BYRON BAY, Australija – Ruby Tuesday Matthews nepraranda moralinių gyvenimo „Instagram“ įtakotojo įspūdžių garsioje idiliškoje Byrono įlankos mieste.

27 metų ponia Matthews savo 228 000 pasekėjų prekiauja daugiau nei veganų drėkikliais, probiotikų milteliais ir be konfliktų turinčiais deimantais. Ji taip pat parduoda pavydėtiną gyvenimo būdą savo australinio gimtojo miesto kristalinių įlankų ir skėtinių baseinų fone.

Tai dalis įvaizdžio kūrimo, kuris padėjo Byrono įlanką paversti geru ar blogu iš miegančio paplūdimio miesto, kuriame banglentininkai ir hipiai traukia į visame pasaulyje žinomą turtingų ir skaitmeniniu požiūriu išprususių žmonių tikslą.

„Man tikrai būna tokių momentų, kai man atrodo:„ Ar aš išnaudoju šį miestą, kuriame gyvenu? “ Ponia Matthews neseniai sakė sėdėdama „The Farm“, besiplečiančioje žemės ūkio turizmo įmonėje, įkūnijančioje miesto sveikatingumo etosą. „Bet tuo pačiu metu tai mano darbas. Tai deda maistą ant stalo mano vaikams “.

Įtampa tarp Byron Bay reputacijos sverto ir apsaugos, visuomet kunkuliuojančios šiame verslumo socialinės žiniasklaidos amžiuje, sprogo praėjusį mėnesį, kai „Netflix“ paskelbė apie realybės šou „Byron Baes“ planus, kurie seks „karštus instagramerius, gyvenančius geriausią savo gyvenimą“.

Vietos gyventojai teigė, kad pasirodymas bus klaidingas klaidingas miesto pateikimas, ir reikalavo „Netflix“ atšaukti projektą. Viena moteris sukilusi pradėjo peticijas, kurios surinko daugiau nei 9000 parašų ir surengė „irklentę“ – banglentininkų memorialą, paprastai skirtą mirčiai atminti.

Keletas parduotuvių savininkų, iš kurių daug turi „Instagram“, atsisakė leidimų, kurie leistų „Netflix“ įrašyti savo patalpose. Nemažai influencerių, į kuriuos kreipėsi šou, taip pat teigė nusprendę nedalyvauti.

Tarp jų buvo ir ponia Mathews, kuri praėjo pirminį filmavimo ir interviu procesą, tačiau vėliau nusilenkė. „Byronas nėra juokas“, – sakė ponia Matthews, vilkėdama akmenimis išplautus džinsus ir stambų ledo mėlyną mezginį, kurį turėjo reklamuojama „Instagram“ tą rytą. – Jie iš esmės kuria mūsų miestą.

Dėl neigiamos reakcijos kilo klausimų, kas turi teisę kontroliuoti ir iš ko pasinaudoti Bairono įlankos kultas, vieta, dabar žinoma dėl savo lėto ir eskapistinio gyvenimo būdo, kur bohema buvo sublizginta į vientisą džiunglių estetiką – kutų skėčius, austus žibintus, lininius drabužius ir egzotiškus augalus.

Kai kurie teigė, kad realybės šou bus sutelktas į šlakį įtakingiausiųjų, kurių „Instagram“ buvimas puikiai atspindi „tikrąją“ Byrono įlanką. Tai darydami, anot jų, pasirodymas atskleis miestą nepageidaujamų pašalinių žmonių.

„Kokią teisę jie turi išnaudoti didįjį Byroną?“ sakė Tessas Hallas, režisierius, persikėlęs į Byrono įlanką 2015 m., suorganizavęs peticiją ir irkluodamas. Ji pridūrė, kad bijojo, kad pasirodymas pritrauks „netinkamo tipo asmenį“ į šį regioną ir pasidalins slaptomis miesto paplūdimio vietomis su likusiu pasauliu.

„Mes nesame Venecijos paplūdimys“, – sakė ji. „Tai kitokia atmosfera.“

Kiti teigė nerimaujantys, kad vien Byron Bay įvaizdinimas kaip negilus vakarėlių miestas tai pavers.

„Aš asmeniškai neturiu nieko prieš influencerius“, – sakė Benas Gordonas, vadovaujantis „The Byron Bay General Store“, „daugiausia augalinės kilmės“ ir dažnai „Instagram“ ruošiamiems priešpiečiams, kurie iš pradžių dalyvavo šou prieš jam atsiimant.

„Kalbama apie miestą, kuris suvokiamas visiškai klaidingai“, – pridūrė p. Gordonas, turintis daugiau nei 80 000 „Instagram“ stebėtojų tarp asmeninių ir parduotuvių kanalų. „Didžiausia baimė, kad pasirodymas taps savęs išpildymu“.

