą pagal raktinius žodžius, pagal kuriuos taikote

 

Tarkime, kad mūsų prekės ženklas yra „The Body Shop“ (ne, mieli skaitytojai, mūsų prekės ženklas nėra „The Body Shop“ ir mes negalime jums pasiūlyti nemokamų produktų pavyzdžių; tik pažintiniai SEO nemokami bandymai).

 

Taigi, mes esame „The Body Shop“ ir neturime supratimo apie savo konkurentus. Ką daryti?

 

Greita paieška nemokamame įrankyje „  Site Explorer“ viską paaiškins. Rasime daug duomenų apie savo prekės ženklą. Nuorodų skaičius, iš kur jie atsiranda, susiejimo galimybės ir kt.

 

Šiuo metu mes norime išsiaiškinti, kas yra mūsų konkurentai. Be to, galite pamatyti, kaip jie šiuo metu yra išdėstyti (palyginti su jumis). Norėdami tai padaryti, mes patikrinome 20 populiariausių raktinių žodžių . Ši informacija yra tiesiog už vieno paspaudimo.

 

10 populiariausių „Body Shop“ svarbiausių raktų

 

Be kitų raktinių žodžių, galime pastebėti, kad reitinguojame raktinį žodį „veido kaukė“, terminą, kurio paieškos apimtis yra didelė ir srauto indeksas didelis. Todėl, jei tai yra toks konkurencingas raktinis žodis, tikrai jį „medžioja“ ir kai kurie dideli konkurentai.

Antras žingsnis: išanalizuokite geriausius jūsų dominančių užklausų reitingus

 

Taigi, kas yra žaidėjai, kurie siekia tų pačių raktinių žodžių kaip ir mes?

 

pažintinis SEO logotipas

Raskite raktinių žodžių galimybių ir sukurkite našesnį turinį

Pradėkite gerinti savo reitingą

 

Norėdami tai išsiaiškinti, einame į Raktinių žodžių įrankį ir turinio asistentą ir patikriname geriausius šio konkretaus raktinio žodžio reitingus: „veido kaukė“.

 

Veido kaukės konkurentai

 

Mes pažvelgėme tik į pirmąsias penkias pozicijas, tačiau galite pamatyti iki 100 pirmųjų puslapių, esančių pagal jus dominantį raktinį žodį.

 

Nors pirmąsias dvi pozicijas užima keletas didelių perpardavėjų, kai kurie dideli žaidėjai pasirodo šiose pozicijose: Sephora ir Lush. Abi siekia to paties raktinio žodžio kaip ir mes. Todėl vos iš pirmo žvilgsnio atradome keletą svarbių konkurentų.

Trečias žingsnis: šnipinėkite savo konkurentų strategijas

 

Pažinęs konkurentus, turite nuodugniai išnagrinėti, ką jie daro.

 

Kuo daugiau sužinosite apie savo verslą ir konkurentus, tuo daugiau galėsite sužinoti, prisitaikyti ir galiausiai suklestėti.

 

Atlikdami šį trečiąjį prekės ženklo audito veiksmą, atlikdami tyrimus savo konkurentų, turite laikytis kitų svarbių dalykų:

 

 • nustatyti praleistas galimybes;
 • raskite savo (ar konkurentų) silpnybes (SSGG analizė);
 • pastebėti naujas strategijas ir užpildyti reitingo spragas;
 • nuodugniai suprasti savo konkurentų turinio strategiją;
 • geriau suvokti savo organinės padėties dinamiką konkurentų atžvilgiu.

 

Kiekvieną iš šių punktų galite rasti ankstesniame mūsų straipsnyje, kaip atskleisti konkurentų SEO strategijas .

 

Galite lengvai įgyti įžvalgų apie prekės ženklą, tiesiog greitai apžvelgdami konkurencijos SEO strategiją. Vėliau galite išsiaiškinti keletą galimybių. Kur sieja jūsų konkurentai? Koks yra jų bendras požiūris į SEO? Kokia yra jų turinio rinkodaros strategija? Kiek jie matomi „Google“?

 

Pažvelkime į toliau pateiktas ekrano kopijas. Kai stebite tik dominantį prekės ženklą, atrodo, kad „The Body Shop“ tendencija auga ir ji tampa vis labiau matoma kiekvieną dieną. Kas yra puiku.

 

Bet kas nutiks, jei mes šiek tiek kontekstualizuosime dalykus ir šiek tiek pakelsime akis žemyn į kitą ekrano kopiją? Panašu, kad thebodyshop.com nėra tokia sėkminga, kai reikia palyginti ją su konkurentais.

