Gegužės 7 d. Niujorko restoranai gali išplėsti maitinimą patalpose iki 75 proc., Penktadienį sakė gubernatorius Andrew M. Cuomo, kuris jau yra išplėtotas likusios valstijos restoranams.

Gubernatorius taip pat teigė, kad miesto sporto salės ir fitneso centrai nuo gegužės 15 d. Padidės iki 50 procentų. Gegužės 7 d. Kirpyklos, kirpyklos ir kitos asmeninės priežiūros paslaugos gali pereiti iki 75 proc.

Pranešimas paskelbtas praėjus dienai po to, kai meras Billas de Blasio paskelbė, kad Niujorkas bus visiškai atnaujintas liepos 1 d., Po to, kai gubernatorius nustatė daugiau nei metus trukusius su virusais susijusius apribojimus.

Po to, kai per antrą virusų bangą kelis mėnesius buvo nuolat daug atvejų, miestas pradėjo pasisukti kampu, ypač kai oras atšilo ir priviliojo gyventojus lauke. Visuomenės sveikatos pareigūnai ir epidemiologai tikisi, kad skiepai ir toliau mažins naujus atvejus per ateinančius du mėnesius.

Vis dėlto jie pripažino, kad virusas greičiausiai išliks grėsme, bent jau tam tikru mastu.

Per spaudos konferenciją ketvirtadienį ponas Cuomo pasišaipė iš pono de Blasio komentarų, pabrėždamas, kad valstybė yra atsakinga. Jis sakė, kad atnaujinimo dieną „nenorėjo daryti prognozių“, sakydamas, kad tai padaryti bus „neatsakinga“.

Nepaisant to, gubernatorius, pastaruoju metu ėmęsis panaikinti apribojimus, sakė, kad jis taip pat tikisi, jog platesnis atnaujinimas bus matomas, galbūt greičiau nei p. De Blasio tikslas.

„Manau, kad jei darysime tai, ką turime padaryti, galime būti vėl atidaryti anksčiau”, – sakė p. Cuomo.

Michaelas Goldas prisidėjo prie ataskaitų.