Vis dėlto kai kuriems atkirtis prieš realybės serialus skamba elitizmu ir veidmainyste ir galiausiai yra bergždžias ir net neproduktyvus, nes protestai ir dėl to žiniasklaidoje pasirodę pranešimai jiems suteikė nemokamą viešumą.

„Absurdas ir juokinga manyti, kad žmonės gali kontroliuoti, kaip Byronui atstovaujama, ar ne“, – sakė pirkėjų agentas Michaelas Murray’us, regione praleidęs daugiau nei tris dešimtmečius. – Tai nebepriklauso tam tikrai kliškai.

„Netflix“ pašalino kritiką sakydama, kad rengia laidą, kuri, pasak jo, bus „autentiška ir sąžininga“.

Que Minh Luu, „Netflix Australia“ ir Naujosios Zelandijos turinio direktorė, elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime teigė, kad „mūsų tikslas yra pakelti influencerių kultūros uždangą, kad suprastume motyvaciją, norą ir skausmą, susijusį su šiuo žmogišku poreikiu būti mylimam. . “

Prieš tai, kai miestą kada nors puošė pirmoji širdies jaustukų eilutė, prieš aštuntojo ir aštuntojo dešimtmečio bumą ar ankstesnį banglentininkų ir ieškančių alternatyvaus gyvenimo būdo antplūdį, Bairono įlanka buvo ramus banginių medžioklės miestas Australijos rytinėje pakrantėje, 100 mylių. į pietus nuo Brisbeno.

Wategos paplūdimys, kuriame namus galima parduoti už daugiau nei 17 milijonų dolerių, buvo stačia kalva, kurioje buvo tik kelios šeimos, įskaitant Wategos, Pietų jūros salų gyventojų šeimą, kuri augino bananus, o vėliau valdė paplūdimio kioską, kuriame pardavinėjo tirštus kokteilius ir mėsainius.

„Tai buvo dangus“, – sakė 60 metų Susie Beckers, šeimos palikuonė, sėdėdama krantinėje, stebėdama vietines banglenčių varžybas, o anūkas žaidė smėlyje. „Niekas tikrai nenorėjo čia gyventi“, – pridūrė ji prie nekilnojamojo turto paplūdimyje, – nes jis buvo taip toli.

Nuo to laiko kioskas buvo paverstas prabangiu restoranu ir viešbučiu „Raes on Wategos“, kur nakvynė viršutiniame aukšte gali kainuoti daugiau nei 2500 USD.

Vidutinė namo kaina Bairono įlankoje yra 1,8 mln. USD, todėl tai yra brangiausia vieta Australijoje ir beveik tokia pat brangi kaip Holivudo kalvos Kalifornijoje. Chrisas Hemsworthas ir Zacas Efronas persikėlė į miestą.

Kai kurie gyventojai sako, kad spartus Byrono įlankos augimas kelia grėsmę vertybėms, kurias ji brangina.

Miestas, pasak vietinio rašytojo Mandy Nolano, tapo pavyzdžiu apie tai, kas nutinka, kai lokalizacijos kultūra parduodama pasauliniu mastu. „Mūsų tvarumo vertybės paskatino netvarumo rinką“, – sakė ji. „Byron tapo savo prekės ženklo auka“.

Miesto nelygybė yra didelė. Svetingumo darbuotojai, mokytojai ir slaugytojai buvo išstumti iš miesto arba, dar blogiau, į benamystę. Miesto, kuriame nuolat gyvena mažiau nei 10 000 žmonių, benamystės lygis šalyje yra didžiausias po Sidnėjaus, pagal naujausią vyriausybės gatvių skaičių.

Pakrantėje vieni žmonės miega palapinėse, smėlynuose ir krūmuose, o kiti – daugelis jų dirba stabiliai – keičiasi trumpalaikėmis nakvynės vietomis, draugų kušetėmis ir savo automobiliais.

Johnas Stephensonas, 67 metų masažo terapeutas, keletą metų praleido iš savo universalo. „Tai gėdinga“, – sakė jis, kol prieš persikeldamas į laikiną būstą, iš saugyklos surinko daiktus. „Aš nepanašus į bomžą, bet jaučiuosi toks“.

Tačiau kitose miesto vietose iliuzija lieka nepakitusi.

Vieną ramų vakarą kyšulio Bairono švyturyje vyras, apsirengęs plunksnuotu fedoru, bolo kaklaraiščiu ir džinsu nuo kaklo iki kulkšnies, fotografavo du savo vaikus, renkančius gėles. Jį taip pavargo užfiksuoti akimirką, kad jis nepastebėjo, jog už jo sėdėjusiam trečiam vaikui gresia nukristi nuo kalno.

Moteris su jogos kilimėliu per petį šaukė jam. Praėjusį vakarą moteris, Lucia Wang, buvo ką tik persikėlusi į Byron Bay. Ji sakė, kad ji atvyko dėl miesto grožio ir gydomųjų savybių.

„Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra tiesiog nueiti prie vandenyno ir paplaukioti“, – sakė ji. „Viskas bus gerai.“

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.