 

SEO matomumo palyginimo akcentas

 

Kartais raktas yra kontekstas – iš to kyla visko supratimas.

 

Visada įdomu pažvelgti į svetainės nuorodų profilį . Kaip matome toliau pateiktoje ekrano kopijoje, „Sephora“, atrodo, yra pirmaujanti pagal nuorodų skaičių. Nepamirškite, kad konkurento nuorodos profilio studijavimas gali suteikti daug puikių nuorodų galimybių.

 

Greitas patarimas : galbūt paprasčiausias būdas pasinaudoti konkurentų nuorodų profiliu yra nuskaityti sugadintas konkurentų atgalines nuorodas ir, naudodamasis „  Link Reclamation“ metodika , pabandykite „pasiskolinti“ jo nuorodų sultis, kad gautumėte didesnį srautą ir reitingą.

 

Minėjimai ir nuorodų profilis

2. Kaip rasti populiariausią prekės ženklą savo nišoje

 

Pirmoji dalis dabar baigta. Mes nustatėme konkurentus ir jau turime bendrą idėją, kaip mes stovime savo nišoje SEO požiūriu.

 

Vis dėlto, kaip mes žinome, kuris iš jų yra populiariausias?

Reitingai ir populiarumas ne visada vyksta kartu.

Taigi, jei jau išsiaiškinome SEO matomumą, išsiaiškinkime, kaip galime nustatyti pagrindinius konkurentus bet kurioje nišoje.

 

(Daugiau apie reitingus ir populiarumą galite rasti šiame puikiame straipsnyje „Autoritetas ir populiarumas paieškos sistemų reitinge“.)

 

Tiems iš jūsų, kurie skaito tik šį skyrių, pasikartosiu, kad neturėdami jokio ryšio su šia niša ar jos konkurentais, mes nuodugniai apžvelgėme kosmetikos rinką. Po greito konkurencinės analizės iš stiprių prekės ženklų jūros pasirinkome tyrimams „The Body Shop“ ir jų konkurentus, atrastus atlikus pirmiau nurodytus veiksmus.

 

Todėl prekės ženklai, į kuriuos žiūrėsime, yra:

 • Yvesas Rocheris
 • Kūno parduotuvė
 • Sephora
 • Sodrus

 

Atskleiskite savo konkurentų strategijas

 

 

Tai visi pasaulinės klasės prekės ženklai, neturintys klientų. Bet ar vis dar yra ko pasimokyti iš jų buvimo žiniasklaidoje?

„Google Trends“ – puikus įrankis temoms, bet ne prekės ženklams 

 

Surasti populiariausią grotuvą ar tą, kuris geriausiai veikia internete, yra gana sudėtinga užduotis neturint tinkamų įrankių.

 

Galite pabandyti išsiaiškinti, kuris yra populiariausias, tačiau „Google Trends“ pateiks tik santykinius, o ne absoliučius duomenis.

 

Kai reikia ieškoti didelių temų (JAV rinkimai, „Oskarai“, Valentino diena ir kt.), „ Google Trends“ gali būti reali pagalba. Tačiau kalbant apie prekės ženklus, viskas komplikuojasi.

 

„Google Trends“ kaupia „Google“ paieškos, „YouTube“ ir „Google“ naujienų duomenis ir reitinguoja labiausiai ieškomas istorijas. Tai gali būti viena iš išsamiausių tendencijų suvestinių, kurias rasite internete, nes stebėdami paieškos terminų šuolius didelių renginių metu galite greitai nustatyti, kurios temos patraukia žmonių susidomėjimą.

 

Kai ieškote tam tikrų prekės ženklų nišoje, tai neatneša didelės pridėtinės vertės jūsų tyrimams, nes duomenys nėra labai naudingi.

 

Kaip matote toliau pateiktoje ekrano kopijoje, kur grožio prekės ženklai, kuriuos paėmėme analizei, yra lyginami „Google Trends“, mums siūlomas tik santykinis susidomėjimas laikui bėgant, o ne išsamus vaizdas apie tai, kas vyksta. Veiksmingai analizuoti analizę, kad gautumėte naudingų įžvalgų apie savo klientus, nėra lengva užduotis.

 

Kliento elgesys gali lengvai pasimesti matematikos rezultatuose arba nepastebėti ir tiesiog įvertinti nominalia verte.

 

„Google“ grožio prekių ženklų tendencijos JK

„BrandMentions“ – raskite, kas yra populiariausias prekės ženklas jūsų nišoje 

 

Populiarumas yra būsena ar sąlyga, kai daugelis žmonių mėgsta, žavisi ar palaiko. Justinas Bieberis yra populiarus tarp jaunų žmonių, nes jie daug apie jį kalba ir jis kasdien (greičiausiai) minimas visų tipų žiniasklaidoje.

 

Populiariausias = labiausiai minimas

 

Todėl, norėdami rasti populiariausią prekės ženklą savo nišoje, turime išsiaiškinti labiausiai paminėtą prekės ženklą .

 

Čia žodį užima „ BrandMentions“ .

 

Kadangi mus domina geriausias žaidėjas iš 4 prekių ženklų – „Yves Rocher“, „The Body Shop“, „Sephora“ ir „Lush“, mes naudojome „BrandMentions“ įrankį, kad nustatytume tikslų kiekvieno prekės ženklo paminėjimų skaičių, kad galėtume įvertinti jų populiarumą internete.

 

Sprendžiant tik pagal pastarojo mėnesio paminėjimų skaičių tik iš JK rinkos , kaip matome toliau pateiktoje ekrano kopijoje, nugalėtoja yra „Sephora“, po jos seka „Lush“, „Yves Rocher“ ir „The Body Shop“.

 

paminėjimų skaičius pagal prekės ženklą

 

Skaičiai iš tiesų yra puikus rodiklis, tačiau mes galime žengti šiek tiek toliau atlikdami tyrimus ir pamatyti, kaip 4 prekės ženklai visą mėnesį pasirodė visame pasaulyje .

 

Vėlgi, šiek tiek kontekstualizuojant, viskas linkusi keistis. Didžiausias laimėtojas pagal paminėjimų skaičių šįkart yra Lushas. Vis dėlto dar įdomiau yra tai, kaip visų keturių prekių ženklų paminėjimų skaičius keitėsi dieną. Nors, pavyzdžiui, „The Body Shop“ paminėjimų skaičius yra pastovesnis, „Sephora“ kasdien turi keletą didelių pakilimų ir nuosmukių.

 

 

Jų aukščiausių ir žemiausių taškų pastebėjimas gali mums daug pasakyti apie jų strategiją, jų buvimą internete ir populiarumą.

 

pamini pagal dienos diagramą

3. Kiekvieno konkurento strategijos pristatymas

 

Atrodo, kad visi keturi prekių ženklai yra labai aktyvūs, jei pažvelgsime į daugybę paminėjimų, kuriuos kiekvienas turi. Net jei „The Body Shop“ turi žymiai mažiau paminėjimų nei, pavyzdžiui, „Sephora“, ji vis tiek kasdien turi daug naujų paminėjimų, kaip matome aukščiau pateiktoje diagramoje.

 

Skaičiai yra svarbūs, tačiau yra daug dalykų, kuriuos galime išmokti iš pačių paminėjimų tipo. Kiekvienas paminėjimas turi pagrindinį našumo balą, domeno valdžios balą ir daugybę akcijų. Šie kriterijai yra labai svarbūs bandant rasti geriausią konkurentų strategijos patirtį. Prieiga prie visų šių duomenų yra nepaprastai svarbi.

 

Galimos „BrandMentions“ funkcijos ir veiksmai

 

Filtruodami paminėjimus pagal šalį, kalbą ar datą, taip pat galime atskleisti:

 

Ar tam tikroje šalyje prekės ženklas yra stiprus? Ar minėjimai parašyti tik anglų kalba? Kaip yra prekės ženklas pagal paminėjimų skaičių per pastarąsias 24 valandas?

Paminėjimų tipas

 

Žvelgdami į diagramą iš viršaus su paminėjimų skaičiumi šalia, negalėjome nepastebėti kiekvieno prekės ženklo žiniatinklio ir socialinio paminėjimo santykio. Ir tai vyksta maždaug taip:

 

 • „The Body Shop“ – 10% paminėjimų internete; 90% socialinių paminėjimų

 • Yvesas Rocheris – 9% paminėjimai internete; 91% socialinių paminėjimų

 • Sephora – 3% paminėjimai internete; 97% socialinių paminėjimų

 • Lush – 2% paminėjimų internete; 98% socialinių paminėjimų

 

Todėl iš pirmo žvilgsnio galime suprasti, kaip veikia grožio prekės ženklų niša, bet ir ypač apie kiekvieną prekės ženklo strategiją. Atrodo, kad socialinė veikla yra galinga ir yra svarbiausias kiekvieno analizuojamo prekės ženklo paminėjimo šaltinis. Daugiau nei 90% visų paminėjimų yra iš socialinės žiniasklaidos, klausimas yra ne tai, ar šie prekės ženklai naudojasi socialine žiniasklaida, o kaip gerai tai daro.

 

Dar kartą tarkime, kad esame „The Body Shop“ ir norime sužinoti, ką daro mūsų konkurentai, norėdami juos pralenkti. Taigi pažvelkime, pavyzdžiui, į „Sephora“. Kad geriau suprastume jų strategiją, galime pasirinkti atsižvelgti tik į jų labai gerai paminėtus socialinius paminėjimus.

 

Iš kur šie minėjimai? Ar galime įkvėpti jų strategijos? Ar galime užpildyti keletą grožio nišos spragų?

 

Atsakymą į šiuos klausimus galime gauti tiesiog pažvelgę ​​į konkurentų minimus šaltinius ir jų pasirodymą .

 

sephora minėjimų šaltinis

„Paminėjimų“ spektaklis 

 

Kiekvieno paminėjimo rezultatų balas apskaičiuojamas pagal akcijų skaičių ir domenų valdžią. Todėl labai svarbu paminėjimų skaičius ir jų šaltinis.

 

Tiesa, kad visi minėjimai yra svarbūs, tačiau kai kurie iš jų yra svarbiausi už kitus.

 

Žvelgdami į konkurentų kiemą, mes linkę pažvelgti į jo gerąją patirtį ir bandyti atkartoti tai, kas jiems labiausiai tiko.

 

Panašu, kad grožio prekės ženklas „Lush“ išlieka neginčijamu lyderiu, kai kalbama apie aukšto našumo paminėjimus. Kas yra labai įdomu, tai, kad „Sephora“, pasirodžiusi ne taip gerai pagal minėjimų skaičių, yra antra geriausia, kai kalbama apie labai aukštų rezultatų įvertinimus.

 

Geriausių ir prastų atlikėjų paminėjimai

„Paminėtos akcijos“

 

Mes supratome, kad santykis tarp paminėjimų skaičiaus ir akcijų apimčių vargu ar yra linijinis. Tai atrodo maždaug taip:

 

Prekės ženklo paminėjimai ir akcijos

 

Todėl net jei analizuojamu laikotarpiu Yvesas Rocheris neturėjo daugiausiai paminėjimų, įdomu pamatyti, kaip jis turėjo daugiausia akcijų .

 

Dabar vis sunkiau nuspręsti nugalėtoją, tiesa?

Atskleistos strategijos – kas ir kur kalba apie jūsų konkurentus

 

Negalime teigti, kad suprantame mūsų grožio prekių ženklų minėjimo tendencijas, neatsižvelgdami į minimų šaltinių šaltinius. Bet kada žmonės kalba apie mus ar mūsų profesinius pasiekimus yra puiku. Vis dėlto, nors malonu pritraukti žmonių dėmesį, dažnai pasitaiko, kad vienos nuomonės vertinamos labiau nei kitos. Jei būčiau fizikas, esu tikras, kad mano šeimos vertinimas mano darbui būtų buvęs svarbus, tačiau ne tiek, kiek Stepheno Hawkingo nuomonė.

 

Mes jau turime idėją apie kiekvieno mūsų konkurentų paminėjimo tipą ir rezultatus. Vis dėlto, kuo jie tokie populiarūs? Kas apie juos taip garsiai kalba, kad visi girdi?

 

Yvesas Rocheris

 

Prancūzijos kosmetikos prekės ženklas nedaro įspūdžio ne tik dėl daugybės paminėjimų, bet ir dėl „apimčių“. Atidėkite „Live Stream“ aukso kiaušinių dėjimo žąsį, vis dar yra daug ką pažvelgti: iš viso beveik 33 000 akcijų, kaip matome aukščiau pateiktoje ekrano kopijoje. Vis dėlto iš kur kyla šios akcijos ir paminėjimai?

 

Paprastas atsakymas būtų: iš visur. Minint gerai žinomuose leidiniuose iš viso pasaulio, nenuostabu, kad Yvesas Rocheris yra toks populiarus. Šis prekės ženklas yra plačiai aptarinėjamas visame pasaulyje, jis minimas puikiuose autoritetingų žurnaluose, pavyzdžiui, „Fashion“ ar „Femme“.

 

Yvesas Rocheris paminėjo internetinėse publikacijose

 

Sephora

 

Prancūzijos kosmetikos tinklas „Sephora“ daro įspūdį dėl gausybės paminėjimų, gautų tokiuose leidiniuose kaip „Cosmopolitan“, „Glamour“ ar net „ABC News“. Iš ten gautų autoritetų kiekis? Didelis!

 

Sephora mini internetinius leidinius

 

Dar įdomiau yra tai, kiek akcijų pavyksta gauti tik per vieną dieną. Padarėme ekrano kopiją žemiau tos dienos, kai buvo paskelbta „blogspot“. Praėjus vos porai valandų nuo leidybos, „Sephora“ paminėjimas gavo daugiau nei 1000 akcijų. Taigi visiems jūsų kosmetikos prekės ženklams galbūt norėsite, kad jus paminėtų Kristina Rodulfo, ELLE asocijuota redaktorė.

 

Sephora paminėjimas su akcijomis

 

Sodrus

 

JK kosmetikos kompanijai „Lush“ taip pat nėra blogai, kai reikia paminėti gerai žinomuose leidiniuose. Pavyzdžiui, „The Independent“ yra Didžiosios Britanijos internetinis laikraštis, turintis dideles tradicijas ir milijonus gerbėjų. Veidrodis taip pat yra gerai žinomas bulvarinis leidinys. Todėl čia paminėjimai garantuos dalį Lusho populiarumo.

 

Lushas minimas laikraščiuose

 

Kūno parduotuvė

 

Greičiausiai visi girdėjo apie pasaulinį gyvenimo būdo žurnalą „Elle“ … arba bent jau visi, kas domisi mada – kosmetikos niša. Ką reikia žinoti apie tai, kad šis leidinys yra žinomas ir populiarus žurnalas visame pasaulyje. Taigi, čia paminėjimą galima palyginti su nuorodomis iš .edu svetainių. Nors „The Body Shop“ nepasižymi minėjimų kiekiu, palyginti su konkurentais, kokybinių paminėjimų srityje viskas gerai.

 

„body shop“ aukšto lygio paminėjimai

Išvada

 

Daug paminėti savo prekės ženklą internete ir iš esmės pelnyti žiniasklaidos dėmesį yra didelis turtas. Vis dėlto tai tik pusė mūšio. Antroji mūšio pusė yra žinoti, iš kur kyla prekės ženklo paminėjimas, ir suprasti, kurie turinio elementai skatina prekės ženklą, ir tai yra taip pat svarbu, kaip ir pirmasis.

 

Prisiregistruokite gauti išskirtinius SEO patarimus ir atvejų tyrimus

Gaukite nemokamų SEO strategijų, kurias galite naudoti norėdami padidinti savo svetainės srautą ir padidinti konversijų skaičių.

 

Niekam nėra paslaptis, kad nišos ir prekės ženklo auditas yra būtinas kiekvienam verslui, norinčiam pasisekti nuolat besikeičiančioje internetinėje aplinkoje, ir kad tai yra pirmas žingsnis kuriant bet kurį skaitmeninės rinkodaros planą. Mes visi norime kuo daugiau sužinoti iš nišos, kurioje konkuruojame, nesvarbu, ar esame nusistovėjęs verslas, ar maža įmonė, norinti plėstis į naujas rinkas. Negalime pakankamai pasakyti, kad kuo daugiau sužinosite apie savo konkurentus, tuo daugiau sužinosite, prisitaikysite ir suklestėsite.

 

Nors tai gali užtrukti daug laiko ir energijos, toks prekės ženklo auditas galiausiai pasiteisins. Pagalvokite apie perspektyvą, kurią bet kuris iš analizuotų prekių ženklų galėtų turėti, jei žinotų, ką daro jų konkurentai, savo strateginį planą. Jie gali pamatyti, koks turinio tipas tinka jų konkurentams ir kur tą sėkmę gali pakartoti savo naudai.

 

Kurios publikacijos yra labiausiai autoritetingos nišoje ir kieno dėmesį turėtumėte patraukti? Kuriuos socialinius tinklus labiausiai domina ši niša ir kokio tipo turinys veikia kiekviename iš jų? Į kurią šalį turėtume sutelkti savo pastangas? Ar yra rinka ir angliškai nekalbantiems?

Visa tai yra idėjos, kurios, sujungtos į skaitmeninės rinkodaros strategiją, tikriausiai nepadarys stebuklų per naktį, bet nuolat ir nuosekliai didins bet kokį prekės ženklą. Tai yra geras pratimas, norint patikrinti savo prekės ženklą šalia konkurentų.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.